Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 29 bře 2020, 12:08Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 Jaro 74: operace Jarní vítr 

Kedy?
17.-18.5. 0%  0%  [ 0 ]
24.-25.5 0%  0%  [ 0 ]
31.5.-1.6. 100%  100%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 3

 Jaro 74: operace Jarní vítr 
Autor Zpráva
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 01 srp 2011, 19:19
Příspěvky: 771
Příspěvek Jaro 74: operace Jarní vítr
Čo: Retroturistika s kostýmovou povinnosťou a prestrelkou.
Kde: Súľovské skaly (Bytča)
Kedy: (16)17.-18. 5.
Ako: cca 24h akcia - sobota 16:00 až nedeľa 16:00 (pre prípadných záujemcov môžem dva dni pred/po zabezpečiť turistický program)

Na čo sa teda pripraviť:
Hardcore grandturismo predohra:
Piatok večer: zraz v Považskej Bystrici - 6 km výšľap na Veľký Manín (600m prevýšenie do kopca) na miesto odpočinku, krátka RP vložka, nocľah
Sobota: 6:00-6:30 budíček, 7:00 odchod, túra 15 km zahŕňajúca Manínsku tiesňavu, Kostoleckú tiesňavu, západný hrebeň Súľovských vrchov od Vrchteplej po Jabloňové (tu vás povlečiem na Havraniu skalu, hrebeňovka pokračuje ďalej ale je dosť náročná hlavne na chodidlá, takže keď budete mať dosť, zbehneme do údolia a budeme pokračovať do Súľova).
Hlavná časť:
Sobota:
Kto sa neúčastní predohry tak v Bytči nasadne o 15:50 (pri vlakovej stanici, 15:45 z autobusovej stanice) na autobus a zvezie sa po Súľov parkovisko (oficiálny názov zastávky by mal byť Súľov-Hradná, turistická nocľaháreň), v prípade extrémne škaredého počasia (dva dni leje a ešte dva dni bude) tak na zastávku Jabloňové, kameňolom.
štart hry 16:00
- turistická časť
| SPOILER
časť 1
Image
časť 2
Image
časť 3 (voliteľná)
Image
časť 4
Image
časť 5
Image
Spolu 8km.

- prestrelka
- oslava víťaztva
- nocľah (v prípade nepriaznivého počasia bude strecha nad hlavou - 2 km zachádzka)
Nedeľa: variabilný strelecko turistický program

Lepšie je so sebou brať minimum vecí, čo však nevynechať: ochranné okuliare, karimatka a spacák, svetlo, jedlo na celú hru, voda, kostým, chladná a airsoftová zbraň (a foťák, Súľovské skaly patria k najkrajším miestam ktoré som navštívil)Guľka mu hvizdla okolo hlavy a Mogh sa snažil prikrčiť viacej, hoci si dobre uvedomoval, že viacej ako kus sute ho kryje mizerná muška banditov.
„Kde v riti sa zasierajú tí zewlláci!“ nahlas si zahromžil.
„Drží ich v šachu ten mašinkvér.“ odvetil mu pán Kolman, ktorý nepochopil, že otázka bola rečnícka.
„Vybiehajú z južnej brány a snažia sa nás obkľúčiť.“ hlásil hneď na to. Kolman bol vylezený na topole, čím zaujal jediné dostupné vyvýšené miesto a tak bol jediný z členov z Obchodno-konfliktnej spoločnosti, kto mal prehľad čo sa na bojisku deje.
„Výborne, aspoň budeme môcť strieľať ľubovolným smerom.“ vyhlásil pán Epholl a aby dal svojim slovám váhu, ignoroval paľbu, čo sa po ňom spustila keď vykukol z krytu a zostrelil jedného z banditov prebiehajúcich naľavo.
Mogh však zo situácie tak nadšený nebol. Po fiasku v Chřibech si ďalšie zlyhanie nemohol dovoliť. A pritom tento kšeft vyzeral ako úplná banalita. Na otvorenie obchodnej cesty do Ślaszka Czieszynkeho stačilo vyčistiť Jablunkovský priesmyk od banditov. Spoločným útokom Obchodno-konfliktnej spoločnosti z východu a Zewellom od západu mali dostať banditov do klieští a pohodlne rozdrtiť. Čo spočiatku išlo. Až kým sa banditi nestiahli do svojho úkrytu. Selský dům v Jablunkove bol prerobený na hotovú pevnosť. K pôvodnej dvojposchodovej budove bolo nadstavené ďalšie poschodie s palpostmi. Z juhu a západu bol navyše vybudovaný parkán z vrakov áut a z tejto strany sa na rohu domu týčila navyše strážna veža osadená guľometom. Útok Zewellskej domobrany sa zastavil na parkáne a páni z Obchodno-konfliktnej spoločnosti od východu narazili na vysokú stenu selského domu.
Z melanchólie Mogha vytrhol trilkot pikoly. Intenzita streľby ustrnula na oboch stranách. Kým členovia OKS sa obzerali či im nehrozí nejaké nové nebezpečenstvo, v tvárach banditov bolo badať nervozitu a strach.
„Čo to do pekla je?“ spýtal sa pán Epholl.
„Zewellanom prišli posily.“ hlásil pán Kolman.
A akoby na potvrdenie jeho slov sa bojiskom rozoznel mocný Livjatánov hlas.
„Przipravicz granatuw!“
„Uvalnicz granatuw!“
„Wypierdalaj!“
Zaznela séria výbuchov a banditi, ktorí sa pred chvíľou snažili dostať členov Obchodno-konfliktnej spoločnosti do obkľúčenia sa rýchlo vracali do pevnosti a niekoľkí vzali do zajačích a utekali mimo bojisko. Z veže mašinkvér spustil dlhé dávky. V prestávke medzi dávkami bolo znovu počuť Livjatána.
„Wiencej! Przipravicz dalszich granatuw!“
Po ďalšej sérii výbuchov guľomet stíchol a Moghovi bolo jasné, že táto bitka je už rozhodnutá. Teraz už ide o to, kto si pripíše aké zásluhy a preto zavelil:
„Na stééč!“
A kým sa zo západnej strany pevnosti ozývala ďalšia séria výbuchov, z výhodnej strany zaznelo zborové „Hurááá!“


