Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22 srp 2019, 09:46

Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Průzkuná práce v Ždánickém lese 
Autor Zpráva
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

Příspěvek Průzkuná práce v Ždánickém lese
Chekotay píše:
A tak skončila mise k poslední jaderné raketě široko daleko. Mogh si nahrabal, co ukradl ve skladu, pár víček ode mne a fasa odpalovací terminál Bratrstva oceli. Hans zachránil své chlapy a já, ech, já se hezky prošel. :-)
(A taky získal takovou dávku tajných interních informací o Bratrstvu, že z toho naší rozvědce půjde hlava kolem!)

Jednou z informácií bolo, že Bratstvo oceli minulý rok prišlo o základňu v Ždánickom lese. Ďalšou, že BoS zriadilo základňu v tomto nebezpečnom kraji, kde súperia rôzne motogangy a pohrobkovia ČSLA, pretože sa chcelo dostať k posledným zbytkom ropy, ktoré by sa tu mali nachádzať.
A preto sa tí najlepší prieskumníci od Ostravy po Trzyniec sa chystajú k výprave na juh.

Kedy: akcia prebieha od teraz až do konca března 2276
Kde: Ždánický les
Ako: každý sám, ako zvládne

Questy:

Išli tým smerom
Zadanie: Nájsť základňu BoS, zstiť v akom je stave a prípadne, čo sa sa stalo s posádkou.
Základňa je bývalý vojenský priestor. Bohužiaľ nie je opustený ako som dúfal (preto akcia nie je stalkerská práce ale len prieskumná), takže herne zistíte, že základňu obsadili nájazdníci. Dôsledný prieskumíci však budú môcť nájsť odkaz od posádky, ktorý ich povodí po ďalších lokáciách. Neherne vždy pôjde o hradiská. Niektoré sú na turistickej mape označené len ako hrádek, prípadne len koliečkom v krúžku, takže doporučujem naštudovať popredu mapu na nete. V prípade, že si potrebujete byť úplne istý o ktoré ide, alebo chcete ísť exphunterským štýlom a prejsť čo najviac, bez ohľadu na postupnosť príbehu tak sú to
| SPOILER
Haluzice, Snovídky, Nechvalín, Palánek, Újezd u Ždánic, Konúvky, Kepkov a Mezilesice

Všetky lokácie sú značené bielym papierom A4 s názvom, ktorý je zavesený na strome nad úrovňou aby sa dal dočiahnuť zo zeme (hlavným dôvodom bolo, aby to nestrhol prvý okoloidúci, ukojenie mojej túžby nechať vás loziť po stromoch bol len príjemný bonus :twisted: ), BoSácka základňa má označenie naľavo od zadnej brány, asi 20m na breze otočené tak, aby nebolo vidieť od cesty, v hradiskách som sa snažil situovať do "veže" alebo aby boli z veže viditeľné. Z opačnej strany papiera je odkaz s príbehom.

Za nájdenie základne BoS prieskumník získava 20xp, za každú ďalšiu príbehovú lokáciu 5xp

Moravské ropné doly
Zadanie: Preskúmať ropné doly v oblasti.
V oblasti sa nachádza 95 ťažobných vrtov, do questu sa rátajú vrty ropy/plynu v Ždánickém lese vrátne okolia Archlebova, Žarotic, Dambožic, Mouřínova, Kloboučku, + nad Nemoticami a pri Koryčanoch (teda technicky už v Chřiboch). Pri určovaní počtu sa riadim mapou a za jeden počítam aj opustený, vyťažený vrt, aj areál s niekoľkými ťažobnými zariadeniami (myslím, že tam je len jediná výnimka, keď podľa mapy sú v jednom areáli dva vrty.
zaujímavosť, to čo som postoval ako vyťažený, opustený vrt je stav spred dvoch mesiacov a teraz sú na betonovom plácku tri unimobunky a rozostavaný stožiar.

Do päťdesiatich vrtov získava prieskumník 1xp za každé dva zaznačené, nad päťdesiat 1xp za každý vrt.

