Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 18 čer 2019, 13:35Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 70: Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka 

Hodnocení akce:
1 50%  50%  [ 3 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Mlátím hlavou o zeď, že jsem nejel! 33%  33%  [ 2 ]
Jsem rád, že jsem nejel. 17%  17%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 6

 70: Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka 
Autor Zpráva
Zewell (6. lvl)
Zewell (6. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 24 led 2008, 16:06
Příspěvky: 571
Příspěvek Re: Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka
chekotay píše:
...a já doufám, že to přežijem! :mrgreen: :rock:

Žijem. Děkuji Vám za skvělou akci a už se chystam zpracovat fotky a napsat report. Teď nejsem ve stavu kdy se mi nejlip mysli.


30 led 2010, 08:47
Profil
Šílející brahmína
Uživatelský avatar

Registrován: 25 led 2008, 21:30
Příspěvky: 1237
Příspěvek Re: Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka
prima retroturistika, dik za podchopeni a spolecnost na prima akci. priste do toho vnesu snad i nejake to zimni PA.

_________________
Obrázek from Mad Max to Degenesis
jo, sadlo. kremuje kuzi, konzervuje plech, promazava... a k jidlu se vlastne tez hodi.


30 led 2010, 10:16
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2008, 17:16
Příspěvky: 5932
Příspěvek Report
Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka


Na obrazovce vidíš obličej jakéhosi kripla. Moment, tento terminál je vypnutý!Typ akce: patrola
Organizátor: Chekotay
Plakát: zde
Místo konání: Ligotka
Datum a doba konání: 29.1.-30.1. 2270
Účastníci: (3):
Poutníci (Chekotay, Chrome Red, Livjatán)
Hodnocení: 1
Historický abstrakt: Za tuhé zimy začátkem roku 2270 se trojice poutníků pokusila nalézt bájnou chatu beskydských gorolů střežících tajemství výroby antiradiačního léku. Poutní místo nenalezli, ačkoliv ze sebe vydali poslední síly. Beskydy se jim odměnily nádherným zážitkem.
Galerie fotografií od Chekyho a Livjatána zde.
Intro:
Možná jste slyšeli legendu o lidech, kterým nevadí radiace. O lidech, kteří se dožívají vysokého věku, protože dokáží ze sebe spláchnout všechno svinstvo. Rangers ji kdysi také slyšeli. Ale až nedávno se k templářům donesl zbytek té zvěsti. Za odolnost vůči svinstvu může zvláštní směs beskydských bylinek, ze kterých se vaří speciální pivo. Stáčí se o zimním slunovratu na jakési samotě ztracené v beskydských lesích...
V létě se sem není lze dostat, Lovci lebek zabijí každého, kdo by se o to pokusil.
Zato v zimě... Kanibalové jsou v zimních táborech, dravá zvěř ve svých doupatech a skupinka odvážlivců by snad mohla proklouznout, a pokud se jí podaří přemoci smrtící hory, i přežít.
Stateční průzkumníci již z loňska ví, že onou chatou v žádném případě není Kotař, stejně tak ale ví, že v tomto doupěti beskydských dobrodruhů, kam přicházejí jen ti nejtvrdší rangeři, by snad mohli najít stopu vedoucí ke kýženému cíli.


