Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:    
  Dziki gon
  Typ akce: LARP / bitva
  Organizátor: Mogh
  Téma na fóru: zde
  Místo konání: Horní und Suchá
  Datum a doba konání: 5.-6.5. 2278 (2018)
  Účastníci: 12
     Drancíři: Chekotay, Reinar, Firejs, Player, Petr
     Zewell: Livjatán, Miro
     Mogh, Henry Thorn [Sybr Akos], Viky, Sarya, Samo
  Fotografie: Templáři
  Audio: Hansův záznam (WMV, 9 MB)

  Abstrakt: V Těrlicku se přemnožili ježci apokalypsy, kteří sežrali velkou část úrody. Aby odvrátili hladomor, vyrazili drancíři a zewlové na pomoc a v pohraničí Sušského lesa svedli bitvu s ježky i se sebou navzájem. Ježčí kalamita byla odvrácena a Drancíři navíc nalezli a ukořistili enklávský tech, který ji způsobil. Zewell pomohl opravit zásobování vodou. Těrlicko se zavázalo dodávat nadále vyrovnané, byť výrazně menší, dávky jídla oběma stranám.
  Report

  Dojmy z akce od Henryho Thorna:
  U Svibic jsem se nechal najmout jako přídavná síla k družstvu Zewl vojclů, kteří měli tu odvahu vstoupit na území obávaného protektorátu a to ještě v noci. Já žoldák Sybr Akos s nimi šel pro zisk, techy a jídlo a taky, protože jsem chtěl dát na zadek drancířům.. :D Předem mi bylo vydáno 5 templářských zetek, což mi trochu zvedlo morálku, ale nevelký počet našeho družstva na území nepřítele mne znervózňoval..

  Na okraji cílového sektoru jsme v zákrytu založili stanoviště, bál jsem se, že to při návratu nenajdu/em, ale stařičká předválečná baterka a hodnota lucku mne nezklamaly. První výprava se zakončila objevením osvětleného stánku, co svým umístěním u cesty a mosaznou lampou svítící široko daleko evokoval bezpečné místo pod něčí ochranou, ale vojclové se nebáli. Dopadlo to skoro masakrem, když se při rozmluvě s místňáky přihnala eskadra drancířského komanda, ubránil jsem se máváním kopím před ksichtem komandéra snažícího se obchodovat a samosebou posměšnými nadávkami, zatímco zewl Livjatán mě s úsměvem krotil. Od vědem, že prý máme všici nějakou nemoc a máme se držet dál-už v tu dobu mě došlo, že hledat lék na tenhle shit je nyní moje prvořadá priorita!

  Šli se lovit (muto) ježci, kteří byli nutní k posunu dál v questu- po chvilce hledání nepřátelským terénem jsem skutečně jednoho objevil a zahájil na karton za řvaní zběsilý škorpionový útok! Ježek moc nevoněl a musel jsem si při nesení dát pozor, aby mne nepopíchal, s naším skalpem jsme chtěli pokračovat, ale objevili se opět Drancíři přilákáni střelbou: snažil jsem se jim za schovávání ježka za zády s Livjatánem nakecat, že jsme odrazili hnusného a slizkého mutanta, ale nevyšlo nám to a byl jsem minimálně já brutálně posekán a transportován do stanoviště k vyléčení a během toho si připravil do brašny již předem vzaté krámy na barter. Se zewly jsem poté bezcílně bloudil lesy a pak jsme našli na pařezu jakýsi amulet! Napíchnul jsem ho na hlavici oštěpu a odnesli jsme ho vědmám, které mě s proklínáním vyrazily, ať to jdu vrátit zpět, kde jsem to vzal, šel jsem tedy nasraně s amuletem plodnosti zpátky a položil to někam na kámen. Zdálo se mi, že se ploužím slepou uličkou...

