Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 04 dub 2020, 06:28

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
 zima 71: Beskydská patrola IV: Beskydské bloudění 

Hodnocení akce:
1 86%  86%  [ 6 ]
2 14%  14%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 7

zima 71: Beskydská patrola IV: Beskydské bloudění 
Autor Zpráva
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Příspěvek Re: Beskydská patrola IV: Bílé peklo
Henry, na NÚ jsme ti desetkrát říkali, že odcházíme, a tys seděl na útesu a shlížel na vodu. Každopádně máš plnou pravdu: Jsou akce lehké a jsou akce obtížné a nebezpečné, a tahle patří k té druhé sortě. Když se všechno udělá správně, nehrozí tařka žádné riziko. Když ale člověk opomene nějakou drobnost... tak ho najdou na jaře. Stává se to. Třeba i mému prastrýčkovi. A Beskydy už si takhle pěkných pár životů vyžádaly. Ale to je stejné jako při řízení auta, prostě je zde nějaké riziko a my jsme dost chytří na to, abychom se na ně připravili - anebo jdeme od toho.
Na obyčejnou akci bych vás přemlouval, aby vás jelo co nejvíce, ale tady vás spíše odrazuji. Loni jsem měl strach, že si to odskáče Jarkeld a Viky a k večeru i Řepa vypadal, že už docela cítí kilometry v kostech - Beskydská patrola je prostě více než obvyklé plastometání. Očekávám, že všichni účastníci to dobře uváží.
Nocleh na Kotaři si ponechám jako zálohu pro případ opravdu nedobrých povětrnostních podmínek.

Řepo, já myslím, že pokud bude sníh, tak si uděláme luxusní kolektivní záhrab. :-) Celty sebou, o tom žádná. Karimatky jsou jasné a termoblanket jsem si zabalil také. Jestli bude k něčemu oheň nevím - IMHO bude lepší natěsnat se na sebe a vydýchat si doménu, než riskovat, že všichni uhoříme ve spacácích z dutého vlákna od blbé jískry. :-D Taky nechceme, aby na nás přišli Lovci lebek, že ano... :)
Benzinová topítka se sehnat dají, docela levně, ačkoliv to není úplně dle PA kánonu.

Doporučené oblečení:
- trenýrky, podvlékačky, tepláky, silné kalhoty, maskovací kombinéza nebo návleky/nákoleníky.
- tenké ponožky, tlusté ponožky, druhé tlusté ponožky (další dvoje náhradní sebou)
- tílko, tričko, flanelová košile, mikina/svetr, kabát, maskovací kombinéza
- šála (nejlepší je kuklošála ČSLA, sice kouše, ale dá se dobře navléct přes celou hlavu), ušanka
- rukavice, plus náhradní
- bederní pás, ochranné brýle, polomaska

30 lis 2011, 21:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Párač (4. lvl)
Párač (4. lvl)

Oheň být musí! Potěší na těle i na duchu. A pokud si přes spacák přehodíme celtu, nemusí být obavy (já to díky mrtvoláku neřeším. Krom toho - vatru dělat nebudem, jen takový osvětlovací plápolák (a nemyslím tím hořícího Poláka :-D ). A když půjdem spát, nebudem přikládat.
Přímochodem kilometry mě nesraly, byl jsem v poho, ale ničilo mě brutální klouzání mých U.S. Army bot s vibramovou podrážkou. Letos je před Vánocema věnuju Bursíkovi jako zápalnou obět, po letošním Stalkeru už jsou definitivně v prdeli (oni už byly po loňském, ale pořád se v nich dobře chodilo).
Návleky vřele doporučuju, pokud možno alespoň do půli holení. V nejvyšší nouzi poslouží i psí dečky. Topítka zdůvodním tím, že jsou na malý energetický článek a ne na benzin, benzin budu vydávat za předválečnou kořalku :-D (umět to okecat je základ dobrého RP). Mimochodem Cheky, pokud je máš, vem je alespoň pro Viky. Jinak budeš muset udělat prasárnu ze všech největší, a to je jít spát obutý :ble:

A Henry - ty se neboj, když dáš do kupy to, co Cheky píše, jsi úplně v poho :wink:

01 pro 2011, 16:00
Zewell (6. lvl)
Zewell (6. lvl)

Citace:
(a nemyslím tím hořícího Poláka :-D )

Chlapče riskuješ!

01 pro 2011, 16:18
Šílející brahmína

Řepa: Jj, taky si myslím.
Btw: Našel jsem bezva krám armypoint.cz, ty Chekotayem zveřejněné šály, ponožky, ušanky, atd. tam mají doslova za pár zátek. Asi si tam objednám pár věcí.

01 pro 2011, 16:41
Šílející brahmína

ok, jelikoz malem doslo pri domlouvani dovolene na noze, tak doufam ze se nic nemenilo a 30-31-1 plati.

