Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 04 dub 2020, 07:06

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 zima 71: Beskydská patrola IV: Beskydské bloudění 

Hodnocení akce:
1 86%  86%  [ 6 ]
2 14%  14%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 7

zima 71: Beskydská patrola IV: Beskydské bloudění 
Autor Zpráva
Drancíři (2. lvl)
Drancíři (2. lvl)

Příspěvek Re: zima 71: Beskydská patrola IV: Beskydské bloudění
Sešítky jsou parádní! :rock: Cestou mi sice trochu navlhnul, jak jsem si na něj hodil mokrou mošnu, ale alespoň nevypadá tak čerstvě. Je to moc hezké a člověk má něco na památku, dozví se něco o minulosti Patroly a vůbec. Pokud se ti chce, udělej to. :)
---
Další plus, na fotkách nevypadám až tak blbě. :geek:

03 led 2012, 21:00
Šílející brahmína

Cheky: Rozhodně s tebou souhlasím v obou bodech! Jak spaní venku, tak sešitky, keep up the good work, apod. :-D :beer:

04 led 2012, 08:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

Zápisky Pána Mogha o Beskydskom blúdení

Na západnej strane Beskýd som bol už skoro pol roka a dávno som mal zhromaždené údaje prieskumu, ktorým ma Big Boss poveril, no vracať sa sám som nechcel. Beskydy sú príliš nebezpečné a ja som už príliš starý na umieranie. S nastávajúcou zimou to už začínalo vyzerať, že tu kvôli zasypaným priesmykom stvrdnem minimálne do jari. No v Osade Přátelstwí som sa dozvedel o chystanej spoločnej Drancížsko-Ocelárskej výprave. Dúfal som, že ak by som sa k nej pridal, mohli by mi poskytnúť ochranu aspoň na časť cesty a zbytok sa hádam nejak prešmyknem.
Výpravu som stretol jedného večera v malej vieske na úpätí Beskýd. Za Bratrsvo sa zúčastnil Velitel Rube a Zasvetenec Thorn. Z drancířov tu boli Komandér Chekotay, Justy, Erik a vedma Viki. Na vzájomné vzťahy týchto panstiev dozeral Zewllák Livjatán. Keď si všetci skontrolovali výstroj, drancíři nachystali wagen a vyrazili sme.
Drancířsky wagen sa hneď na začiatku ukázal ako veľký omyl. Nielen kvôli tomu, že nebol dostatok snehu na jeho hladký chod, ale hlavne drancíři si nezaistili žiadnych vojnových zajatcov, ktorý by ho ťahali. Drancíři jeho obsluhu hneď v prvom kopci prestali zvládať a museli sme sa pri jeho ťahaní striedať. Keby moje artritické kĺby mohli kričať, tak o našej výprave vie každý v okruhu desať kilometrov. Ešte že si stereoidný bratia Ocelári kompenzovali svoje malé egá a ťahali väčšinu cesty, inak by táto výprava skončila veľmi rýchlo. Po tom, čo sme vystúpali na vrchol, našli sme vhodné miesto na nocľah, nachystali lehná, rozdelili hliadky a uľahli k zaslúženému odpočinku. Pri delení hliadok sa na mňa usmialo šťastie a na mňa pripadla hliadka nad ránom, keď sa prejavuje moja enuréza, takže môj spacák bol ráno mokrý iba zvonku. Noc bola pokojná a žiadna z hliadok nezazrela ani zatúlanú kočkolišku.
Ráno sme vyrazili na "prieskum oblasti". Chvíľami to skôr vyzeralo, že len náhodne chodíme z jedného miesta na druhé, ale na druhej strane sme sa vyhli minimálne dvom hliadkam miestnych lovcov lebiek a jednej bojovej výpravu, takže som bol rád, že sme sa najvyšlapanejším chodníkom vyhli. Okolo obeda sme dorazili k nejakej usadlosti. Tri malé budovy oplotené nízkou palisádou strážilo pár psov. Nevyzeralo to, že by nám prešlo, keby sme si jedného chceli dať k obedu. Napriek tomu však všetci mali ohromnú radosť, pretože tu pripravovali nápoj so "zázračnými" účinkami. Po prvých dúškoch som cítil ako ma to svinstvo zbavuje životodarnej radiácie a odovzdal so ho ostatným. Miestny na mňa neustále čumeli akoby v živote nevideli ghoula a trúsili poznámky o hnusnom zápachu. A vôbec som bol rád keď sme odtiaľ vypadli.
Po krátkom pochode sme dorazili k ďalšej usadlosti. Táto už bola podľa môjho gusta. Jeden pevný, dobre brániteľný zrub obývaný priateľskými rangermi, ktorý nás pohostili cesnakovou polievkou. Znalosť takéhoto miesta bude veľkou výhodou ak Obchodno-konfliktná spoločnosť bude chcieť podniknúť ďalšie výpravy na západnú stranu Beskýd. U rangerov sme si oddýchli, vysušili veci, no keď sa začalo stmievať vyrazili sme späť do tábora. Po západe slnka sa ozvalo niekoľko rán, v ktorých som spoznal strelbu z veľkých kalibrov húfnic. Veliteľ Rube mi potvrdil, že Bratrstvo takéto zbrane vlastní a pravdepodobne aj drancíři, no bol si istý, že táto palba nebola ani od jedných z nich. Zdá sa, že miestne panstvá sú oveľa lepšie vybavenejšie a nebezpečnejšie ako u nás.
Cesta do tábora bola krátka, no po zotmení sa mráz začal zarezávať pod kožu. Hneď jak sme dorazili začali sme zbierať čečinu na zvýšenie podstieľky a drevo na oheň. Všimol som si však, že ten zohrial len večere, no na vnesenie tepla ľuďom do duší nestačil. Rozhodol som sa preto obetovať klenot mojich zásob - ohnivú vodu Zbyňovčanov. Bolo krásne vidno ako pri kolovaní vôkol ohňa zažínala ľuďom v očiach iskry a prinášala pieseň na pery a mne bolo jasné, že túto noc sa hliadky držať nebudú. Keď sa však okolo polnoci zo všetkých strán naokolo doniesli k nám zvuky prestrelky, nachvíľu som zapochyboval, či to bol múdry nápad. Komandér Chekotay však povedal, že to si len miestne kmene lovcov lebiek vybavujú medzi sebou účty a nás pravdepodobne nechajú napokoji. Po tomto uistení som zaľahol do pelechu.
Ráno s triezvou hlavou som si uvedomil, že toto je tá príležitosť v ktorú som dúfal. Po nočnom boji lovci lebiek budú mať iné starosti ako naháňať osamelého pútnika. A beštie zmámené pachom krvi sa isto neulakomia na húževnaté mäso starého ghoula. Rýchlo som sa rozlúčil s ostatnými a plný optimizmu, s vyhliadkymi na návrat domov, som zamieril na východ.