  Už jsem se vracel, když se mi naskytl pohled znepokojivý a kapku děsivý: jednoho Zewla u stánku obklopila drancířská eskadra smrti, kterých bylo jak psů, a sesypali se ve staccatu střel z krochen a seků tesáky na svou kořist… Když jsem viděl, jak ho hbitě sundali u pařezu a po zlověstném rozhovoru jdou nic netušíce směrem ke mě, přimrzlému k zemi mi došlo, že dalším chodem na jejich jídelníčku jsem JÁ. Přišli až ke mě na metr, nenapadlo mě nic jinýho, než bliknout na jejich soldáta v přilbě vpředu baterkou: Nadskočili a chtěli mě zabít, ale zachoval jsem ledový hraný klid a nakonec jsme se od mé popravy propracovali k vzatí do grupy a platu 12 zetek, i když jsem chtěl jen 10 :D (dostal jsem pak od komandéra Reinara 2). Cítil jsem, že se silou, jakou je Drancířské obersturmwaffeordnungkomando mohu docílit všech svých cílů: najít lék na nemoc, jídlo, techy a získat moře zátek. Prozatím jsem však nesl jakousi krabici s díly do rozbité pumpy, kterou obsluhovali mrtví lidé v lese, toto putování se ukázalo býti značně náročným vzhledem k neustálému překračování potoka, rozrážení podrážkami miliardy listí a napadaného dřeva a neustále mi sjíždějícím oštěpem z ramene. Šel s námi volaký Těrličan od vědem s krutě vypadajícím sapíkem a fancy kostkované košili, dokonce jsme našli kromě ulovených nic netušících ježků i jakýsi kráter s asi páračím gigavejcem, pak pumpu, pak k tomu mrtvoly pumpařů a do toho nás neustále pronásledoval konkurenční gang, se kterým jsme se u vodní pumpy dostali do krátké přestřelky! Objasnil jsem, že mé jméno není Henry, jak na mě volal jeden Zewl, ale Sybr Akos, což všechny evidentně mátlo (nejvíce asi bojovníka Firejse, u něhož jsem kontroval přisouzením mu finálně titulu Pan Hrabě). Poslouchal jsem Drancířské rozhovory a snažil se přijít na něco důležitého, no nic užitečného mi v hlavě nezůstalo.. U vědem ve stánku jsme mohutně smlouvali, až jsem musel vytáhnout šetřený loot z nedávno prohledané zničené základny u Frýdku (žárovičky z vaulttec techniky, chytrá knížka o osvětlovacích teších, mapu té ruiny a nějaký klíč od bůhvíčeho..) a díky tomu jsme mohli bez hádání udělat obchod: dostal jsem od Reinara kus sýra!! Nebezpečná výprava do bývalé osady Přátelstwí se nakonec aspoň trochu vyplatila.

  S jakousi holonahrávkou v předválečném rádiu jsme se utábořili v Dranc lageru a poslouchali rozhovor nějakého.. Hanse Rübeho s operačním důstojníkem jakési frakce ‘Bratři železa’, jak je popsala nemilosrdná vědma. Komandéři mě ustanovili jako stráží před tábořištěm a já hleděje bedlivě do noci poslouchal přeskakující pásku o sestřelení letounu jakési Klávy… Ta jména mi postupně připomínaly spousty vzpomínek, stejně jako hledaný Alexander Folio, ale tím, jak jsem poznával Drancířské stalkery a gruppery ve mě pomalu mizela nenávist vůči nim: už jsem s nimi nebyl, jen abych přežil a splnil své úkoly, ale začali mi být sympatičtí!! Do toho všeho se tmou rozlehlo k smrti vyděšené skučení vědem od jejich stánku, chtěl jsem tam běžet, ale Hrabě mě rázně zastavil, pak se kolem motala světýlka a finálně se ze tmy zničehonic s hulákáním vyloupl (asi) lovec lebek! V ten čas jsem selhal, protože jsem v kritické chvíli neběžel ho pobodat oštěpem, ale ucouvl a nechal to na ostatních, no nakonec se nikomu nic nestalo, tedy divoch byl rozsekán a dekapitulován. Rozhodli jsme se jít na průzkum vzdálenější strany Pustiny a vartovali po kopcích kolem již slaběji tekoucího potoka. Jeden bojovník v předválečných maskáčích už nemohl a vydal se z5 k vědmám, my ostatní jsme lovili nebohé ježky s velkou vervou, našli obětiště s rozházenými kusy těla a chillující hlavou uprostřed, málem jsem se počůral z dalšího nebezpečného divocha s hrůzooštěpem (opět moje selhání), zahnali střelbou pronásledovatele a dostali se unaveně až k vědmám.. A co se nestalo?