OK. ted sem si precet spani na snehu a asi na to seru, pac moje vystroj je komplet PA a bohuzel tem par dekam neverim natolik, abych usnul. takze bud budu klepat kosu celou noc vzhuru, nebo nepojedu, coz by bilancne posunulo tenle rok k "definitivne nahovno" pac se tesim od te posledni.

01 pro 2011, 20:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Drancíři (2. lvl)
Drancíři (2. lvl)

Sakra. To bude hardcore. :shock: Jak jsi psal, Čekotaji, o těch věcech k vypůjčení, platí to prosím? A přihlašte se, kdo chce co tedy ukovat, v pondělí jdu na kovárnu, tak abych si to sepsal a začal na tom dělat.

03 pro 2011, 12:02
Drancíři (3. lvl)
Drancíři (3. lvl)

Za kuklošálu "tunel" ČSLA dám obě ruce do ohně. Nevím, co všichni mají s tím kousáním (snad každý člověk, který ji kdy měl na sobě, si na to stěžuje, já jich mám asi pět a ani jedna mě nikdy nekousala :-D ). Mít v teple krk a šíji je základ, plus jak říká Cheky, přetáhnete ji i přes hlavu. Co ale opravdu doporučuju nepodcenit je to, jak si ustelete, a boty. Ve spánku jde termoregulace do hajzlu a k ránu je fakt kláda, takže i když je vám při ulehání v jedenáct fajn, rozhodně to neznamená, že tomu tak bude o půl páté. Jestli někdo přemýšlí, že si vezme záklaďácký spacák z armyshopu nebo nějaký turistický do 10°, tak ať si ho nejdřív vyzkouší jednou před barákem, ať ví, na čem je. :-)

03 pro 2011, 14:50
Profil ICQ
Zewell (2. lvl)
Zewell (2. lvl)

Obrázek

04 pro 2011, 00:13
Profil ICQ
Párač (4. lvl)
Párač (4. lvl)

Starý CZ vojenský spacák vzor "Instantní zápal plic" vřele nedoporučuju, a to ani se zimní vložkou! Je to sice PA akce, ale zrovna spacák musí být dobrý, neb rozhoduje o vašem bytí/nebytí. Na dekáč nebo tropiko zapomeňte. A Justyho rada je dobrá, raději to zkuste (pokud nelze před barákem, potrapte balkón v mrazu...)

04 pro 2011, 16:47
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Linot boduje! :-D :rock:
------
Jinak si myslím, že souznění Vánoce - povánoční výprodej - Patrola je velmi nakloněné koupi (darování na přání) nového, kvalitního spacáku. Zamaskovat takový spacák do PA atmosféry se už zvládně nějakou tou starou dekou. Vzhledem k tomu, že pokud padne euro, tak za rok touhle dobou bude půlka z nás spát pod mostem, je myslím investice do spacáku velmi rozumná.
Pokud byste, Rede a Henry, byli fest neoblomní, tak samozřejmě můžete přespat na Kotaři a sejdeme se v šest ráno na nějakém vhodném místě (třeba na kopci nad Kotařem - Lipí, nejvyšší vrchol v okruhu 10 kilometrů, to trefí každý).
Osobně si myslím, že na Bzučáku byla při minulé Patrole stejná zima, nebo dokonce ještě větší, než venku. Pokud jsem to ještě nevyprávěl, tak dám k dobru tu historku nyní: Jednou jsem na SIlvestra spal na chajdě a chtěl jsme si prubnout spánek ve sněhu, tak jsem vylezl ven a spal u ohniště. Přítel spal pro změnu v patře. Asi v jednu ráno jsme se potkali ve dveřích, kdy já jsem mířil dovnitř, doufaje, že tam je tepleji, a on zase pro změnu ven, doufaje v totéž. :-D
Justy, mě kuklošála taky hryže! Ale na krku budu mít ještě nějaký hadr, šálu přes to, a mám vousy a vlasy, takže se to snese. :-D
A té klemře o půl páte unikneme úplěn mega hustým trikem, který jsem se naučil, když jsem spával v lesích nad Veličkou v lehkém spacáčku a ono po bouřce docela koslo - je to univerzální postup, jak se vyvarovat nepříjemného ranního chladu.
| ČTI
Budíčkem ve čtyři ráno a svěžím pochodem až do svítání.

Erik: Určitě platí, ale už jsem zase zapomněl, co všechno potřebuješ. :-D Tak jsem nabalil do vaku nějaké všeobecné blbosti... gatě, bundu, vestu, kulicha, péřová spacák... kdyžtak napiš, co vše nemáš a chceš půjčit. :-D
Jo a umíš ukovat podkovy? Maličké podkovy? :wink:

A ještě prosba na Reinara: Porsím tě, jsou ty sáně hozené pod schodama na šopu funkční a provozuschopné?

04 pro 2011, 21:40
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další