Kým členovia Obchodno-konfliktnej spoločnosti šacovali mŕtvoly a zhromažďovali „vojnových zajatcov“ a Zewellskí bojovníci zaisťovali sklady banditov, na nádvorí tvoreným selským domom a hradbou z autovrakov si dalo stretnutie širšie velenie oboch strán.
„Kurde sztiezie bili chwopi.“ uznanlivo pokyvoval Linot „Takychto bojownikuw jet nam potrzieba wiencei.“
„Dvadsať zátok na deň plus výdaje.“ usmial sa na neho pán Kolman.
„Zgoda.“ kývol Linot.
„Koľkých?“
„Wsziskie.“
„Nemôžte si predsa najať celú spoločnosť.“ vyhlásil neveriacky Kolman.
„Czimu ni?“ nechápal Linot.
„Pán Kolman mal na mysli, že to bude stáť viacej, pretože budeme musieť ukončiť ostatné kontrakty.“ zamiešal sa do rozhovoru Mogh.
„No wienc, kjela chcjetie?“ spýtal sa Linot.
„Sto päťdesiat zátok na osobu a deň.“
„Pient-dziesziont.“ nedal sa Linot.
„Sto dvadsať.“
„Szeijszcz-dziesziont.“
„Sto.“
„Počkať, nemôžu predsa kúpiť celú Obchodno-konfliktnú spoločnosť.“ vložil sa naivne Kolman.
„Czymu?“ spýtal sa Linot, ktorý vetril už uzavretý obchod.
„Toľko zátok nemáte.“
„Ale majú.“ prehlásil Mogh, ktorý videl, aký zisk dokážu vyprodukovať karavány zo Svibíc.
„Tieto zátky, ale u nich nemajú žiadnu cenu, oni uznávajú len tie ich s krížikom.“ vložil sa podráždene Epholl, ktorý už mal so zavedenou menou nepríjemnú skúsenosť.
„To nevadí, však utrácať budeme u nás.“ natešene povedal Kolman s vidinou hromady zátok.
„Wienc Pient-dziesziont?“ spýtal sa Linot.
„Osemdesiat a vaše fešácke uniformy. Posledná ponuka.“ vyhlásil Mogh.
„Na niečo takéto ja nikdy nepristúpim.“ vyhlásil Epholl a nasrdene odišiel.
„Bendemy jusz handlowacz?“ spýtal sa zneistene Linot.
„Jeho súhlas netreba, berieme to.“ spokojne odvetil Kolman a vystrel smerom k Linotovi ruku.


