Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 26 úno 2020, 10:37

Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
 Síň Slávy 

18. kolo vyhraje...
...Chekyho páračí vejce. 10%  10%  [ 1 ]
...Vikyino mládě párače. 70%  70%  [ 7 ]
...UnderCageův luk. 20%  20%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 10

Síň Slávy 
Autor Zpráva
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Příspěvek Re: Síň Slávy
10. kolo | ČTI
Tož když se k tomu Red nedostane, tak ukončím 10. kolo já. Soutěžím v něm já a Red.
Chekotayovy ochranné brýle
viewtopic.php?p=10029&sid=c5d24c0dd46486f8a380582f3fca7b31#p10029
Chekotayův malý kulatý štít
viewtopic.php?p=10313&sid=c5d24c0dd46486f8a380582f3fca7b31#p10313
Chrome Redův PA drsňácký obojek
viewtopic.php?p=10649&sid=c5d24c0dd46486f8a380582f3fca7b31#p10649
jediná fotka, co jsem našel:
Image

Hlasujte v 10. anketě, připomínám, že kvůli jakési zhoubné chybě v programování stylů phpBB je zapotřebí přepnout do jiného stylu. :-/

Pro příště malá změna pravidel: Kolo končí za dva měsíce nebo po nasbírání pěti příspěvků, podle toho, co bude dřív, každý charakter může soutěžit nejvíce dvěma příspěvky. Jo a xp. za vítězství je opravdu 30, ne 305, to je Peugot. :)

Skupinka průzkumníků procházela zasněženou plání. Lépe by bylo říct, že se prodírali, rvali se o každý metr - postupovali totiž přímo proti blizzardu. Nárazy strašlivého větru srážely bojovníky do sněhu, mrazivý chlad vysával každou špetku tepla a životní síly. Ostré jehličky ledu drásaly tvář a na každý měl ochranné brýle nalezené v rozvalinách. Ti pak šli naslepo, držíce se ratiště kopí toho před ním. Někteří však měli aspoň nějakou ochranu: improvizované zimní ochranné brýle. Hustá mřížka brání ledovým krystalkům zraňovat oči a mírní i vítr, husté chlupy kolem pak chrání tvář bojovníka.
Sníh, vítr a mráz útočí po celý den. Dojdou pustináři do skvělého tepla a pohostinnosti nízkých budov městečka Těrlicka? Vyplatí se v létě najít si chvilku času a investovat jej do výroby dobré zimní výstroje...

Image
Základní rám brýlí je vyroben z měděné topenářské trubičky od Toudiho, ze které jsem sesunul izolaci a pak ji ohnul do tvaru brýlí. Zepředu jsem na rám nalepil drátěnou síťku, hustou a tvrdou. Izolaci jsem nastříhal a nařezal do potřebného tvaru a opět ji na brýle nalepil (chemopren), a pak jsem rám brýlí pokryl kousky kožek tak, aby nebyla izolace vidět. Na bocích jsem nechal malé prostory v izolaci a na trubka navázal šňůrku. To je vše. Krátká, jednoduchá práce s nezvyklým matrošem (měď) a pak dlouhá a úmorně chlupatá práce s kožkami. Za trubku a síť děkuji Toudimu, za srst Redovi. Vyrobeno na loňském workshopu.
Otestoval jsem je vlastně až teď na Beskydské patrole. Sice zase nevál tak drsný vítr, abych si musel chránit zrak... Množství chlupů bylo až příliš velké, bude třeba je trošku prostříhat. Jinak ovšem celkem OK. Počítám, že ve slunečních dnech by mě to ochránilo i před sněžnou slepotou.
Zakřivení rámu brýlí jsem volil tak, aby se pod ně vešly i dioptrické. Síťka sice není dimenzovaná na odražení 6mm BB kuličky, ale myslím, že z levných zbraní by odolala aspoň prvnímu zásahu a ochránila mne, kdyby se něco náhodou stalo.