20 led 2012, 21:57
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Brrr, až mi je zima z toho vyprávění! :-) :ano:

20 led 2012, 22:33
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

Tak dnes plný nostalgických spomienok a chuti dokázať si že na Patrole ma zničila záťaž z batožiny som sa vybral na menšiu túru. Plánovaná trasa bola Kubrá- Soblahov-Ostrý vrch- Lúčky- Kubrica a potom pekne späť domov do Kubrej. Ukázalo sa že väčším problémom ako kondička je u mňa orientačný zmysel a znalosť prostredia. Základný zlý predpoklad bol, že Ostrý vrch je ten kopec nad Chatou pod ostrým vrchom - takto sa mi podarilo vyšliapať na Černachov, kde som následne zle zvolil cestu (čo je o to trápnejšie, že z Černachova je nádherný výhľad skoro na celý Trenčín) a došiel do Trenčienskych Mitíc (teda som sa v smere skol len nejakých cca 180 stupňov!). Tu si tvrdohlavo odmietajúc priznať zlyhanie som pokračoval v ceste s tým, že Kubrica je odtiaľto len za dvoma kopcami (čo bola myšlienka založená na čisto subjektívnom geografickom odhade) a po hodine a pol blúdenia som sa znovu ocitol pod Černachovom.
Cesta mi zabrala sedem hodín ktoré som vkuse šlapal (až na pár minútové prestávky na chyteni druhého, tretieho a ďalšieho dychu) a celú som ju absolvoval zásobený pol litrom vody, jedným jablkom a jedným pomarančom (pôvodný odhad časovej náročnosti trasy bol 4,5 hod s tým, že sa vrátim pekne vyhladovaný k neskoršiemu obedu).

Cestou bol však jeden pekný moment, keď ma prekvapili inštinkty lesnej zvery. Robil som si pauzu na pomaranč neďaleko jedného krmelca keď zrazu nabehli štyri srnky. Všimli si ma až keď boli nejakých pätnásť metrov odo mňa a hneď ostali stáť. Pár sekúnd sme na seba pozerali a ja som zrovna došúpal ten pomaranč. Keďže som nechcel robiť bordel po lese tak som dal šupy do brašne. V sekunde keď sa moja ruka ocitla v brašni srnky spravili čelom vzad a už ich nebolo.

Ďalším objavom výpravy je, že brašňa vz. 60 nekĺže po snehu a nie je vhodná na zjazd svahov.

21 led 2012, 22:31
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Pěkný výšlap. Hádám, že turistických cest ses nedržel, však? :-)

21 led 2012, 23:33
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

Prevažne nie 8-)

23 led 2012, 15:07
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 137 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14