Report od Chekotaye:
Dvě hodiny po svítání jsme došli do úzkého údolí sevřeného ze všech stran statným lesem. Slunce nebylo přes clonu nízkých, rychle se míhajících mraků vidět, ale světla bylo dost a i zima nebyla nijak silná. Šli jsme tři: Chekotay, Chrome Red a Livjatán. Na místě, které jsem uchovával ve vzpomínkách, jsme odbočili na stezku zarytou do houští. Opřel jsem se o kopí a vykročil do svahu. Sněhu bylo tak na davcet čísel, napěchovaný ve dvou vrstvách, ale zmrzlá vrstva byla dost silná nato, aby unesla člověka, a tak byl pochod rychlý a pohodlný. Stezka zaříznutá do svahu se zanedlouho zvedla, stala se prudkou, sníh ujížděl pod nohami... Dovedl jsem výpravu k lesnímu prameni, který osvěžil, a pak dále, kolmo na svah. Na hřebeni se do našich ramen opřel slabý vítr unášející sebou občasné sněhové vločky. Procházeli jsme mezi hustými porosty smrkovic a nízkých břízek ověšených ledem i pod vysokými katedrálami šedivých buků a ani ne za tři hodiny se mezi cáry mraků a polámanými korunami bříz objevil zasněžený štít Kotaře, ozdobený dlouhými rampouchy.
Místní nás přivítali přátelsky, ale tak jako loni, ani letos nevěděli nic o tajemném elixíru, a proto jsme je zanedlouho opustili. Mraky se nakrátko roztrhaly a Slunce nám posvítilo na cestu. Vyrazili jsme dál, k dalšímu místu, kde by snad mohl žít někdo, kdo zná tajemství Beskyd. Pochodovali jsme nyní pod hřebenem, ale na návětrné straně, a museli se brodit sněhovými návějemi. Při protahování se skrz houští břízek nám tyto cinkaly k pochodu jemnou píseň svými ledem obalenými větvičkami. Střídali jsme se poctivě v prošlapávání stopy, byť sil každému poutníku ubývalo, a drželi se stále výrazné psí stopy, která nás po dalších dvou hodinách mnohem těžšího pochodu dovedla k další zasněžené chatě. Přebrodil jsem se sněhem zvíci čtyřiceti čísel ke dveřím a shledal, že zde není nikdo živý, jen mráz vyplňuje nízkým stropem zastřešené prostory.Začínal nám docházet čas i síly. V devíti stech metrech nadmořské výšky jsme nemohli dlouze polemizovat o výběru další trasy, a proto jsem vybral hřeben nízkého kopce Goduly, aby nás odvedl zpátky do údolí.
Zde jsme se museli utkat s ještě vyššími návějemi měkkého sněhu a také škraloupy dlouhých ostrých sněhových jehlic, při procházení polomů pak i se sílícím větrem, ale obešli jsme údolí a sestoupili do něj. Podél zamrzlého potoka jsme pak našli vstup do jiného údolí, kde stála ukrytá chajda. S posledním světlem jsme ji obsadili a s povděkem přijali vlídnost hromádky dříví, uhlí a malé, šíleně prorzelé a propálené, ke všemu ještě puklé, pícky. Boty k ohni, ponožky nad něj, a na plotnu jsem postavil napřed Redovu ušanku a následně i koflík se sněhem, abych utišil žízeň. Sněhová voda proceděná skrz kapesník sic nebyla nic moc, prostě chutnala jako sníh, ale aspoň ukojila největší žízeň. Zakrojil jsem kočkoliščí slaniny a zapil Redovým Pirátským rumem, který prý vyhrabal z trosek jakési vzdušné lodi na jakési pirátské rumové základně nebo co. Krajinu venku zaléval svit úplňku, vítr hučel v korunách stromů a dříví praskalo v kamnech, která hrozila rozpadnutím při každém přiložení. O půlnoci se zvedla silná vichřice, škrábající na dveře unášenými kousky dřeva... nebo to možná byli zákeřní myšodlaci toužící prokousnout naše hrdla...
V takovém počasí nebylo možné pokračovat v pochodu. Dlouho jsme seděli v hovoru, který se kolébal od družného k takovému tomu typu hovorů, které se odehrávají mezi lidmi, co byli příliš dlouho sami ve vánici, jestli víte, co tím myslím. :wink: Livjatán pak vytáhl spacák a natáhl se v patře chajdy, mimo hřejivou obruč sálavého tepla pícky, a já s Redem jsme jej o dvě hodiny hovorů později následovali.
Před šestou ranní jsem se vzbudil a halasným řevem své bojové elektroniky vzbudil i oba spáče do temného, mrazivého rána. Vítr se uklidnil, zanechal po sobě jen dlouhé a vysoké jazyky sněhových návějí. Posnídal jsem opět něco slaniny a přebalil si batoh. Ještě před východem slunce jsme byli opět na cestě, pryč z údolí, zpátky do nížin, skrz podhůří až do Protektorátu. Nepodařilo se nám najít zřídlo elixíru, ani žádnou známku potvrzující ony divoké pověsti, leč nevzdáváme se. Třeba nám jednou štěstí popřeje...