Údolím Tiché Orlice, hluboce zaříznutým do okolní krajiny, procházela malá průzkumná grupa Drancířů. Cíl mise: najít cestu, po které by bylo možné proniknout mezi Orlickým podhůřím s jeho smečkami zmutovaných kanibalů a Českomoravskou vrchovinou, obývanou potomky dezertérů, marodérů a vlastizrádců. Pokud možno nepozorovaně. Města v této oblasti jsou dávno zarostlá lesy, železniční depa vypadají přízračně, desítky, snad stovky vagónů, lokomotiv i celých bojových vlaků stojí v mechu pod statnými smrkovicemi a žaluděnkami.
Ale to je minulost, snad ještě čerstvá v mysli neohrožených průzkumníků, avšak minulost. Dnes je zapotřebí upřít veškerou pozornost do krajiny vůkol. Divoký tok kdysi snad opravdu Tiché Orlice se větví, vytváří náplavy porostlé zemřelou trávou a neprostupnými křovinami vrb a židovníků. Náhle grupper ztuhne, mávne prackou, grupa se zastaví. Velitel si stahuje roušku z obličeje a čenichá. Skutečně je ve vzduchu cítit kouř? Všichni průzkumníci se rázem přikrčí a zaujmou obranné postavení. Je však již pozdě! Z houští vybíhají vyzáblé, nahé, bílou hlinkou pomalované postavy primitivů. Ozbrojení jsou několika pistolemi a lehkými vrbovými oštěpy, k boji zblízka a ke stahování kůží z poražených - ne nutně mrtvých - nepřátel jim slouží různé nože a srpy. Zarachotí výstřely drancířských krochen, ale protivník je již zde, napřahuje se, seká...
...smrtící čepel se jen svezla po nastavené oceli. Drancířští průzkumníci jsou relativně lehce vyzbrojení, aby dobře zvládali dlouhé pochody neznámým, neprostupným terénem, ale pro malý kulatý štít se na batohu nějaká vhodná přezka vždycky najde. V boji zblízka přijde náramně vhod, kompenzuje neohrabanost navlečených drancířů, odráží dotírající srpy i přilétající oštěpy. Třímajíce ve druhé ruce starý dobrý tesák, stojí drancíři bok po boku a sekají pajšly divokým kanibalům.
Ten večer budou ženy v osadě kdysi zvané příznačně Bezpráví dlouhý výt žalem nad ztracenými bojovníky... než si naperou nácka jejich masem.
Drancířská výprava bude pokračovat dál.
Jen další krátké zastavení na jejich důležité výzkumné cestě k bájným Troskám Prahy...

ImageImageImage
Tento kruhový štít (vz. 05b) je postaven na základě umělohmotné puklice k automobilovému kolu. Puklice je celkem pružná a měkká, ke všemu vydutá, dobře tedy snáší nárazy. Je samozřejmě třeba vybrat takovou, která má minimum otvorů. Z vnější strany jsem na puklici přidal nějakou jutu a PE fólii a zakryl to hliníkovým plechem, jehož okraje jsem nastřihl a přehnul. Samozřejmě ještě před tím jsem otvory v puklici protáhl smotaný plastový síťovaný pytlík (2×), jenž tvoří základ madla. Z vnitřní strany přišla další juta a molitan, hlavně do oblasti po loktem. Horní madlo je jen omotané kobercpáskou, dolní má na sobě navlečený kus hasičcské hadice (taky omotaný, i když ani nevím proč). Okraje byly pořád dost ostré, a tak jsem nastříhal kousky koberce a přilepil je po obvodu, to trvalo nejdéle a byl to největší opruz. Pak jsem to přelepil kobercpáskou. Zevnitř je štít potažen hnědým plátnem z jakési sukně a přelakován roztokem nitrolaku, nato ještě natřen hnědou barvou. Vnější strana je natřena drancířskou pouštní kamufláží vyvinutou po Chladné oceli I pro suché, mrtvou trávou pokryté oblasti. Základem je okr, na to nanesená "stébla" zelené a hnědé. Ve středu je templářský znak vyvedený v drancířské černé barvě mající. Chybí osobní označení, tento štít může nosit jakýkoliv drancířský řadový pěšák.
Štít mám vyrobený již asi tři roky a moc jej nepoužívám - do chladných bitev raději jdu s obdelníkovým štítem. Nicméně je to docela dobrá věc, ačkoliv konstrukčně ne úplně dobře zvládnutá, tak v boji zblízka s trochou šikovnosti velmi nápomocná. Obě rukojeti jsou dost prostorné, takže umožňují dvojí nošení - horní rukojeť v pěsti pro boj, nebo svezená na zápěstí, takže ruka může ovládat pumpovací brokovnici. V tuhém boji není třeba štít sundávat a nouzově se za něj dá krýt kdykoliv.

at to tu nezeje prazdnotou, tak nekdy pred lonskym passem jsem vyrabel nejen k passovske roli clena gangu novou a vyrazneji PA verzi obojku.

PA drsňácký obojek

fotodokumentace zde: http://throsaeinogh.webovastranka.cz/im ... _-_postapo (nejnovesich 8 fotek shora)
zaklad byl nepouzivat tradicni obojkova kovova zdobeni. vytipoval jsem si, ze by docela dobre mohly fungovat srouby (historicky se na psi obojky pouzivaly klasicke hreby, napr.). cely obojek je delany z kousku kuzi a nekde najdene prezky (asi ztracena z kocarku, nebo sem ji z neceho od popelnic odriznul). barveni melo vyvolat spise dojem spinavosti, nez souvisle barvy. podobne celkova uprava je co nejvice neupravena, kriva, natrhana apod (a naprosto to nevadi uzivani, az me to prekvapuje).
obrazek 01-04a zobrazuji ruzne faze vyroby, 05-07 vysledek.
srouby se postupne trochu viklaji, ale sou zrezle a nemel jsem stejne maticky, kteryma bych je uchytil z venkovni strany. to je jedina vada na krase.

obrazky 01 a 02
ukazuji zepredu a zezadu zaklad obojku (spodni vrstva, abych nemel srouby hned na kuzi), ktera je sesita a zamerne nerovnomerna (coz se mi na tom libi. stejne tak jsem si dopredu prez siti pripravil kus kuze s naturalne vzniklou dirou). na zaklad hrube preplacnuty zbytkem cerne barvy se nasiva prezka a z nekolika kusu pasku i tensi predni pruh kuze, ktery drzi srouby na miste.
obr. 03
jakym zpusobem se da zbavit nytu (napr. provrtavat nyt ve snaze se ho zbavit silne nedoporucuju) a pripravit si prezku bez zniceni te kuze na ktere prezka je.
obr. 04
jakym zpusobem jsou prisivany kousky s prostrcenymi srouby. jedna dira je vzdy uprostred vrchniho pruhu a ten se obsiva prez okraje (nekde vyriznute aby se mi to vlezlo do direk, co sem si udelal ve spodnim sirsim pruhu). pred zaspinenim kremem na boty.
obr 04A
stejnym zpusobem jsou pridelany v zadni casti prezka a reminek na zapinani. je videt vnitrek obojku - zpusob siti.
obr 05
predni pohled na vysledek. povedly se mi nerovnosti, otrepene okraje i trcici zbytky motouzu kterym to bylo site. vse zaspinene cernym kremem na boty (jak kuze, tak hlavne motouzek, ktery by byl svetly moc napadny). prez diru vpredu je videt siti spodni casti.
obr 06
jak to vypada na krku, obr 07 ukazuje nerovnomerne rozlozeni sroubu.

nastroje - nuz z piloveho listu, nuzky na plech, děrovač, jehla a motouz. zbytek barvy, krem na boty.

diky toudimu za par sroubu z jeho pokladu.

http://throsaeinogh.webovastranka.cz/im ... _-_postapo

Kdo hleda ten najde.
Ukončeno hlasování 10. kola

Výsledky:
Kód:
1. Chekyho ochranné brýle (zimní)      20%      20%      [ 1 ]
2. Chekyho malý kulatý štít    20%     20%     [ 1 ]
3. Redův PA drsňácký obojek    60%     60%     [ 3 ]    

Vyhrává tedy Chrome Red. Vybrat si může z 1 extra života nebo 30 xp.
----------------

28 úno 2011, 07:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brahmína

11. kolo | ČTI
Můj první nožíček, pro drobné řezání :-)
Vybroušen ručně z pilníku(proto ten debilní, ale jednoduše vybrousitelný tvar čepele), střenky z bukové lišty omotané pramenem lana. Délka čepele cca 9cm, celková délka 18,5cm.
Kupodivu se tím dobře řeže, a dá se to nabrousit tak aby to holilo :-)
Image
Na bodání to fakt není, ale řeže pěkně, takže účel splní. Je to prostě takovej nožík na drobné práce-špekáčky, uříznout lanko, ostrouhat kolík...
Taky nejsem moc příznivec exotických tvarů čepelí, ale tady mi šlo jen o jednoduchost výroby, takže zlomit pilník, abych dostal sešikmení-zlomil se podle těch, hmm "vroubků", co jsou na pilníku a pak jen brousit a brousit :-)
Brouskem na kosu, docela ho to poznamenalo a bylo zdlouhavé, ale nakonec je hotovo :-)

Tvář důstojníka Bratrstva oceli věstila jen nekonečnou nudu na hlídce. Drancířský ostřelovač, který onu tvář sledoval skrz kříž puškohledu, se také nudil. Ještě před rokem by zmáčkl spoušť a spolu s ostatními členy své grupy by celou hlídku ocelářů poslal do pekel.
Jenže teď je příměří. Asi je to tak dobře. Ostřelovač nad tím moc nepřemýšlel, i když s vývojem věcí byl vcelku spokojený. Pokud Oceláři splní, co se dohodlo... pokud nevymyslí nějakou čertovinu...
Ale od toho zde byl on a jeho parťáci, aby na Plechovky dohlédli. Neustále sledovat, diskrétně, tajně, ale pečlivě. A být připraven střílet, pokud Oceláři podrazí mírovou smlouvu. Nedělal si iluze o tom, že by Oceláři nedělali to samé. Ale od toho tady byly jednotky Protektorátní obrany, ne Speciální síly. A on patřil k SS, protože byl ve své práci velmi dobrý. Uměl se dokonale maskovat v každém terénu. K tomu samozřejmě bylo zapotřebí pár úprav základní výstroje. I nyní měl přes sebe přehozený maskovací dílec s našitými drny trávy a ocel jeho helmy ukrýval maskovací potah přílby, flekatý nastříkanou kamufláží a s větvičkami zastrkanými za poutka.

Image
Potah jsem ušil z kousků látky, našil na něj několik kapsiček a pak jej sešil i po obvodu, čímž jsem jej stáhl kolem lemu helmy. Nejde sundat, ale to je daň za to, že dobře přilehá. Kamuflážní schéma "rozbitý kostel". Obsahuje dvě malé kapsičky na brokovnicové nábojnice, které mohou obsahovat různé drobnosti, jednu větší kapsičku s krabičkou od cigaret Lucky Strike, kde se mohou dát větší drobnosti a kapsu na ploché věci. Několik poutek umožňuje maskovat větvičkami, připevnit helmu na batoh nebo na ně pověsit otvírák na pivo. Vepředu je suchý zip pro umístění hodnosti. Vzadu je akrylátovou třpytivou barvou nanesen znak Drancířů coby "tygří oči" - v noci lehounce svítí a umožňuje členům grupy lépe se orientovat ve tmě rozvalin.
ImageImageImageImage
Taková malá drobnost, ale potěší a umožňí i koupenou věc, v tomto případě švýcarskou přílbu M 18, začlenit velmi dobře do kostýmu. Nehledě na praktické dopady a možnosti maskování.
Image