Zazneli výstrely a Mogh mal pocit, že všetky rany šli do jeho hlavy. Bolesť bola ukrutná, takúto bolestivú opicu asi ešte nemal. Tak ako pri včerajšej oslave víťazstva a odpredaja Obchodno-konfliktnej spoločnosti sa už dávno neopil. Pomaly sa vytackal ku dverám. Ostré svetlo obedňajšieho slnka mu udrelo do očí a ako sa uhýbal, aby dostal oči do tieňa, sa mu dvihol žalúdok a ovracal nohy Linotovi, ktorý šiel za ním.
„Psiakrew. Co to?“ zanadával Linot. Poznámka sa však nepatrila Moghovým zvratkom ale výjavu pred dverami. Bol tam pajác zo slamy, navlečený v Zewellskej uniforme a horel.
„Problémový sráč.“ precedil pomedzi zuby Mogh.
Od opačnej strany horiaceho pajáca pribehol zewllák.
„Zabrali Alexa. V jego pokoju znalazwem tuto kartke.“ oznámil hlasom, na ktorom bolo počuť, že aj on sa pri včerajšej oslave nešetril.
Linot vzal od neho papier a čítal:
„Ak scete ešce vydet
svojho zmetka živého, prinesce presne o tížden po zotmení tisíc zátok
na Bradu.“
Moghov žalúdok sa vyprázdnil znova, tentoraz mu dopomohol kopanec od Livjatána. Malé nádvorie sa medzitým naplnilo ľuďmi, ktorí teraz horečne vyťahovali zbrane a mierili na seba.
„Prziwrucz Alexa natychmniast tutaj.“ reval Livjatán a mieril Moghovi do tváre brokovnicou.
„To nepôjde.“ vmiesil sa Kolman, ktorý jediný zachovával chladnú hlavu a nemával naokolo zbraňou.
„Zewell niezakceptute warukny teroristow. Prziwruczisz Alexa tutaj, albo vas wszistkych wyzstrielam.“ nedal sa Livjatán a aby zdôraznil svoje slová, začal mieriť na Kolmana.
„Odložiť zbrane“ zavelil Kolman k svojej polovici mužov na dvore a obrátil sa na Livjatána: „S tým, čo spravil Epholl samozrejme nesúhlasíme a ctíme našu včerajšiu dohodu, ale členovia Obchodno-konfliktnej spoločnosti proti sebe nebojujú. Ak pôjdu oslobodzovať vášho Alexa naši chlapi, budú váhať, nebudú dosť rázny a muži ktorých vzal Epholl so sebou sú naši najlepší bojovníci, navyše presne budú poznať taktiku ak by sme proti nim šli my. Boli by sme bez šance.“
„Onieczekiwasz zse czi od-dumy zatky?“ spýtal sa Linot, v tvári červený od hnevu.
„My od vás žiadne zátky predsa nechceme, dokonca vám zaplatíme za komplikácie. Štedro zaplatíme. Len musíte pochopiť, že Epholl je bohužiaľ váš problém, s ktorým vám nemôžeme pomôcť.“ argumentoval Kolman.
„Nimumy dost chlopow na putowanie ku Slovákistánu.“ odvetil mu Livjatán.
No oponovať sa mu rozhodol Linot: „Poszukamy jakszich drancirzov. Kiedy ten chwop postanowil siacz wiatr, pozbira burze!“


Naposledy upravil Mogh dne 27 dub 2014, 18:12, celkově upraveno 620 úno 2014, 19:50
Profil
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2008, 17:16
Příspěvky: 5932
Příspěvek Re: Jaro 74: bitvopatrola
Přemýšlím nad jmény a furt mě nic nenapadá. Protože jde o bitvu mělo by to být úderné, třeba "Operace Vae Victis!". Ale protože jde o zewelláky, mohli by mít (jako mají drancíři Sturm und Drang!) také "operace Ohněm a mečem".
Jo a pronájem drancířských bojovníků zewellům naúčtuju! ::JUMP :-D


22 úno 2014, 22:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 01 srp 2011, 19:19
Příspěvky: 771
Příspěvek Re: Jaro 74: bitvopatrola
Mňa napadlo Za prachy, za národ (inšpirovaný Hlinkovým heslom)- ale to je názov z pohľadu OKS a nie zewellu
A ono to bude fakt skôr pol dňa blúdenia, dve minúty bitvy, oslava víťazstva a pol dňa blúdenia.


