Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22 srp 2019, 10:08

Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Jak vystrojit nováčka 
Autor Zpráva
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Příspěvek Jak vystrojit nováčka
No s narameníkama se to asi bít bude. Ale zase to můžeš ještě pobít plechovými štítky a mít to rovnou jako zbroj. :)
Na tu velkou polní vz. 60 se ještě podívej, googli nějaké názory a ohlasy, jestli to k něčemu je dobré nebo co a jak.
A když tak nad tím přemýšlím, už chápu, co chtěl Livjatán říct tím že bychom měli organizovat akce pro nováčky. No jo...

31 led 2011, 22:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Šílející brahmína

Příspěvek Re: Aukro a internetové obchody
a fajn vybava je od popelnic, ale dyl to shaneni trva.
jinak mozna lip nez orig. military vypada civilni vybaveni upravene podle voj. vzoru.

31 led 2011, 22:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Drancíři (2. lvl)
Drancíři (2. lvl)

Chrome Red: Ano, to vím, chci to tak také udělat, ale s batohy je potíž. Dnes je to jeden plastový zmetek vedle druhého, tak raději něco vyloženě vojenského. Ale nevím si rady co použít jakožto základ zbroje/obleku. Původně jsem přemýšlel o upravení křiváku, podobně, jako máš ty. Ale nakonec se mi do pazour dostal nový, tak se mi nechce "postapokalyptizovat" takhle docela dost drahý kus oblčení.

Chekotay: No, můžu to zkusit, kdo ví, zbýají ještě skoro tři neděle. Ale nejsem si jistý, zda bych se k tomu dokopal, vážně jsem počítal až s "Lomenou Skálou II". Tím nejspíš hromadná obědnávka padá, že?

02 úno 2011, 16:58
Šílející brahmína

vpodstate mas dve moznosti:
1. sehnat si zakladni soucasti kostymu a ty "pancerovat". nevyhoda je, ze se pak blbe delaji zmeny a pokud se ti dany kus prestane libit, ztracis v tom najednou dost prace. vyhoda, ze staci par dobre vybranych kousku na kterych clovek casem pracuje a vypada to super.
2. delat zbroj oddelitelnou -ruzne formy ktere se daji nosit prez zakladni kostym a daji se sundat (ruzne chranice historickeho nebo sportovniho "vzoru"). vyhodou je jednoducha vymena bud chranicu, nebo spodnich kousku kostymu (a spodni kostym nemusi byt tak super vypadajici, kdyz je prekryty). nevyhoda je, ze se clovek musi delat s vice vecmi ("zbroji" i podkladem).

na zacatek vzdycky muzes nastoupit z necim provizornim, coz ti prodlouzi trochu cas shanet lepsi kusy (protoze asi neni nikdo, kdo by nastoupil hned s dokonalou vybavickou). protoze podle me nema smysl nastalo zarazovat do vystroje kousek, ktery nechci nejak upravit.
a k tomu krivaku. je sice stylovy, ale vzdycky se da sehnat nejaka jina bunda, nebo treba kabat na upravy. (ruzne kabaty byvaji po sekacich casto a jako vrchni vrstva ti klidne na vetsinu roku staci i nejaky tenky. oproti kozene bunde by moh byt i levnejsi a kryje velkou cast postavy).

02 úno 2011, 17:33
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Drancíři (2. lvl)
Drancíři (2. lvl)

Jo, to zní rozumně. Spíše jsem přemýšlel o první možnosti. Jen musím vykoumat jak moc pancéřovat, aby se v tom dalo hýbat a abych po delším nošení neměl nějaké ortopedické (Či jak se tomu nadává.) potíže. :idea: Nikdy jsem nebyl nijak obratný, takže asi vsadím na obrnění na úkor mobility. Teď jde o to, na co příslušné pláty železa a kožené výstuhy nasadit. Ano, jen co dostanu "výplatu", musím vyplenit místní sekáč.

S velikou radostí jsem vyhrabal moje oblíbené kraťasi, napadlo mě, že by byli vhodným základem pro gatě na templářské akce, neb jsou relativně odolné, už celkem jeté a mají hodně kapes. Stačí jen vystužit a našít nohavice. Problém je však tmavý pseudo-urban-maskáč, ve kterém jsou zbarveny. Nedá se to nějak vybělit, abych je mohl předělat na maskáč drancířský? ::SCRATCH

(Vážně bych tuto diskusi měl přestěhovat na dílny.)

02 úno 2011, 18:13
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Příspěvek Re: Jak vystrojit nováčka
S operací Lomená skála II je to zatím nahnuté, ježto v té době asi budu v Turecku.
Pancéřování si dělej až později, až už budeš vědět, jak je třeba se pohybovat.
Pokud seženeš něco na barter, tak ti většinu potřebné výstroje dodáme my ostatní. Osobně mám na skladu snad kompletní výbavu pro dva Drancíře, takže tobě stačí sehnat si úplné minimum:
- kalhoty, boty, fusekle, košili a kabát; spacák a provizorní batoh (klidně "civilní")
Batoh nabízím tenhle:
Image
Nějaký PA svetr tu tež mám, dále kožešinovou ušanku, maskovací oblek i jeden přebytečný tesák.
Ostatní věci si doplníš časem.

03 úno 2011, 09:16
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Erik Linbeast píše:
Problém je však tmavý pseudo-urban-maskáč, ve kterém jsou zbarveny. Nedá se to nějak vybělit, abych je mohl předělat na maskáč drancířský? ::SCRATCH

Dá se to vybělit Savem s chlorem, ale zatím to nech tak, pak to zhodnotím naživo (nebo pošli fotku).

Jinak pro ilustraci moje výbava (rád se chlubím):
Batoh vz. 80 za 10,-
Image
Řemení US z Koreje za 10,-
Image
Provizorní nádoby na vodu (chtěl bych se výhledově zbavit PET a nahradit to sklem a kovem.), 0,-
Image
Osobní minilékarnička, jak je psaná v Ošetřovně,cca 40,-
Image
Troška alkoholu a pár konzerv coby poslední záchrana (ačkoliv nevím vůbec, co v nich je)
Image
Jídelní výbava. Ešus po rodičích, hrneček nalezen, čajová krabička a nábojnice (obsahují pepř, sůl, cukr) nalezeny, ocílka koupená za 120,- (dneska už bych do toho nešel, ale ohnul si pilník), podomácku uvařené mýdlo s otrubami za 20,-, vidlička nalzená, lžíce rovněž, lžička darovaná Pesusem, plátěný sáček na pečivo nalezen.
Image
Spacák US z Vietmanu nalezen.
Image
Žebradlo za 120,- (na Excalibur za 70,-)
Image
Týmový znak vyroben, gajgr darován, sešitek nalezen, minišitíčko a minizápalky vyrobeny, svítilna nalezena.
No a na závěr šitíčko s indiánem (či indiánkou) za 40,- pro nutné polní opravy. :)
Image
Ćutora na vodu za 15,-
Image
Krabička na barter vyrobena z nějakého cukroví
Image
Kabát jsem dostal darem, kalhoty nalezl na smetišti, respirátor našel Reinar při uklízení nějakého skladu na brigádě.
Image
Kabát jsem nalezl na půdě (a eventuálně bych jej i prodal), rukavice ve sklepě (potřebovaly dobře promazat; jinak stojí tuším 150,-), nátepník jsem si vyrobil, brýle jsou z armáče za 40,- a přilbu jsem našel tam co spacák (na mořském pobřeží) a nabízím ji nyní k prodeji.
Image

Takže tak. Jak říkám, hlavně přijeď, ať je sranda a trochu se zaučíš, výstroj se poddá časem. Nicméně jsem rád, že jsi snaživý a že nerezignuješ s teplákama a keckama. :)

03 úno 2011, 09:37
Drancíři (2. lvl)
Drancíři (2. lvl)

Ha, to já zrovna někde na jaře jedu na Ukrajinu. :-D
Oukej. Ovšem nějaké rudimentární obrnění si stejně udělám, třeba nějaký zesílený nátepník, lehký "externí" nárameník nebo tak, ať zaženu na kovárně nudu. Pokusím se nějaké zajmavé věci sehnat, stejně tak jako nějakou tu výbavu do začátku.

Ten seznam mi výrazně pomohl, díky! :wink: Patrony do brokovnice naplněné ochucovadly jsou výborný nápad! (Mimochodem, nepoužívají se patrony se solnými krystaly místo broků na obranu domácnosti/nějakou mstu?) Chtěl bych se zeptat na nějakou případnou zdravotní závadnost. A když už jsme u zdravý, ty jsi felčar, takže toho v lékárničce asi taháš více, než ostatní, viď? Ikdyž, zrovna na zdravotnickém materiálu by se asi nemělo šetřit.
A proč bych se nesnažil, když už se chci do něčeho zapojit.

Ten skřet/přerostlý goblin či co to je vypadá parádně. Líbí se mi ta chaotičnost při zachování účelnosti. :ano:

04 úno 2011, 21:55
Brahmína

Pár rad od nováčka:
-boty, hlavně pořádné boty, jizvy na patách jsou pro mě pěknou vzpomínkou na Lomenou skálu(bez ironie)
-popruhy batohu co nejširší, nejlépe před akcí odzkoušet- moje dvoucentimetrové na usárně, byly v kombinaci knoflíky, na té věci na které je hodnost/ frčky, opravdu příjemné :-)
-Pořádně si rozmyslet co člověk potřebuje, každé kilo navíc ucítíš
-výstroj-půdy, AS, sekáče, popelnice- já ve své PA bundě chodím i normálně, takže jsem se plácl přes kapsu, ale jinak čim míň zaplatíš tím líp
-ověsit se železem mi přijde jako špatný nápad, po dni běhání po lese tě to bude neuvěřitelně srát :-D
-co se batohu týče, tak si hlavně předem vyzkoušet, že všechno drží a nic ti nevypadává, třeba s tím i udělat pár kotoulů, nenáviděl jsem špatně uchycenou dvoulitrovku vody, která furt padala ::ZED

To je tak všechno :-)

04 úno 2011, 22:19
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Erik Linbeast píše:
Ha, to já zrovna někde na jaře jedu na Ukrajinu. :-D
Oukej. Ovšem nějaké rudimentární obrnění si stejně udělám, třeba nějaký zesílený nátepník, lehký "externí" nárameník nebo tak, ať zaženu na kovárně nudu. Pokusím se nějaké zajmavé věci sehnat, stejně tak jako nějakou tu výbavu do začátku.

Ten seznam mi výrazně pomohl, díky! :wink: Patrony do brokovnice naplněné ochucovadly jsou výborný nápad! (Mimochodem, nepoužívají se patrony se solnými krystaly místo broků na obranu domácnosti/nějakou mstu?) Chtěl bych se zeptat na nějakou případnou zdravotní závadnost. A když už jsme u zdravý, ty jsi felčar, takže toho v lékárničce asi taháš více, než ostatní, viď? Ikdyž, zrovna na zdravotnickém materiálu by se asi nemělo šetřit.
A proč bych se nesnažil, když už se chci do něčeho zapojit.

Ten skřet/přerostlý goblin či co to je vypadá parádně. Líbí se mi ta chaotičnost při zachování účelnosti. :ano:

Udělej si náholeníky, ty se hodí, protože kopnout se holení o nějaký zapomenutý sloupek je au au. :) Nátepníky jsou taky fajn a můžeš si s nimi pohrát (třeba pochva na malý jekorový nůž a podobně)
Reinarův nátepník:
Image
Kaaliho nátepník
Image
můj starý kožený nátepník
Image
Můj nový kovový je vidět na fotce nahoře u bitevního kostýmu.

Patrony plněné solí se používají na Jižní Moravě proti zlodějům pytlačícím na vinicích. :-) Jak moc to je legální nevím. Zdravotně - no pokud to nestřelíš někomu na dvacet metrů do obličeje tak ho to bude "jen" neuvěřitelně hnusně štípat - sůl se vstřelí pod kůži a jak umí štípat sůl v ranách doporučuji vyzkoušet všem masochistům. :)

04 úno 2011, 22:40
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další