Hrdinovia dávnych čias
Každý, kto len prechádza týmto krajom, počul ten príbeh. O bunkri, v ktorom prebývajú duše jeho obyvateľov. Podľa niektorých sú to obete klipsy, podľa iných Českoslovenko Poľskej vojny pred ňou a niekto tvrdí, že bunker je ešte starší. Isté ale je, že každému, kto išiel zamorenou cestou z Kalíšku a pred Lenivou horou zahol dolu k potôčku a podarilo sa mu tento bunker nájsť a obetovať niečo pamiatke jeho obyvateľov, tak oni sa mu naoplátku nejakým spôsobom odvďačili.
"Bunker" sa nachádza v južnom cípe Chřibov, kto pôjde k nemu prvý, poprosím, aby zobral nejakú schránku, do ktorej by mohli zanechávať obetiny aj ostatný návštevníci (v bunkri je puklina cca 20 cm široká (na výšku cca meter) kam by šla schránka umiestiť + nejaký motivačný list, aby si ju neodniesol náhodný okoloidúci)

Za nájdenie bunkru 20xp

Go hard, or go home
je heslo Zewellských prieskumníkov. Prevzali ho od elitných vojenských jednotiek spred apokalypsy a v preklade znamená približne Idź w pełni, lub idź do pierdele. To, že je chlap schopný dostáť tohto hesla a hodný stať sa prieskumníkom sa dokazuje v Beskydoch výstupom na Lysú horu. Tu sú však Lysé hory až dve. Pôjdu prieskumníci w pełni, alebo do pierdele?
Úloha je jednoduchá (kecám, jednoduché je zadanie, úloha je ťažká) - vystúpiť na Lysé hory pri Větřove a Koryčanoch.

20xp len pri výstupe na obe.

Opakovaný vstup
expy za questy a lokácie získava prieskumník len pri prvej návšteve. Ak sa výpravy zúčastní znova ako spoločník inému prieskumníkovi, dostáva 5xp(bez ohľadu na to, čo prejde).
S tým súvisí prianie, aby ste svoje výpravy hlásili dopredu. Osobne ak budem mať čas, tak sa rád pridám.

Kostýmová povinnosť
10xp za účasť na akcii si môže pripísať len ten, kto ju absolvuje v kostýme. Expy za lokácie a questy sa pripisujú samozrejme aj bez neho.

Kooperatívny bonus
Frakcia, ktorá prejde všetky vrty a herné lokácie ako prvá, získava 20xp pre každého člena. V prípade, že sa to nepodarí ani jednej, ale spoločne áno, tak získava 10xp každý.
Nefrakčný hráči môžu záznamy svojich prieskumov predať jednej z frakcií a pomôcť im tak dosiahnuť víťaztvo v tomto súperení. V tom prípade sa zarátavajú aj do zisku xp na kooperácii.

Radiation warning
Upozorňujem, že aj tuná sú červené turistické trasy a cesty pre motorové vozidlá zamorené silou 1rad/15min. Vzhľadom na množstvo výskytu asfaltových ciest a áut v lesoch, považujem za cesty pre motorové vozidlá len tie, ktoré majú nakreslené stredové pásy. (ale anomáliám by ste sa mohli vyhýbať :wink: )

Moratórium
Do ukončenia akcie vyhlasujem moratórium na zverejňovanie prejdutých trás tu na fóre. Predávanie kartografických informácií je povolené len pri osobnom stretnutí. Rovnako, ak budete spisovať report svojej cesty (čo dúfam budete) tak umiestňujte do spoilerov.

Kontrola trasy
Keďže ako org som zvedavý kadiaľ ste išli, a ako je možné, že ste behom pol dňa stihli šesťdesiat vrtov a všetky lokácie :wink:, tak vaše trasy, značené na tomto mapovom portáli, posielajte mne PM.

08 bře 2015, 23:01
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Příspěvek Re: Průzkuná práce v Ždánickém lese
Hustý! :rock: :rock:
Jen si chci ujasnit ten opakovaný výstup - vztahuje se to na celou akci, anebo na jednotlivé questy? Že bych si prošel jednou ITS, jindy MRD a zase jindy HDČ... anebo to musím všechno stihnout naráz?

09 bře 2015, 12:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

Opakovaný vstup sa vzťahuje na celú akciu. Všetko naraz sa to stihnúť nedá (teda nepredpokladám, že si niekto vezme týždeň dovolenky, aby to obehol), to je zmysel toho kooperatívneho bonusu (tu som ochotný diskutovať či je jeho výška primeraná).

EDIT: ešte ma napadlo, že miesto je priam stvorené na letný cyklovýlet. Na jednej strane by to bola škoda vás o túto možnosť pripraviť, na druhej je to obrovské zvýhodnenie oproti prieskumníkom, čo to brodia v snehu peši. Takže som sa rozhodol, že bicykel áno, ale musí spĺňať kostýmovú povinnosť (tj rok výroby spred 1989)

09 bře 2015, 19:31
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Takže prostě musím na první vycházce ulovit toho nejtučnějšího expíka a další vycházky (hádám, že ty vrty bych mohl dát tak natřikrát) už budou bez expů, až potom těch dvacet týmových. Ok.

10 bře 2015, 08:37
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

chekotay píše:
Takže prostě musím na první vycházce ulovit toho nejtučnějšího expíka a další vycházky (hádám, že ty vrty bych mohl dát tak natřikrát) už budou bez expů, až potom těch dvacet týmových. Ok.

Tomuto som sa chcel vyhnut, ked to prejde cele na tri krat jeden clovek, tak to nie je kooperacia a tymto stylom by tie expy pripadli aj tak Zewllu, pac to by som to stihol prejst skor nez ty ::tfuj

10 bře 2015, 11:07
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Mogh píše:
... pac to by som to stihol prejst skor nez ty ::tfuj

To, ovšem, i želva Loudalka, s mým současným tempem. :| Já tam prostě pojedu na x-krát, protože za jeden den stihnu vždy tak jeden cíl.

EDIT: Mimochodem, na západní 1/3 Ždánického lesa, u zastávky autobusu Heršbice - Bílý vlk, je místo, kde bych chtěl žít. Na jednu stranu se zvedá kopec Vlčí hora, pole na jeho stráni se volají Čtvrtky u Pindule a na druhou stranu se zvedá kopec Roviny. ::LOVE2 ::LOVE2

10 bře 2015, 12:59
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

chekotay píše:
Já tam prostě pojedu na x-krát, protože za jeden den stihnu vždy tak jeden cíl.

Viem, že to máš blízko a láka ťa to ísť znovu a vidieť všetko, no moja predstava bola taká, že komplet akcia nebude splniteľná jedným človekom (to bol hlavný dôvod, prečo som tam pridal ten quest s Lysými horami - aby sa ani Livjatán nemohol hecnúť a obehnúť to komplet), ale bude to prebiehať tak, že prejdeš časť ktorú zvládneš, a keď sa potom stretneš s iným drancířom, poreferuješ mu "Bol som tam a tam, bolo tam to a to, a bolo by fajn keby ste ešte prešli tade a tade." Proste aby 100% splnenie akcie vyžadovalo spoluprácu tímu. Keď to máš na x krát prejsť sám, kooperatívny bonus môžem rovno zrušiť.

Tú možnosť opakovaného vstupu som tam dal preto, lebo to máme blízko a láka nás to ísť znovu a vidieť všetko, ale prioritne bola mierená na to, že sa pôjde s niekym ďalším, kto bude mať velenie nad voľbou trasy.

10 bře 2015, 20:15
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

No tak to se neboj, Citadela již připravuje válečný plán. :-)

(Mimochodem, kdybych byl zdravý, tak bych to všechno prošel. Z hecu, za to, cos napsal! :-D :P )

10 bře 2015, 22:04
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Počkat, to značí, že na Lysé hory musí vyjít tým, anebo jeden člověk musí vyšplhat na jeden zátah na obě?
Čím víc koukám na mapu, tím horší je ta MRD výzva, nechceš zvednout týmový bonus na třicet expů? :-)

11 bře 2015, 15:53
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

Lysé hory musí zvládnuť jeden človek na jeden záťah.
Ako som vravel, o výške tímového bonusu som ochotný diskutovať, takže ak sa vám zdá 30xp primerané, tak som za, len pri zvýšení budem trvať na tom, aby ich nebolo možné získať tým, že to prejde jeden človek na viac krát.

A zrovna MRD mi príde, že je z questov jediný, ktorý má zmysel riešiť tímovou spoluprácou. Teda z ostatných questov si vyberieš, ktorý sa ti páči a nie je problém si ho splniť, MRD sám dáš len ťažko (a že som to chcel skúsiť, bohužiaľ v januári je to na ghoula príliš drsné).

11 bře 2015, 19:12
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další