Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28 bře 2020, 08:47

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
 zima 71: Beskydská patrola IV: Beskydské bloudění 

Hodnocení akce:
1 86%  86%  [ 6 ]
2 14%  14%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 7

zima 71: Beskydská patrola IV: Beskydské bloudění 
Autor Zpráva
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Příspěvek Re: Beskydská patrola IV: Bílé peklo
Díry na vruty si nasekej minimálně dvě. A kdybys mi dokázal vykovat sekyrku na valašku, tak by to byl luxus! :-)
Řepo, kdyby bylo nejhůř, půjčím ti keltský meč. ;-)
Jinak klasická upozornění - všímejte si, kde na výstroji máte železo, ať pak nejste překvapení, že přimrzáte, veškerou koženou strůj si namažte mastným krémem nebo ještě lépe olejem (indulona a krémy na glycerinové bázi vážou vodu, do mrazu mi to nepřijde jako nejlepší nápad) a trochu mastného krému si vezměte sebou, protože mráz vysušuje neskutečně. Oblečení sestává ze tří vrstev - spodní prádlo (trenky, podvlékačky, tílko - v armyshopu teď prodávají tílka za 10 a podvlékačky za 50,-), svrchní prádlo jako košile, mikina, zateplené kalhoty a přes to vnější vrstva, což je kabát, případně návleky na nohavice. Doplňky jsou pořádná čapka, šála, rukavice, obličejová maska, ochranné brýle a podobně. Na stejném principu i ponožky. Mimochodem, kanady vz. 90 zimní se taky prodávají poměrně levně.

Účast: Já, Viky, Řepa, Erik, Miro, Henry, Livjatán, Mogh, tý jo, to je skvadra! :rock:

EDIT: Vlastně Řepovi bych byl ochoten půjčit i šavli, věřím, že jsi schopný udržet ji mimo tekutou vodu - tahle vesnická ocel z 19. století chytá lišku neskutečně rychle. :-)

26 lis 2011, 08:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Drancíři (2. lvl)
Drancíři (2. lvl)

Ouvej... Tak to nejspíš nedokážu, promiň. :| Mistr říkal, že takovéhle složitější věci jako sekyry se budeme učit až později. Přecijen, jsem na začátku druháku, oficiálně bych se měl teď teprve dostávat k výhni. :-D Určitě ti ji později udělám, chtěl bych si to zkusit, ale řekl bych, že teď je to nad mé síly. :x Nevymyslel bys něco jiného? ::)

Nevím, co by se ti hodilo, nechci ti říkat co chceš, že ano. Napadlo mě však, jak jsme se dříve bavili o Drancířské obdobě psích známek, případně kdybys chtěl ukovat nějaký svícen, případně jestli plánuješ nějakou těžkou bojovou zbroj, kovaný materiál je vždy pevnější. :lol: Prostě si něco vymysli.
---
Hm. Dobrý tip. Já vlastně nemám pořádnou zimní výstroj civilní, natožpak postapo. :-) Co se toho krému týče, doporučil bys mi něco konkrétního?

26 lis 2011, 12:55
Zewell (6. lvl)
Zewell (6. lvl)

Co se kremu tyce- sadlo je idealni. Co se kovani tyce, valaska je sakra tezka zalezitost :).

26 lis 2011, 14:01
Drancíři (3. lvl)
Drancíři (3. lvl)

Tak máme konečně definitivní plachtu se službama na prosinec, termín krásný, takže jedu. :rock:
Ve volnu teď zkusím pořešit zimní výstroj. Na pití si schraňuju Roentgen, doufám, že se jako zrobený Chekym a vybarterovaný počítá. :-D

Jak to bude s cestou u Brňáků, pojedete vlakem, vlastní osou, nebo se k někomu přidáte?

29 lis 2011, 15:55
Profil ICQ
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

No, tak když nám vychází termín, nevychází nám místo - zjistil jsem, že chata je bohužel na Silvestra už zamluvená. Zkoušel jsem nějakou alternativu, ale asi jediná schůdná je ubytování přímo Na Kotaři, kde to stojí 150Kč/noc. To ovšem opravdu není ideální a já jsem toho názoru, že spát na Silvestra na sněhu nám všem jen prospěje. Teda pokud bude sníh. Pokud nebude, tak budeme spát jen tak hajdalácky.
Ideál by tedy byl dopravit se vozy do Ligotky, vyložit sáně, na ně naházet přídavnou výbavu - pokrývky, kožešiny, celty, lopaty na sníh - zajistit provazy a maskovacími plachtami a vyrazit po silnici, po které jsme loni začínali (jak jsme stopovali toho domorodce), a přespat na té rovině u prvního posedu, který jsme loni potkali.
Co se dopravy týče, tak já a Viky pojedeme vlakem do Suché, kde mám v úmyslu přesedlat na dvousedadlový wagen s výstrojí, počkat na Řepu a spolu se vydat do Ligotky.
Hromadnou přepravou se tam dá dostat: Vlak do Ostravy - Českého Těšína - Hnojníku, zde na bus až do Komorní Lhotky: Konečná a zde počkat v hospodě u Tesárka (teď se to jmenuje nějak jinak, ale je to zde jediná knajpa) na ostatní.

Pište, co konkrétního budete z výstroje potřebovat, já to kdyžtak pohled... ehm, zadám Reinarovi, aby to kdyžtak pohledal. :-D

29 lis 2011, 17:28
Zewell (3. lvl)
Zewell (3. lvl)

Já bohužel jet nemohu (vyplnily se obavy, o kterých jsem psal na začátku topiče). :-? Zkoušky před svátky, mezi svátky i po svátcích a takovej výpadek času si tam nemůžu dovolit. Ale tak snad někdy příště. :wink:

29 lis 2011, 21:09
Profil ICQ
Šílející brahmína

Spát někde na sněhu??.... Ty vole.
Musíme někde najít jeskyni a rozdělat ohen (asi koupím v obchodě pepo a zásobu sirek,mohl bych koupit ještě mačetu- na dříví a na odhánění zmutované zvěře.. Ty krávo, asi tam někde pojdu:-/ Kdyžtak mi vykopete hrob :lol:

30 lis 2011, 00:10
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Henry Thorn píše:
Spát někde na sněhu??.... Ty vole.
Musíme někde najít jeskyni a rozdělat ohen (asi koupím v obchodě pepo a zásobu sirek,mohl bych koupit ještě mačetu- na dříví a na odhánění zmutované zvěře.. Ty krávo, asi tam někde pojdu:-/ Kdyžtak mi vykopete hrob :lol:

Jeskyně budeš v Beskydech hledat dost těžko, protože geologicky je toto pohoří tvořeno karpatským flyšem, který neumožňuje krasové zvětrávání.
Spíš než sirky si kup křesadlo a spíš než pepo si nasbírej březovou kůru, troud a hubku. Já mačetu tahat nebudu, protože v tom nevidím smysl, ale tobě v tom samozřejmě nebráním.
Hrob kopat nebudeme, je země bude jako skála a pod tenkou vrstvou hlíny je opět skála. Mrtvoly budeme stohovat do posedu myslivcům. :-)
Pokud máš vážné pochybnosti, zda to zvládneš, tak do toho nechoď - to je vážně míněná dobrá rada.

30 lis 2011, 14:10
Šílející brahmína

Takhle- mám v tu dobu volno a na horách jsem už nebyl tak sedm let. Výstroj by měla být v pořádku, jenom nechci někde pojít. Doufám, že víte, co děláte a múžu se na vás spolehnout.
(Přeci jen, na takovém nukleárním úderu, když jsem se v neděli probral z tý kalby a zvracel jsem o stošest slunce na mě pražilo a myslel jsem si, že tam umřu, jste se zvedli a nechali mě tam.. Asi jste to považovali za srnadu, ale mě moc do smíchu nebylo. Tohle se nedělá a to nerad vytahuju starý kostlivce.) Na horách to není jako někde na letním larpu, kam jezděj samí čajíčci, který si info o akci našli někde doma na internetu a maminka jim dala kapesný.. Nejsem žádenj posera, ale předem říkám, že spát někde "na sněhu" nění dobrý nápad. Já těch 150 za nocleh klidně dám, je to malá cena za to, že někde nezmrznu.

30 lis 2011, 16:41
Párač (4. lvl)
Párač (4. lvl)

Cheky, kdybys ty pyčo nebyl přes celou republiku, tak ti dám hudlana a opíchám tě do prdele ::CHEER ::KAWAI ::JUMP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tohle je patrola, o které se mi zdá jen ve vlhkých snech! Postapo čundr v zimě! :rock: :ano:
Radost jak cyp! Jooooooo!
Vezmu osvědčenou plachtu (mohu zdůvodnit, že je z výstrojních zásob BoS) a uděláme si klasický šeltr, takový, co jsme páchali na OLS ::LOVE2 Bude zadržovat trochu (v mrazu opravdu jen malou trochu) tepla
Píchám na falešné kopí, beru jen reálné zbraně (i když M1911 si neodpustím, klíďo i bez zásobníku). Dneska neusnu :wink: !
Bříza je k mání dole ve vsi, a smrk je všude kolem. Pokud nebude chcát, nebojím se, že nebude oheň. A spát v zimě v jeskyni? Fuj, radši na sněhu. Jeden ústupek civilizaci ale doporučuji - tzv. alumatka, je to karimatka s vrstvičkou alobalu či čeho. Tahám jí léta a na ledu mám vyzkoušeno, že odráží teplo a neroztaje to pod váma. A doporučuju ještě přibalit staré noviny na sušení bot. Boty budou zlo. Kdo má topítka, vemte je, nebo budete ráno proklínat nebe i peklo...

30 lis 2011, 17:29
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další