Ukončeno hlasování 11. kola

Výsledky:
Kód:
11. kolo
1. Dawenův břichořez    56%    [ 5 ]    
2. Chekotayův potah na přilbu    44%    [ 4 ]   

Vyhrává tedy Dawen. Vybrat si může z 1 extra života nebo 30 xp.
----------------

06 bře 2011, 14:32
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

12. kolo | ČTI
Reinarův Battlesuit
Image

Původně kabát nějakého nebožtíka přeseknutého napůl, nyní to je nádstavbový prvek bojového oblečení.
Jak bych to charakterizoval: PA verze taktické vesty, nebo taky RIS lišta-oblek.
Obsahuje identifikační značky, týmovou hodnost (po levelové reformě ukazuje vyšší hodnost, než mám), lehké ochranné prvky a dvě otevřené kapsy. Na zádech je krátký plášť. Samotný kabátec je ze solidního materiálu. Jelikož ho používám pouze na postapo, nevadí mi, když se vyválí ve špíně. Při jeho vytváření jsem to dokonce udělal dobrovolně (vymáchání v rezavé vodě).

Detail kroužků vlevo - Oblečený battlesuit
Image-Image

Detail kroužků na rukávu - Plášť se znakem Drancířů vyvedený uhlem.
Image - Image

Při přípravě na focení mě napadlo využití těch "kapes". Do vnitřní lze zavěsit středně velké předměty, jako například dýka z rohu párače:
Image

Na venkovní "kapsu", na které je frčka, se dá zavěsit malý předmět, připnout karabina nebo pověsit čutora.
Image - Image

Další výhodou je, že mi v kombinaci s vestou zvětšuje ramena. Kabátec se momentálně zapíná plastovým knoflíkem, ale až rupne, tak si udělám šňěrování. Další kroužkování možná bude následovat. Čutoru si ale raději budu nadále zapínat za jeden z opasků u pasu. :-)

Tikání gajgru provádělo stalkergrupu naprosto bezpečně napříč rozvalinami. Pro všechny případy velitel grupy zakresloval průběžně mapu do svého bitevního deníku, svítíc si přitom kapesní svítilnou. Občas otevřel malý zavírací nožík, aby přiostřil kousek olůvka, jímž psal, jindy zase chvíli postál a zkontroloval rychlost a směr postupu s tabulkami, které měl pohotově.
Dostat se do zavaleného sklepa nebylo snadné, napřed bylo třeba přepilovat ocelovou mříž a pak vyšťárat maltu kolem cihel a uvolnit vzpříčené dveře. Protože stalkeři měli podezření na výskyt reziduí bojových plynů, vytáhli ochranné respirátory a brýle, a pak již se vydali vpřed do temných katakomb. Čas od času udělal jeden z nich značku křídou na zdi, aby se neztratili. Hlouběji ve sklepě narazili na podivný nález, zřejmě ještě z doby před Válkou - vyschlá mumie vojáka, stále třímající odjištěný granát, který se díky smrtelné křeči způsobené nervovým plynem stal závislým na "pojistce mrtvého muže". Jeden ze stalkerů opatrně svázal granát provázkem, druhý si natáhl silné gumové rukavice a mrtvolu prohledal. Získanou kořist naházel do zvláštního pytle. Jiný stalker mezitím odebral vzorky vody z kaluží na dně sklepa a také vzorky ovzduší, aby mohli doma vědátoři určit, zda je sklep bezpečný a zda voda v něm je pitná.
Když se stalkerkomando vrátilo do bezpečné zóny, sundali chlapi masky, vytáhli čutory, napili se a kouskem mýdla s otrubami si umyli ruce a tváře. Teprve pak přišly ke slovu otvíráky a lžíce, když se za svitu svíčky pustili do večeře. Všechny tyhle drobnosti je dobré mít vždy po ruce, nejlépe v žebračce, která se prý před Válkou říkalo malá polní.