Report od Livjatána:
Pomalu jsem docházel k polorozbořenému nádraží. Na ceduli čněl nápís: "Ceský Těš.n". Motorový, předválečný vlak dojel za chvilku a ja jsem nastoupil. Lidé, alespoň doufám že lidé, si mě prohlíželi podezíravě. Jistě tady v nížině je tepleji a není tak potřeba hrubý kabát, šála nebo respirátor. Z vlaku jsem vyskočil při Hnojníku, docela zachoválém malém městečku, dnes hojně obývaným domorodci. Par minut jsem čekal než dojela dodávka a ja naskočil, v ní jsem rozpoznal Chrome Reda, který měl podobnou výstroj jako já. Když jsme dojeli na konečnou, popravdě řečeno nás vykopl řidič, zahledli jsme chekotaye. Ten vykonával svůj strojící rituál. Všichni jsem se dopřípravili na tůru a pomalým leč jistým krokem vykročili vpřed. Po pár stech metrech jsem si šli oblidhnout naše přístřeší. Měli jsme tam v ůmyslu přespat. Vše bylo v pořádku a nám nic nebránilo konečně započít naší výpravu. Cesta byla zpočátku identická jako před rokem, tedy šli jsme hledat bájný elixír na Kotař. Cesta bylá jiná, míň sněhu ale zledovatěly povrch, dělal svoje. Nohy tak v prudších svazích podklouzávaly. Na Kotaři nás přijali vlídně, avšak domordci nevěděli nic o tom prazvláštním moku, zvaném Templářský Elixír. Posilnili jsme se na další cestu, znovu oblekli výbavičku a vyrazili vstříc nepřízní počasí.Chekotay se samozřejmě vracel pro svůj zapomenutý pistaciový opasek. Směr-Ropička. Síly ubývaly, bagáž těžkla na zádech, vítr a návěje nás chtěly skácet k zemi. Jó Beskydy, zdají se být hezké a mírné, ale těm lehkomyslným dokáží vzít lechce život nebo alespoň ucho či nos. Pravielně jsme se střídali v prošlapávaní cesty a konečně jsem došli k náší druhé stanici. Tam nás nepřijali dobře, spíše vůbec. Nedráždili jsme je zybtečně, protože brokovnice, vystrčena ze dveří, dokáže udělat z člověka guláš pro vlky. Pomalu začínalo slunce zapadat a nás něco hnalo zpět. Nikdo neví jestli opravdu existují. Myšodlaci. Je lepší tohle nevědět. Naše trasa se zhoršila, v hustém lese, na sněhu se utvořila ledová vrstva a ta nepříjemně řezala do holení. Párkrat jsme upadli, přesto pokračovali dál. Slunce se nad zubatou čelistí hor drželo jen tak tak. Teď je tady lepší cesta ale na ní to neuvěřitelně klouže. Necítime prstu u nohou. Byla již tma když jsme dorazili do našeho útočiště.


---
Tak trošku lituju, že jsem pustil proud, mohli jsme si udělat večer u čadících petrolejek :-) A taky jsme mohli vyhořet :D
I když jsme nenašli antiradiační elixír, za pobyt v čisté přírodě si každý účastník může smazat 5 bodů radiace. A i když se jednalo o komsomolecko-religiózní retroturistickou akci, trocha PA tam byla, takže každému členu výpravy náleží po právu 10xp.
Ruce mám zmrzlé tak, že mě bolí jen mačkání kláves, takže v tomto týdnu ještě sněžnice neopravím... ale příští týden už třeba jo, a tak by bylo záhodno pomýšlet na další akci. Co třeba vyjít se podívat na Lysou horu? :wink:


30 led 2010, 10:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Šílející brahmína
Uživatelský avatar

Registrován: 25 led 2008, 21:30
Příspěvky: 1237
Příspěvek Re: Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka
krasny report, tesim se na fota.
jinak lysa, javornik se navrhovaly. ale kolik lidi muze rict, ze v zime dobylo v PA stylu nejvyssi vrchol beskyd? vyzva to je. tam bude solidni fukec.

ps, hlasuju za 1 ackoli sebekriticky priznavam, ze sem nebyl na akci uplne pripraven a dost sem v prubehu narusoval kazen.

_________________
Obrázek from Mad Max to Degenesis
jo, sadlo. kremuje kuzi, konzervuje plech, promazava... a k jidlu se vlastne tez hodi.


30 led 2010, 13:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2008, 17:16
Příspěvky: 5932
Příspěvek Re: Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka
Chrome Red píše:
krasny report, tesim se na fota.
jinak lysa, javornik se navrhovaly. ale kolik lidi muze rict, ze v zime dobylo v PA stylu nejvyssi vrchol beskyd? vyzva to je. tam bude solidni fukec.

ps, hlasuju za 1 ackoli sebekriticky priznavam, ze sem nebyl na akci uplne pripraven a dost sem v prubehu narusoval kazen.

