Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23 říj 2019, 16:38

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
 27.10. 2272: Podzimní bloudění 

Známkujte!
1 80%  80%  [ 4 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 20%  20%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 5

27.10. 2272: Podzimní bloudění 
Autor Zpráva
Zewell (6. lvl)
Zewell (6. lvl)

Příspěvek 27.10. 2272: Podzimní bloudění
Citace:
Tak mě napadlo, že kdyby byl zájem o nějaký ten navigační výcvik, tak bychom mohli využít podzimu a slézt se v Moravském krasu. Sraz třeba v některou sobotu v 10 hodin za Brnem, deset hodin toulání krajem, přespání buďto venku, nebo tak dva lidi bych ubytoval v bytě. Obsah:
- čtení mapy, práce s ní
- buzola
- kompas
- odečet geografických souřadnic
- navigace v praxi
Bonus: Lukostřelba, houbaření a tak...

Tak nadhodíš nějaký termín? Já osobně se na to hodně těším!

22 zář 2012, 22:39
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Příspěvek Re: Hodnotná diskuse
Livjatán píše:
Citace:
Tak mě napadlo, že kdyby byl zájem o nějaký ten navigační výcvik, tak bychom mohli využít podzimu a slézt se v Moravském krasu. Sraz třeba v některou sobotu v 10 hodin za Brnem, deset hodin toulání krajem, přespání buďto venku, nebo tak dva lidi bych ubytoval v bytě. Obsah:
- čtení mapy, práce s ní
- buzola
- kompas
- odečet geografických souřadnic
- navigace v praxi
Bonus: Lukostřelba, houbaření a tak...

Tak nadhodíš nějaký termín? Já osobně se na to hodně těším!

Co třeba 13. - 14. X. :?:

Linot: Ber to jako drobný obnos pro chvíle, kdy potištěné papírky ztratí svou hodnotu. Nebo až emigruješ do Austrálie.

26 zář 2012, 10:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zewell (6. lvl)
Zewell (6. lvl)

Ehh, toby nešlo, to mám 5bv.

Edit: Vyhovuje nám to o týden nebo 2 později.

26 zář 2012, 13:56
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Mě běží směny v dvoutýdenních cyklech, takže o dva týdny později - tedy 27. a 28. X - mi to vyhovuje.
Akorát že to je za měsíc, a to znamená, že se mi rozvrh nejspíš ještě tak 5× kompletně překope - míra nejistoty je v mém zaměstnání extrémní. Nicméně předběžně počítejme s tímto datem a chystejme výstroj. :)

26 zář 2012, 15:03
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Příspěvek Re: Podzim 2272: Topografická hlídka
Henry, jak jsi chtěl toho felčara, tak prosím, na téhle akci ne. Já bych musel přepínat na "felčaro zkoušecí mod" a to už tak budu mít dost práce jinde.
A taky bych chtěl, aby se zkoušky každého nového felčara účastnili i ostatní medici, protože to bude i pro ně zajímavé, osvěží to jejich znalosti a zajistí to, jak doufám, jen vzestupnou tendenci úrovně ranhojičů.
Nicméně nic ti nebrání pokoušet se o zombíka první pomoci, pro začátek.

01 říj 2012, 22:14
Šílející brahmína

Dobrá, beru na vědomí, chápu.
Bude teda ta topografie v Adamově, s tím, že by se spalo v orlím hnízdě?

01 říj 2012, 23:15
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

To nyní nemohu zaručit. Geomorfologie Adamova a Josefthale (na současných mapách: "údolí Katřinského potoka") svádí všechny linie pavděpodobnostního vývoje do jednoho - dvou snopů a snižuje tak variabilitu trajektorií pochodu skrze fázový prostor možností, z čehož se lze vymanit jen za cenu značných enrgtických výdajů.
Prostě je to údolí, kterým můžem jít jen tam, nebo zpátky, a když budeme chtít změnit směr, budeme muset šplhat do kopce. Proto více upřednostňuju předěl mezi Drahanskou vrchovinou a Moravským krasem, jehož údolí jsou plytká a kopce ploché a dobře schůdné. Kde přesně večer skončíme bude záležet na vaši navigaci. :) Mám v úmyslu pro každého vymyslet konkrétní úlohy, po jejichž řešení se teprve posuneme někam dál.
Přespání venku provedeme, neboť to nám dává větší volnost a víc času, s tím, že v neděli ráno se už jen dopravíme do Štatlu a rozejdeme.
Budete potřebovat nejméně dvě 60 minutové jízdenky přes 2 zóny. (stojí tuším 25 kč?)
K počasí: Pokud bude pod mrakem a sem tam sprchne, tak půjdem. Pokud bude lít už třetím dnem, tak se na to vybodneme.
K výstroji: Některé úlohy budou lovecko - bojového charakteru, takže malá chladná jekorová zbraň zde bude mít své místo. Na pár věcí bude zapotřebí ostrých zbraní, a těmi vás vybavím.
Akce bude mít podobný charakter, jako Patrola. Patrně nebudeme rozdělávat oheň. Muži budou v noci držet stráž. Teploty už mohou být kolem nuly, při vysoké vlhkosti vzduchu - to je pak víc zima, než když mrzne, ale je sucho. Klasická zimní výstroj: Podvlékačky, vlněné ponožky, tílka, trička, mikiny, svetry, kabát, ušanka, ovčí kožešinka, bederní kočka a zimní spacák se budou hodit.

02 říj 2012, 08:59
Vemeno

Rád bych se také připojil, ale vše záleží co mi na to řekne doktor, jelikož mi včera ztrhával nehet tak moc nevím jak tomu prospěje dlouhý pochod. Každopádně bych se rád zúčastnil.

02 říj 2012, 17:22
Zewell (6. lvl)
Zewell (6. lvl)

Vítam Voyagera na templářích!

Cheky, nešlo by toto nějak spojit se zombíkem přežití?

03 říj 2012, 13:11
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Voyager píše:
Rád bych se také připojil, ale vše záleží co mi na to řekne doktor, jelikož mi včera ztrhával nehet tak moc nevím jak tomu prospěje dlouhý pochod. Každopádně bych se rád zúčastnil.

Vítej v našem spolku pro realizaci apokalypsy! :)
Klidně se připoj. Snad se ti noha do té doby zhojí. Pochod bude spíš na pohorky, než na kanady, tzn. předpokládám minimum akce.
Sice je to trochu nezvyklá akce, oproti tomu, co děláme běžně, ale aspoň poznáš lidi, poznáš, jak to u nás chodí a jaký máme styl, seznámíš se s frakcemi a ujasníš si, jestli s náma chceš trávit čas častěji. Pokud se po akci budeš chtít dát k Templářům, ať už k Drancířům, jiné frakci, nebo na volno, tak se ti expy za akci započítají zpětně.
Livjatán píše:
Cheky, nešlo by toto nějak spojit se zombíkem přežití?

A budeš dělat základní, nebo hardcore variantu?
Zombík přežití | ČTI
Popis: Kdykoliv může nastat situace, kdy budete muset narychlo opustit město a uchýlit se pod ochranu lesů. V tom případě se vám budou hodit základní znalosti přežití ve volné přírodě.

Vaším úkolem bude:
- postavit jednoduchý přístřešek, který ochrání před deštěm a větrem
- založit oheň bez pomoci papíru nebo jiného podpalovače (líh, benzín...)
- uvařit čaj
- přespat v přístřešku do rána

Povolené pomůcky:
- nůž
- 2 tkaničky do bot
- 3 zápalky a škrtátko
- ešus nebo podobná nádoba
- čistá pitná voda
- pytlík čaje

Upozornění:
Při manipulaci s ohněm buďte opatrní a nikdy nepoužívejte vodu z neověřených zdrojů!

P.S. Hardcore lovci mohou zkusit vše zvládnout pouze s pomoci nože a libovolné nádoby.

Já myslím, že by to šlo. Jednoduše, pokud najdeme vhodný terén, tak se o to pokusíš a my tě budeme hlídat, abys nepoužíval nepovolené prostředky, pak se ohřejeme u tvého ohně, okoštujeme tvůj čaj a ráno si budem lebedit, jak se nám dobře spinkalo. :D
Teď vážně: Může být i dost zima, klidně může v noci mrznout. Ale kdyby bylo tak teplo, jako dneska, tak by se to asi dalo. Ale vezmi si určitě tílko, podvlíkačky, kocoura na bedra a dobrý dlouhý kabát. Je o tobě sice známo, že máš tendence usnout kdekoliv...
Image
...ale přesto buď raději opatrný.
Dobrá varianta by byla s nahřátím šutrů v ohni a následným uložením se na vyhřívané lůžko z chvojí.
Osobně bych do toho už dneska bez termoizolační fólie nešel. Ale ty nejsi taká lemra jak já. :) :ano:

03 říj 2012, 18:29
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další