Moje malá polní pochází z výzbroje ČSLA, je to vzor 60. Úprav není mnoho, přesto si myslím, že celkový dojem ospravedlní její aspiraci na slávu. Kamuflovaná je v základní khaki, na kterou je aplikován Rozbitý kostel. Dolní očka, aby necinkala, jsou opatřena kousky látky v drancířské černé. Na ramenním popruhu je nakreslená centimetrová stupnice pro případ, kdy stalker potřebuje vzít přesnou míru. Víko a popruh jsou lehce ozdobené nášivkou a nalezenými odznáčky a zicherkami. Karabinka umožňuje připojit další drobnosti.
Víko je podšito celuloidem, který slouží jako kapsa na mapy, schémata a dokumenty a navíc ještě chrání vlastní obsah tašky před deštěm. Vlastní velká kapsa se zapíná na popruh, na kterém je upevněno pouzdro s malým křivým nožem. Ve velké kapse jsou tři malé kapsičky, ve kterým mám rozdělenou výstroj. Dohromady taška obsahuje:
ochranné brýle
respirátor
gumovou rukavici
malé páčidýlko/dlabátko (ať si netupím nůž)
pilku na železo
planžetu na otvírání FAB zámků
pinzetku
zvětšovací čočku v obalu od diabolek
svítilnu
pytel na kořist
mapu operační oblasti a aktuální dokumenty
kapsičku na příbor se lžící, lžičkou a vidličkou
otvírák na pivo
zavírací nožík (nalezen v popelnici)
špaček tužky
poznámkový bloček - průkaz člena KSČM
svíčku
zápalky pojištěné proti štěrchání
dvě skleněné lahvičky na vzorky
krabičku s airsoftovou municí
kousek mýdla v celofánu
zvonkový drát
špagátek

Občas v somračce nosím i střelecké rukavice, čutoru s vodou a bitevní denník, nebo kus nějakého žvance. Jinak příbor má za sebou dlouhou historii, vidličku jsem našel v blátě na PASSu 2007, lžička je od Pesuse z prvního Nukleárního úderu, obal na něj jsem vybártroval na Patrole... a vlastně podobně to je i s ostatními věcmi, lahvička je nález ze stalkeření ve Francii, atd, atp, to už vás asi nezajímá.
Nuže, zhodnoťte ten kousk výstroje!
ImageImageImage

Do 11. kola byly prozatím nominovány tyto výrobky:
Reinarův Battlesuit
Moghův Poháňač dobytka "Hight Voltage"
Chekotayova malá polní

12. kolo ukončeno.
Tak který?
Reinarův battlesuit 13% 13% [ 1 ]
Moghův obušek 25% 25% [ 2 ]
Chekyho malá polní 63% 63% [ 5 ]

06 čer 2011, 15:25
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Do 13. kola nominuji něco mírně netradičního, totiž svůj nový oštěp. Není to herní zbraň, ale reálná, byť jsem při její výrobě do značné míry hleděl toho, by se dala použít jako kostýmový prvek.
Ratiště je z lískového kmínku, čepel je v bazaru koupená nálezovka - německý bajonet z WWII, echt zrezlý. Odrezivěl jsem jej ve vlastnoručně vyrobeném octu a pak nabrousil brouskem na kosu. Čepel je vložena do výřezu (provedený pilkou - ocaskou, při výrobě nebyla použita elektřina), jenž je stažen ocelovým páskovým stahovákem hadic. Spoj (a konec ratiště) je zakryt kusy černé kůže (vzaté z rozebrané ochranné masky z HC party Postnuclear winter), jež jsou upevněny čalounickými hřeby (vzaté z čalounění dveří do koupelny).
Ratiště je ošetřeno fermeží a zbrouseno hoblíkem a smirkovým papírem.
Oštěp je vrhací zbraň, ale zatím jsem neměl čas otestovat jej na plný výkon. Použít se dá také jako krátké kopí. Na Patrole jsem jej použil pro stabilizaci na kluzkém povrchu.
Koncepci lehkého oštěpu namísto kopí jsem zvolil s ohledem na těsnost prostor vlaků, aby nehrozilo, že se s tím někde zašprajcnu.
K čepeli mám ještě originální pochvu, ale ta je příliš zrezivělá. Časem míním vyrobit nějaký ochranný návlek, pochvu něbo tak něco.
Fotky:

Livjatán s oštěpem
 Momentálně jsi ochuzen o fakt dobrou fotku! 
Livjatán s oštěpem, na němž je řepa, a Řepou.
Já a oštěp
Detail hlavice

03 led 2012, 20:19
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

Ice cold štucne

Na zimný prechod Beskýd nebol Pán Mogh vybavený. Najväčšie starosti mu robili nohy. Pri brodení sa závejmi by sa mu sneh ľahko nabral do topánok. Premočené a následne aj premrznuté chodidlá by minimálne jeho enurézu posunuli na oveľa vyššiu úroveň. To ho priviedlo k nutnosti vyrobiť si štucne - jednoduché návleky na nohy, zabraňujúce naberaniu snehu do topánok a zadržiavajúce trochu tepla na lýtkach.
Materiál na výrobu bola jednoznačne vybraná stará reklamná taška na Nuka-Colu. Niečo čo vydržalo dvesto rokov je takmer nezničiteľné, a teda vhodné na výrobu výbavy od ktorej závisí život.
Image

Image

Horný a spodný lem bol šití jednoduchým stehom
Image

Bočný už poctivým prešívanýmstehom
Image

Prechod Beskýd však ukázal niektoré nedostatky inak skvelej remeselnej práce.
Najvýraznejším bolo, že štucne sú úzke a nedajú sa na nohy navliecť bez vyzutia obuvi. Tiež sa nepotvrdili maskovacie vlastnosti štucní - tu bola hlavná chyba v tom, že väčšina obyvateľstva nie je dostatočne gramotná na to, aby si prečítala, že štucne sú "Ice Cold" a teda splývajú s okolím.
Ďalšou výrobnou chybou bol výber jednoho miesta zošitia bočného švu, vybraté pri šve pôvodnej tašky, ktoré sa pri námahe zachovalo ako perforácia a veľmi rýchlo povolilo. Tento nedostatok bol však ľahko odstránený.
Taktiež materiál sa nepotvrdil ako nezničiteľný a nevydržal stret s Beskydskou divočinou. Ale tentokrát sa štucne dali zachrániť
Image

Po skončení výpravy bola na ľavú štucňu (pôvodná idea, že tým bude možné vytiahnuť dýku a zanechať pri tom prst na spúšti sa ešte nepotvrdila ako ideálna) ešte prirobená pochva na dýku
Image
Jej umiestnenie sa počas výroby neplánovane posunulo dozadu a hore, ale bolo pomerne šťastné, lebo dýka je teraz veľmi ľahko dostupná.

20 led 2012, 15:10
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Přihodím ještě jeden svůj výrobek, a to malý kotlík.
Na obrazovce vidíš obličej jakéhosi kripla. Moment, tento terminál je vypnutý!
Základem je přilba ČSLA - tři roky jsem sháněl nějakou starou přilbu, až jsem se naštval a koupil si novou, ze které jsem odstranil vložku. Zbytky plechů jsem vyřezal flexou, nebyla to zas taková sranda, a do ohybů nad ušima jsem vyřízl průvelky pro ucha závěsu. Všechny řezy flexou jsem ještě zahladil. Barvu jsem opálil, aby nad táborovým ohněm nesmrděla. Závěs je z prutu železa nalezeného za domkem, který jsem nastudeno vymlátil kladivem a pozohýbal ve svěráku - odměnou mi bylo pár prasklinek, ale zdá se, že to drží.

EDIT: Opravené linky na obrázky:
http://chekotay.rajce.idnes.cz/12q3_Odr ... uche11.jpg
http://chekotay.rajce.idnes.cz/12q3_Odr ... uche21.jpg
http://chekotay.rajce.idnes.cz/12q3_Odr ... uche31.jpg
http://chekotay.rajce.idnes.cz/12q3_Odr ... uche41.jpg
http://chekotay.rajce.idnes.cz/12q3_Odr ... uche51.jpg

10 črc 2012, 09:21
Zewell (4. lvl)
Zewell (4. lvl)

Informačná výmena s Bratsvom oceli vniesla do Obchodno-Konfliktnej spoločnosti prílev nápadov a jeho prvým výsledkom je prototyp novej protipechotnej nášľapnej míny.
Model PP Mi - D je oproti predchádzajúcej verzii asi o polovicu menší a vďaka použitiu nového typu výbušniny má oveľa väčšiu úspešnosť zásahu. Taktiež zmena iniciácie z nástražného drátu na nášľapnú iniciáciu síce zmenšila šancu na odpálenie (menší rádius iniciácie) avšak takmer úplne znemožnila predčasnú detekciu zariadenia nepriateľom.

Image
Mína je štandardne drevená takže nie je odhaliteľná ani detektorom kovov.

Image
iniciačné zariadenie je veľmi jednoduché, napriek tomu u prototypu sa prejavila jeho značná poruchovosť. Predpokladá sa však, že závada je na konkrétnej vadnej súčiastke a u ďalších kusov sa problémy nebudú opakovať.

Image
výbušná zložka sa umiestňuje do zariadenia tesne pred aktiváciou, takže prenos je absolútne bezpečný

Image
zariadenie pripravené na umiestnenie

Image
po umiestnení takmer nezistietľné a trpezlivo čakajúce na svoju obeť

16 črc 2012, 18:50
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Uzavírám nominace pro 13. kolo!

Účastní se:
1. Chekotayův living-postapo oštěp
2. Moghovy Ice cold štucne
3. Chekotayův malý kotlík
4. Moghova nášlapná mína PP Min - D

Důležité: Hlasujte!

Současně zahajuji nominace pro 14. kolo.

22 črc 2012, 19:49
Drancíři (5. lvl)
Drancíři (5. lvl)

Livjatán píše:
No fotky z výroby zbroje nemám ale kdybych tomu udělal hezký přispěvek dalo by se to brát jako plnohodnotný výrobek?

Ano.

30 zář 2012, 18:23
Šílející brahmína

Tož, něco sem si před časem taky zrobil a to praktický Postapo náramek.
Obrázek
Podklad je ze staré děravé ponožky z tesca. Nechce se mi je vyhazovat a to, co je pro jiné odpady, již pomalu a jistě začíná zaplňovat můj pokoj. Ale k věci, prostě jsem vzal vypranou fusekli, ustřihnul z ní lem, co obeníná kotník a zbytek odložil. Lem jsem ještě přistřihl a pak nasunul na flašku od bráníku. Následně jsem z krabičky postapo drobností vzal tři uzávěry z plechovek, rozdílné nitě a jal se to tam přišít. Při šití jsem nesledoval nějaký civilizovaný grif, prostě jsem to tam nalátal jako prase.
Obrázek
Uzávěry jsou zvenčí tou hladkou stranou, abych se věčně neškrábal. Z druhé strany nic není našito a látka je vhodná jako potítko. V podstatě jsem se inspiroval Chrom redovou tvorbou, snad neva. Pomalu ale jistě se tedy dostávám do fáze dělání si výrobků napůl pro sekundární postavu otrokáře z cechu Ostravaků, zatím mám tak třetinu kostýmu hotovou, historii full, prostě chci trošku zpunkovatět. :rock:

30 zář 2012, 22:50
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další