:mrgreen: No to tedy. :mrgreen:
A vezmeme sebou ty kajaky, ať to můžem rovnou hrdě skombinovat s PA splutím Lysé Hory a následnou PA vodou. :rock:


30 led 2010, 13:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2008, 17:16
Příspěvky: 5932
Příspěvek Re: Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka
Jo, tak mě napadá doplnění k reportu: Ušlá trasa (10 km)
[url]http://mapy.cz/#mm=TTtP@dm=142559488+134526720-5632+2816-8192-5120-256-13312-8960-4608+256-13056+4608-7680+23808-7424+
11520-2816+5376-4864+5632-2816+16128+1024+16384-4352+5376-3328-1536+30976-3072+7424+2048+10496-3328+7424-5888+0-3584+5376-
12800+9728+4352+11776-8448-7168-5120-1024-12288+8192-5120+8960-5376-5376+256-9216-3584-12544@x=142571520@y=134530560@z=12[/url]

_________________
"Inventory is not boring - inventory is life!" Je to motto jednoho seržanta z Bratrstva oceli, a v cizí řeči to prý znamená "Starej se o svou výstroj - a ona se postará o tebe!"


30 led 2010, 14:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zewell (6. lvl)
Zewell (6. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 24 led 2008, 16:06
Příspěvky: 571
Příspěvek Re: Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka
Pomalu jsem docházel k polorozbořenému nádraží. Na ceduli čněl nápís: "Ceský Těš.n". Motorový, předválečný vlak dojel za chvilku a ja jsem nastoupil. Lidé, alespoň doufám že lidé, si mě prohlíželi podezíravě. Jistě tady v nížině je tepleji a není tak potřeba hrubý kabát, šála nebo respirátor. Z vlaku jsem vyskočil při Hnojníku, docela zachoválém malém městečku, dnes hojně obývaným domorodci. Par minut jsem čekal než dojela dodávka a ja naskočil, v ní jsem rozpoznal Chrome Reda, který měl podobnou výstroj jako já. Když jsme dojeli na konečnou, popravdě řečeno nás vykopl řidič, zahledli jsme chekotaye. Ten vykonával svůj strojící rituál. Všichni jsem se dopřípravili na tůru a pomalým leč jistým krokem vykročili vpřed. Po pár stech metrech jsem si šli oblidhnout naše přístřeší. Měli jsme tam v ůmyslu přespat. Vše bylo v pořádku a nám nic nebránilo konečně započít naší výpravu. Cesta byla zpočátku identická jako před rokem, tedy šli jsme hledat bájný elixír na KOtař. Cesta bylá jiná, míň sněhu ale zledovatěly povrch, dělal svoje. Nohy tak v prudších svazích podklouzávaly. Na Kotaři nás přijali vlídně, avšak domordci nevěděli nic o tom prazvláštním moku, zvaném Templářský Elixír. Poslnili jsme se na další cestu, znvou oblekli výbavičku a vyrazili vstříc nepřízní počasí. Chekotay se samozřejmě vracel pro svůj zapomenutý pistaciový opasek. Směr-Ropička. Síly ubývaly, bagáž těžkla na zádech, vítr a návěje nás chtěly skácet k zemi. Jó Beskydy, zdají se být hezké a mírné, ale těm lehkomyslným dokáží vzít lechce život nebo alespoň ucho či nos. Pravielně jsme se střídali v prošlapávaní cesty a konečně jsem došli k náší druhé stanici. Tam nás nepřijali dobře, spíše vůbec. Nedráždili jsme je zybtečně, protože brokovnice, vystrčena ze dveří, dokáže udělat z člověka guláš pro vlky. Pomalu začínalo slunce zapadat a nás něco hnalo zpět. Nikdo neví jestli opravdu existují. Myšodlaci. Je lepší tohle nevědět. Naše trasa se zhoršila, v hustém lese, na sněhu se utvořila ledová vrstva a ta nepříjemně řezala do holení. Párkrat jsme upadli, přesto pokračovali dál. Slunce se nad zubatou čelistí hor drželo jen tak tak. Teď je tady lepší cesta ale na ní to neuvěřitelně klouže. Necítime prstu u nohou. BYla již tma když jsme dorazili do našeho útočiště.


03 úno 2010, 19:38
Profil
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2008, 17:16
Příspěvky: 5932
Příspěvek Re: Beskydská patrola 2 - Sněžná hlídka
:ano: :-)


04 úno 2010, 21:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz