Templářské fórum III. věku
http://templari.tecka.eu/phorum/

II. 74: V. Patrola: Bezva kšeft
http://templari.tecka.eu/phorum/viewtopic.php?f=17&t=740
Stránka 1 z 15

Autor:  Mogh [ 07 lis 2013, 20:52 ]
Předmět příspěvku:  II. 74: V. Patrola: Bezva kšeft

Prudký víchor hnal ostré ihličky snehových vločiek drancířovi priamo do tváre a mráz sa mu cez roztrhané rukavice zarýval pod nechty. Slabé, zubaté slnko sa pred chvíľou stratilo za obrysom hôr a šero začínali naplňovať zvuky vytia kočkolišiek zbiehajúcich sa ku koristi. Drancíř bol rád, že dnes nemá službu a jediná chvíľa ktorú strávi vonku je táto krátka cesta z veliteľstva do knajpy. Osada Prátelstwí bola výborná zašívareň na leto, ale keby tušil aké peklo sú zimné služby, nikdy by sa sem neprihlásil dobrovoľne. Pridal do kroku a za zákrutou zbadal lákavý teplý svit unikajúci špárou pod dverami. Posledných pár metrov šiel takmer behom. Náhlivo siahol na kľučku dverí, keď v tom zavadil zrakom o papier vyvesený veľa na stene.
"Hľadám spoločníkov na približne týždňovú cestu.
Odnos špeciálnej zásielky na juh.
Odmena 50 nábojov.
Záujemci sa hláste na ambasáde Obchodno-Konfliktnej spoločnosti.
Pán Mogh

Dracíř pomaly doslabikoval text plagátu a zamyslene vošiel do hospody. Päťdesiat nábojov je slušná suma. Vytiahol z kapsy zásobník a začal prerátavať svoje náboje, hoci dobre vedel koľko ich má. Šesť. Päť nafasoval po poslednom útoku lovcov lebiek. Šiesty si šetril počas útoku pre seba, keby hrozilo, že by ho lovci mohli zajať. Zahanbene potlačil spomienku na to, že tomu aby ho nemusel použiť vďačí iba dobre umiestnenému guľometnému hniezdu plechovkárov.
Zo zadumania ho vytrhol hurónsky smiech ozývajúci sa z časti knajpy vyčlenenej ako "dôstojnícky salónik". Šarže tam veselo "degustovali" tohoročnú kobercovku, čo včera dorazila z Protektorátu. Na bežných vojclov príde rad až keď dôstojníci zhodnotia kvalitu a nezávadnosť pitia. Takže tak o týždeň.
Začal plniť náboje späť do zásobníka. Päťdesiat nábojov je slušná suma. A letmý pohľad na dôstojníkov dal jasne najavo, že tuná by týždeň nikomu chýbať nemusel. Toto by mohol byť bezva kšeft.


Keďže minulý rok sme boli až na jeden malý puťák prakticky bez jedinej akcie, zhostil som sa úlohy zorganizovať Patrolu. Konať sa bude netradične v Chřibech. Náplňou je klasická retroturistika s kostýmovou povinnosťou. Zraz bude v sobotu o 10:00 v Starém Měste (u Uherského Hradište) pred železničnou stanicou. Následovať bude samotný pochod cca 20-25 km, zahŕňajúci navigačné questy ako na Podzimním bloudení. Cestu odhadujem na 7-9 hodín (podľa počasia a koľko budeme robiť prestávok). V nedeľu bude cca 5 km trasa.

Autor:  chekotay [ 07 lis 2013, 21:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bezva kšeft

Líbí se mi obě varianty, ale k datu se budu moci vyjádřit patrně až koncem měsíce, kdy budu dobře usazený v zaměstnání.
Chřiby jsou nádherné, těším se, až je poznám v zimě. :ano:

Autor:  l2t von focker [ 09 lis 2013, 18:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bezva kšeft

když pro mě je to šetko totálně z ruky

Autor:  Viky [ 10 lis 2013, 14:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bezva kšeft

A tos netušil, když jsi se hlásil? :D

Autor:  Miro [ 10 lis 2013, 14:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bezva kšeft

Nevim proč jsem si myslel, že to bude na Slovensku, doprava pro mě OK. :-) A ta druhá varianta je bez kostýmový povinnosti vyjma larpový vložky? Jakože větší hardkor, ale s lepším vybavením? Jestli to je trasa lesem, tak v noci to může bejt zajímavý. :-D Problém bude s časem-mám 2 zkoušky, který chtěj 10+ dní na přípravu a spoustu menších. Takže snad bych to stihl do toho posledního termínu nebo bych si naopak dal zkoušku na tu půlku února a jel bych na začátku-tj. rozhodněte to ostatní (čím dřív, tim líp) a já se to podle toho bude snažit splácat, abych mohl dorazit.

Autor:  Mogh [ 10 lis 2013, 18:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bezva kšeft

Miro píše:
A ta druhá varianta je bez kostýmový povinnosti vyjma larpový vložky?


Nie, kostýmová povinnosť je pre obe varianty, tá druhá je vlastne hardcore verziou prvej = nočný pochod, sobotné questy budú tiež zväčša založené na fyzickej práci, dlhší pochod v nedeľu.

EDIT: samozrejme netrvám na living postapo oblečení a za termoprádlo pod kostýmom ťa nikto lynčovať nebude :wink:

Autor:  l2t von focker [ 10 lis 2013, 18:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bezva kšeft

Viky píše:
A tos netušil, když jsi se hlásil? :D


no pokud víte o nějaké práci číšníka v okolí řekněte pak s vámi budu jezdit kamkoli :D

Autor:  chekotay [ 24 lis 2013, 18:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bezva kšeft

L2T: Začni šetřit, když si dáš bokem 25 kč týdně, tak v únoru budeš mít 300 a to už dá docela dobrou jízdenku...
------
Zaklikal jsem zatím všechno (a jak vidím, jsem jediný, kdo se odvážil hlasovat :D ), protože teď to vypadá, že budu moci kdykoliv, a rád bych jel na hardcore, ale možná budu mít takové směny, že budu moci jet jen na Patrolu. Doufám, že hlasování je nastaveno na možnost měnit hlasy, budu je průběžně upravovat.
Patrole zdar!

Autor:  Miro [ 25 lis 2013, 21:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bezva kšeft

15.-16. je pro mě jistej termín, že už bude po zkouškách. Sice bychom měli po nich jet někam se ženou, ale na patrolu mě (snad :D ) pustí a pojedem potom. Ty termíny předtím těžko říct, jak to pude.

Autor:  chekotay [ 25 lis 2013, 21:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bezva kšeft

Tak to zaškrtni v anketě, ne? :-D

Stránka 1 z 15 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/