  Řekli, že mají málo ježků! :/ Už jsem se chtěl někam svalit a umřít, no ale nebylo to třeba, protože zanedlouho vše vyřešil megarychlý párač (opět do třetice fatální selhání, místo abych bodal oštěpem a držel si zrůdu od těla, upustil jsem zbraň a lezl po čtyřech za krám- jak hladový mutant oběhl plot, zmohl jsem se jenom na rezignované “Á do prdele….” a natáhnutí holých rukou před sebe. A přitom jsem úplně krásně mohl vytasit dýku na nosňáku a aspoň se porvat!). Komando bylo zdecimováno a mnoho zemřelo v boji s rychlou stvůrou, od polního obvaziště jsme se vydali zpět k vědmám, u kterých se otrávil jeden horlivý alkodrancíř, když se stal obětí jedu v lahvičce a dále už to šlo rychle, páč nám byla již ziminka a já už znaveně bez duše zpitoměle chodil za komandéry a hledal s nimi ‘poklad’, na který ukazovali svítící runy, které jsme si mohli osvítit pomocí ozařovotechu od krvežíznivých židovědem.. Naše pravé křídlo sundali Zewláci ukrytí za stánkem a pak začínalo svítání...

  Zpráva drancířského velitelství:
  Volt s vámi
  Protektorátní ochrana během včerejší noci ve Velkém lese navázala kontakt s vašim vyslancem. Bylo nám oznámeno, že zvažujete omezení dodávky jídla buď nám, nebo Zewellu. Volba byla podmíněna pomocí s přemnoženými ježky. Vzhledem k našim dlouhodobě vstřícným vztahům jsme se rozhodli vám vyhovět a jednotka protektorátní ochrany se zapojila do lovu. Nejen že se jim podařilo jich velké množství ulovit, ale dokonce se zbavili příčiny jejich přemnožení. Mimo to také získali nezvratné důkazy, že za ježčím problémem stál Zewell, ale ty vám nemůžeme předat a budete nám to prostě muset věřit. Očekáváme tedy, že nám jídlo budete dodávat i nadále, časem i v původním objemu.

  Chtěli bychom vás požádat, v rámci udržení našich vřelých vztahů, abyste vyhověli členům protektorátní ochrany, a umožnili jim nerušený sběr mrtvých ježků na území Velkého lesa.

  Zároveň bychom vám chtěli oznámit, to jen tak pro případ, že byste si zvolili špatně, že nyní máme možnost ježčí kalamitu kdykoliv opět přivolat. Nenechte se strhnout na špatnou stranu fronty. Jediné, co vám Zewell může nabídnout, jsou peníze. Už ne ochranu.

  Pěrun veď vaše kroky
  Komandér Reinar

  Těrlické rozhodnutí:
  Těrlicko se rozhodlo zachovat status quo, dodávat zejména Drancířům, ale nebrání se prodeji ani Zewellu, za patřičně zvýšené ceny. Dávky potravin prodávaných v každém běhu budu sníženy tak, aby bylo možno nabídnout co nejvíce surovin, ale zároveň Těrlicko přežilo ve stavu schopném setby v další sezoně.
  Důvody jsou tyto: (i) s Drancíři jsou navázány dlouhodobé a dlouhodobě produktivní vztahy, (ii) Drancíři jsou blíž a početně silnější, (iii) Zewell má kontakty v Cieszyně a s jakousi zlovenskou obchodní splečností, ergo možnost získat další potraviny z jiných zdrojů nezasažených ježkovou kalamitou, (iv) obě frakce projevily srovnatelnou snahu pomoci s problémy Těrlicka.

    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.