22 úno 2014, 22:52
Profil
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 01 srp 2011, 19:19
Příspěvky: 771
Příspěvek Re: Jaro 74: bitvopatrola
Chekotay píše:
Ale tvá nepokrytá snaha nás zabít ("Hele, tady je taková, he he, jakože nenápadná odbočka z trasy, he he he, vedoucí na zledovatělou pěšinku v boku prudké stráně nad hlubokou roklí, he he he, v naprosté tmě a ve stavu vysílení, ho ho ho." - to jsem si vymyslel, ale vypadalo to tak -) byla naprosto reálná! :D :D

:twisted: nenápadná odbočka z trasy - mám (nezbadal som ju ani za bieleho dňa)
:evil: zľadovatelá pešinka - nemám (v máji asi mrznúť nebude) -> budem si musieť vystačiť s mokrým bukovým listím
:twisted: prudká stráň - mám (ešte prudšia)
:twisted: hlboká roklina - mám (ešte hlbšia)
:twisted: v naprostej tme - mám
:twisted: v stave vysilenia - mám
:rock:

Cheky nevieš či sa do turistických máp zakresľujú aj pramene typu, čo si nám ukazoval na patrole (tuná dva razy rýpnete ešusom a máte vodu)? Na mape som jeden prameň (teda jediný v širokom okolí), ale reálne sa mi podarilo nájsť len takú mokraď z ktorej pramenil potok.

chekotay píše:
Metalipiekło!

Po dnešku by som povedal, že to bude priliehavý názov.


23 úno 2014, 19:16
Profil
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2008, 17:16
Příspěvky: 5932
Příspěvek Re: Jaro 74: bitvopatrola
Neměly by se zakreslovat, protože to jsou v lepším případě prameniště, ale ne prameny. Prameniště má jinou značku a pro turisty je k ničemu. Někdy se ale stane, že na tom místě někdy před půl stoletím pramen byl a od té doby se v mapě traduje. Stává se to hlavně na Slovensku, kde ani vojenské mapování za komančů nebylo nijak extra přesné (a které leží v Karpatiku, takže prameny jsou dost stěhovací). Taky mám jeden takový "hezký" zážitek ve stylu "první den potkáme jeden pramen, druhý den potkáme druhý pramen, to je v cajku". :)

Metalipiekło nemůže být název akce. :-) I když, ve tvém podání... :-D
Ne, ať udržíme tradici a nějakou návaznost, a ať to dobře zní, nechť se tato akce jmenuje "operace Jarní vítr"!


23 úno 2014, 19:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 01 srp 2011, 19:19
Příspěvky: 771
Příspěvek Re: Jaro 74: bitvopatrola
A nechceš do vtedy prerobiť aj tie pravidlá? Ak by sa týkali boja môžme ich hneď otestovať.

Důležité: technická: v ankete som blbo napísal dátumy - od tretieho zobrazujú piatok/sobota, akcia je však plánovaná na víkend sobota/nedeľa.


24 úno 2014, 16:58
Profil
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2008, 17:16
Příspěvky: 5932
Příspěvek Re: Jaro 74: bitvopatrola
Tam je minimum změn.
EDIT: Vlastně největší změna v oblasti bojových pravidel je konečně implementace obecných pravidel pro granáty, miny, nástrahy. (Všechno instant kill.) Takže... budou na téhle akci povoleny granáty? A plynové?

(+ samozřejmě zbroje, ale zbroj má jenom Livjatán, takže to je fuk.)


24 úno 2014, 17:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 01 srp 2011, 19:19
Příspěvky: 771
Příspěvek Re: Jaro 74: bitvopatrola
Pyrotechnika v noci uprostred chránenej krajinnej oblasti mi nepríde ako dobrý nápad, takže určite nie - nástrahy (míny z Paranoidu) možno hej.
Zbroj by som si chcel spraviť tiež, len nejak neverím, že sa mi podarí prekonať vrodenú lenivosť :oops:


25 úno 2014, 22:31
Profil
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 01 srp 2011, 19:19
Příspěvky: 771
Příspěvek Re: Jaro 74: bitvopatrola
chekotay píše:
Jo a pronájem drancířských bojovníků zewellům naúčtuju! ::JUMP :-D

Miro v "Pohasínající naděje" píše:
Drancíři ať si najmou různorodou pakáž z pustiny.

S tým účtovaním by som bol opatrný ::fuck


25 úno 2014, 22:34
Profil
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2008, 17:16
Příspěvky: 5932
Příspěvek Re: Jaro 74: bitvopatrola
V čem je problém? Dáme stejné ceny a nula od nuly pojde. ::fuck
Akorát že peníze se pohnou, a pohyb peněz, jak známo, generuje pracovní příležitosti, HDP, DPH, NSDAP, DDT, OSN a tak různě samé dobré věci... jsem slyšel v TV...

| SPOILER
A navíc jsem včera při úklidu našel váček s drancířskými Tv.


25 úno 2014, 22:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz