Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 04 dub 2020, 07:08

Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další
 6.-7.IX. 74: Pohasínající naděje 

Jaké to bylo...
1 80%  80%  [ 4 ]
2 20%  20%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 5

6.-7.IX. 74: Pohasínající naděje 
Autor Zpráva
Zewell (3. lvl)
Zewell (3. lvl)

Příspěvek 6.-7.IX. 74: Pohasínající naděje
Image
Kde:
Lom Alkazar-zde, 49°57'1.264"N, 14°7'28.096"E

Kdy:
6.-7.9.

Kdo:
Průzkumníci: Velí Chekotay, který pobral různou pakáž z pustiny.
Lovec Vlk (Řepa)
Babka (Viky)
Sám do těchto počtů nespadám, bo pravděpodobně budu další NPC/fotit/zmateně pobíhat a řešit, proč to sakra nejde podle plánu. :-D

Jak:
1)Akce bude probíhat o víkendu. V sobotu příjezd, odejdeme na místo, pokec, udělání špekáčků na oběd, pro zájemce koupačka v Berounce... Hrát se začne k večeru, protože lom je hned u cyklistické stezky a mohlo by nás rušit poměrně hodně anomálií. A lépe to podchytí atmosféru. Hra bude trvat přes noc až do rána, konec v neurčitou dobu v neděli.
2)Na akci si neberte airsoftky. Nebudou třeba a nebodou vhodné (zrovna tady se mi to nechce zasírat kuličkama). Není tedy třeba ani ochranné brýle. Chladné si berte, ty by potřeba být mohly. :twisted:
3)Po dobu hry bude jídlo herní (=vše, co jsem připravil já... tedy vlastní jídlo, byť herně upravené, není povoleno). Na dobu před hrou a po hře si, prosím, vemte jídlo vlastní. Pití vlastní pořád, protože to tam fakt neutáhnu.
4)Každý si vemte čelovku/baterku. Po dobu hry je však nebudete používat, pokud to nebude z bezpečnostního hlediska nutné (mám nohu v díře a tma jak v pytli). Zdroj světla bude tedy omezený podle toho, co vám na začátku přidělím/co najdete. Každý prosím napište, jestli disponujete nějakým PA zdrojem světla-oprýskaná lucernička, držák na svíci-podle toho vyberu, kdo co vezme, protože sám toho doma tolik nemám. :)

Image

„Krky, krk.“
„Ti Drancíři byli vždycky tak trochu prasata…“ zamumlal potichu otec Miroslav.
„Mlask! Co jsi říkal?“ tázal se komandér Chekotay mezi sousty, které vydatně zapíjel rumem přímo z lahve. Omastku kapajícího na hodobóžovou košili vz. 85 nedbal.
„Nic, nic, jen jsem rád, že ti chutná. Po té naší poslední frašce s těmi tupci z OKS a.s., kteří si ani neumí zkontrolovat náklad a myslí si, že to budem dělat za ně, si zasloužíme trochu povyražení.“
„Jo, to jo. Kde se vám vůbec podařilo sehnat vajíčka? V celém regionu jsem jaktěživ neviděl jedinou živou slípku, jen v obrázkové knížce pro pomocné školy. I ta teda byla na mě moc složitá. A ten rum, to asi nebude ze shnilých brambor jako u nás.“
„Znáš to, synu, Bůh má dlouhé prsty. Více ti říct nemohu, neb jsem vázán obchodním tajemstvím dle čl. 11 Olmützské konstituce.“
„Hmm, tak neva. Každopádně zpět k našim kontraktům ohledně …“

Safra, to by v tom byl čert, abych nezjistil, kde to berou. Co vejce, ale ten rum! V celém Protektorátě není tak dobrá kořala. Já tomu ale přijdu na kloub.
„Hej, ty! Jo, mluvím s tebou smraďochu. Vyšli rozvědčíky do biskupství, ať mi za každou cenu zjistí, kdo jim ten rum dodává!“ rozkázal komandér a dál usrkával mojito z kobercovice a králičích bobků.

A tak se stalo, že komandér Chekotay shromáždil bandu největších bláznů, kteří měli dostatečné koule na to, aby cestovali přes půlku toho, čemu se dříve říkalo Československá republika. Jelikož mezi Drancíři nebylo dost takových pošuků, využil mírové situace a najal chlapíky z různých frakcí i samotáře.
„Cywééé, to jako budem šlapat pěšky?“
„Nebuď kikot, Linote,“ prohlásil Chekotay a triumfálně strhl přehoz, pod nímž se nacházela drezína s kolem na křečka. Tedy to kolo bylo trochu větší. A v něm nejlepší protektorátní prostitutka, protože kdo jiný by uměl šlapat tak dobře, jako ona.

---------
Drezína se skřípěním zastavila v tom, co zbylo z vlakové stanice města Beroun. Ze stínů na komandérovu družinu pohlížely lačné oči žebráků a lapků. Přistoupit si však nikdo nedovolil, protože byť byla kořist lákavá, tak družina vypadala více než dobře vyzbrojeně.
Chekotay popadl nejbližšího špinavce a tázal se po krčmě. Po popíchutí tesákem mezi žebry se mu dostalo odpovědi.
Mezi doušky chcanek, které místní opovržlivě nazývali pivem, zjistil, že je třeba se vydat na jih od trosek města po proudu řeky. Tam nalezne bláznivou stařenu, která by prý mohla vědět o komoditách, které hledá. Jak však praví místní i drancířské zvyklosti, stařenám se neubližuje, leda by představovaly smrtelné nebezpečí.* Na věc je tedy třeba jít po dobrém.
„Nuže vzhůru,“ pravil Chekotay.

*)Pro natvrdlé: Na Viky se nebude útočit. Výjímkou je případ, že by vás ohrožovala na životě. I v tomto hypotetickém případě ji však napadejte "jenom jako".

Questy:
1. Najít dávku rumu.
2. Najít vajíčka a okoštovat je.
3. Nalézt 3 druhy rostlinek vhodných k uvaření čaje a učinit tak.
4. Vyrobit z okolních a nalezených materiálů něco k lovení ryb (+extra expy za úspěšný lov).
5. Ubránit stanoviště (alespoň jeden ŽIVÝ člověk musí být vždy na místě).

V průběhu hry bude využito kartiček, které mohou přidat quest, informovat o vzhledu okolí (některé věci si budete muset "domýšlet", protože propriety filmového štábu s sebou opravdu nedotáhnu) nebo vypovídat o jiné skutečnosti.
Poslední jídlo bude dovoleno po příchodu na místo. Přes odpoledne se jíst nebude (ať je to trochu postapo a trénink na Moghovu akci :-) ) a v průběhu hry bude jídlo herní. Pití je celou dobu neherní.
Hra bude začínat někdy okolo setmění v sobotu. Předtím bude turnaj v boji a rozdělávání ohně (klasika ze Svojsíkova závoda :-D , dovolena březová kůra velikosti dlaně) a klasický pokec.

Sraz buďto v 13.40 na vlakáči v Srbsku nebo po 14.00 na místě.

Naposledy upravil Miro dne 07 zář 2014, 18:57, celkově upraveno 8

12 úno 2014, 16:17
Profil ICQ
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Příspěvek Re: Léto 2274: Pohasínající naděje
Jak můžeš v jednom odstavci napsat "pobýhat" a ve druhém už správně "probíhat"?! :-D
A samozřejmě jedu (pokud práce atp... však víš jak)
Ad žena: Nemůže být František s ní? Protože jinak, obávám se, dva dny nevydrží ani jeden (pokud bude v té době ještě kojen, což patrně bude).
Ad světlo: Mám malou petrolejku Meva. (Pokud pojede Reinar, tak by mohl vzít velkou petrolejku Meva a olejovou lampu.) A hafo svíček. (Ale žádná LPA.)
Jen pro orga | SPOILER
Mám ještě asi půl tuby fosforeskující barvy, kdybys chtěl. V naprosté tmě je vidět ještě asi půl hodiny po nasvícení.

12 úno 2014, 17:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zewell (3. lvl)
Zewell (3. lvl)

Cywe... :lol: Asi je to tím, že včera jsem dokonal poslední zkoušku a mozek jede na minimální výkon. :)
Ah tak, to by samozřejmě taky šlo. Její charakter bude víceméně statický. Problém by mohl být v tom, že asi nebudeme úplně tiše a při hře přes noc nevím, jak to udělat, aby ho měla po ruce a zároveň bychom ho nerušili.
LPA to být nemusí, ale nechci elektrické zdroje světla (převším kvůli jejich výkonu a době trvání). Světlo má být v této hře nedostatkovou "surovinou". Budou potřeba 2 petrolejky (jedna k Viky a druhá pro tým) a zbytek asi budou svíčky a podobné věci. Jen bych potřeboval, abys zkusil, kolik (zhruba) paliva je třeba na hodinu svícení (nebo jinou časovou jednotku)-abych vám nedal půl litru a vy si dělali fireshow. :D

12 úno 2014, 17:18
Profil ICQ
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Těžko říct. V současnosti Františkovi nepřekáží ve spánku, když mu do obličeje pere reflektor a duní heavy metal. Možná se to změní - jestli bude po mně, budou ho budit přelety netopýrů - možná ne - jestli bude po Viky, usne i při náletu. :D
Pokud bude třeba mít jednu petrolejku statickou, možná by se mi podařilo přivézt tu velkou, stolní. ::SCRATCH
S palivem to je těžké, protože potřebuješ docela dost petroleje, abys nasákl celý knot, ale pak už nepotřebuješ skoro nic. :-D

Citace:
Menší typ Meva-864 vydrží na jedno naplnění svítit průměrně 22 hodin, větší Meva-865 svítí o trochu jasněji, ale vydrží v průměru jen 18 hodin. Obě mají nádržku na 0,32 litru petroleje. Jedna standardně prodávaná plechovka petroleje o objemu 0,7 litru pak představuje zásobu světla průměrně na 40 hodin.

Mám tu mevu 864.
Takže přepočet na jednu hodinu svícení ti dá tak maličké zlomky, že na jejich odměření budeš potřebovat odměrný válec... :)

No, však vezmu mevu na Patrolu (psal Mogh, že si máme vzít světlýška, že jo?) a uvidíš sám.

BTW: Blahopřeju ke zkouškovému!!

12 úno 2014, 18:39
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

chekotay píše:
No, však vezmu mevu na Patrolu (psal Mogh, že si máme vzít světlýška, že jo?) a uvidíš sám.

No to som písal, len som si neuvedomil ako rýchlo sa čas stmievania zas posúva, takže pravdepodobne ich potreba nebude (iba že by sme si v tej hospode odsedeli viac než je nutné), ale zas pre istotu radšej vziať (keby sme si v hospode odsedeli viac než je nutné)

12 úno 2014, 19:20
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

A je úplněk. :-)

12 úno 2014, 20:48
Osamělý střelec (3. lvl)
Osamělý střelec (3. lvl)

Mno, František pojede se mnou nebo nepojedu vůbec. A já jet chci. Jak moc bude mimo setting hry, když se bude půl noci ozývat srdceryvné kvílení duší ztracených a zatracených? :-) S Františkovým umístěním si nedělej hlavu, budu ho mít v šátku u sebe (tzn. ideálně bude spát, co 3 hodiny nakrmím a jinak budu mít volné ruce; neideálně pak bude řvát, co 3 hodiny nakrmím a jinak budu mít volné ruce).

13 úno 2014, 08:07
Zewell (2. lvl)
Zewell (2. lvl)

regnu si volno v praci.
- Akce je pro me vysoce prioritni! na 98% jedu.
(dost z toho ze se mi podelala patrola)

13 úno 2014, 16:15
Profil ICQ
Zewell (3. lvl)
Zewell (3. lvl)

Viky: Rozhodně jsem to nemyslel tak, že by František vadil, jen jsem ve své nezkušenosti (pokud jde o otcovství :-) ) myslel, že absolvování akce pro něj zatím nebude. Pokud to není problém, tak jedině dobře, za 20 let bude kámošum ukazovat, jakej byl půlroční larper. :rock: Kvílení by mělo naprosto zapadat! Je docela dobře možné, nebude jediný kvílící. :twisted: Jen původně tvoje postava měla být babka z místní vesnice, tak tě trošku omladím.

Linot: :ano: Budeš člen Chekotayova týmu, ale postava budeš normálně Linot zewlák.

Jinak jsem zvědavej na pražský balíky, který to maj tak 30 minut cesty... Jestli ani sem nedorazí, tak na ně dopadne hněv boží.

13 úno 2014, 17:07
Profil ICQ
Zewell (3. lvl)
Zewell (3. lvl)

Jak moc dopředu potřebujete vědět konkrétní termín (odpověď "co nejdřív" chápu, ale úplně mi nepomůže :-D )?

Naposledy upravil Miro dne 14 úno 2014, 18:49, celkově upraveno 1

14 úno 2014, 13:12
Profil ICQ
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 231 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Další