Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:    
  Patrola IX: Bílá smrt
  Typ akce: Patrola. Smyslem hry je projít určité území a plnit na místě zadané questy.
  Organizátor: Mogh
  Téma na fóru: zde
  Místo konání: Vsetínské vrchy
  Datum a doba konání: 16. - 18. 02. 2278 (2018)
  Účastníci: 3
     Drancíři: Chekotay
     Zewell: Mogh, Miro
  Fotografie: Templáři

  Abstrakt: Těrlicko si vynutilo mírové rozhovory a příměří v drancířsko-zewellské válce. Toto příměří by však mohl zmařit útočný zewellský odřad pochodující v utajení na Protektorát. Bylo nutno vyslat spojenou misi k odvrácení útoku, což se podařilo. Navrátilci sebou však z Pustiny zavlekli smrtelnou nákazu, Bílou nemoc, která vzápětí zachvátila celé Slezsko.
  Report
  Intro 1:
  Komandér Reinar sedel za stolom, na ktorom mal nakopené papiere. Mapa, hlásenia hliadok, reporty rozviedky, súpisky mužstva a materiálu. Hoci by sa mohlo zdať, že ide o chaotický neporiadok, papiere boli usporiadané od kraja k stredu stolu, podľa toho, koľko pozornosti im Reinar venoval. V strede dominovala mapa. Frontová línia Kocobendž vyznačená červenou čiarou od Olše až po Larišov letohrádok. Okolo nej porozkladané nábojnice, znázorňujúce pozície vlastných aj nepriateľských jednotiek. Väčšina vojska bola dislokovaná v samotnej Kocobendži. Drancíři tam majú osemdesiat mužov, Zewell niečo medzi šesťdesiat až sedemdesiat. Front sa na tomto úseku od začiatku vojny nepohol a s príchodom zimy možnosti akéhokoľvek úspechu ofenzívy klesajú ako stupne na teplomery. Ďalších tridsaťpäť mužov kryje zvyšok fronty. Tu majú Zewelláci prevahu tak o desať mužov. Než nasnežilo vytlačili ich zo Stanislavic, no teraz už len držia pozície. Z juhovýchodu vyzerá situácia ešte kritickejšie. Hneď po vypuknutí vojny dvadsať členná posádka Hnojníckej tvrdze obsadila Třanovice, dostala ďalších minimálne pätnásť mužov posíl a pomaly postupuje cez Soběšovice a Žermanice k Protektorátu. Dřancíři tu síce majú tiež tridsaťpäť mužov, no je to len narýchlo zverbovaná chamraď z Havířova.
  V zálohe mu ostáva už len dvadsať mužov, z ktorých väčšina dohliada na prídely potravín a zbytok hliadkuje pri Šenovskom traile. Naproti tomu Zewell musí mať v zálohe ešte minimálne šesťdesiat mužov. Keby ich sústredili na niektorom úseku fronty, tak Drancíři nezastavia prielom, až kým nedosiahne samotného protektorátu. Keď tento problém nadhodil na poslednej bojovej porade, veliteľ rozviedky nadhodnotil úspešnosť počiatočného bombardovania, Chekotay vyjadril obavy z obojživelnej operácie cez Karvinské more a nový gubernátor UnderCage nadhodil, že tých mužov Zewell asi používa na ochranu karaván do Slovakistánu. Reinar nebol taký optimista, aby veril "novému" odhadu veliteľa rozviedky a Chekotayov názor považoval za úplnú fantasmagóriu, no aj tak vyslal pre istotu hliadku do Darkova. UnderCageov postreh mu prišiel najpravdepodobnejší, avšak stále zanechával problém, že Zewell má šesťdesiat mužov, ktorých môže kedykoľvek niekde použiť...

  Intro 2:
  "Zrovna ideme večerať, dáte si s nami?" ponúkol Livjatán s tónom v hlase, že ide len o zdvorilostnú frázu a svoje jedlo sa rozhodne deliť nemieni. Terlický starešina napriek tomu nevyzeral, že by mal záujem ochutnať dusenú podrážku s niečim, čo by mohla byť šípková omáčka, keby to obsahoval viac ako dve šípky na liter vody.
  "Nie ďakujem, radšej by som prešiel hneď k jednaniu."
  "A o čom chcete jednať?" spýtal sa s nádejou v hlase prísediaci otec Miroslav. Od začiatku vojny ostal Zewell úplne izolovaný. Cieszyn na akékoľvek pokusy o kontakt odpovedal olovom, Terlicko síce zdvorilo, ale vytrvalo odmietalo taktiež. A na cesty do Slovakistánu nemali dosť mužov.
  "Rada starších sa rozhodla, že by bolo kruté trestať slušných obyvateľov Slezka za chyby ich vodcov. Preto chceme začať s humanitárnymi dodávkami potravín. Samozrejme za splnenia istých podmienok."
  "Rád by som upozornil, že vojnu začali Drancíři. My sme sa len bránili. Napriek tomu, že o našej politike masívnej odvety zahŕňajúcej nasadenie zbraní hromadného ničenia sme ich dodatočne informovali." ohradil sa Livjatán. "Napriek tomu, sme ochotný prijať akúkoľvek pomoc, ktorú nám je Terlicko schopné dať."
  "Terlicko vám nič, dávať nebude," zostril tón starešina: "ale za istých okolností, by sme vám mohli predať časť našich prebytkov."
  "A o aké okolnosti by malo ísť?"
  "Tak za prvé, Terlicko sa nemieni zaplietať do vašich sporov, naďalej si udrží úplnú neutralitu, a preto bude dodávať potraviny obom stranám. Rovnako."
  "A čo ako by sme si mohli dovoliť kúpiť viacej ako Drancíři." žmurkol otec Miroslav.
  "Obom stranám rovnako." dôrazne zopakoval starešina.
  "To by pre začiatok šlo, čo ďalšie podmienky?" snažil sa posunúť jednanie ďalej Livjatán.
  "Už len jedna drobná podmienka, týkajúca sa bezpečnosti Terlicka."
  "To by nemal byť problém, Terlicku predsa nič nehrozí."
  "Ale mohlo by, keby ste si chodili pre dodávky sami, tak by sa mohlo stať, že sa u nás stretnete s Drancířmi, začnete po sebe strieľať, hádzať po sebe granáty a atómové bomby a niečo také Terlicko nie je ochotné riskovať."
  "No tak by ste nám tie potraviny mohli voziť vy. To by sa nám hodilo aj tak viacej, momentálne nemáme mužov navyše na plnenie ďalších úloh."
  "To nie. Kým budete bojovať, budete strieľať a rozhadzovať granáty na všetky strany a naši muži potom budú len nejaké vedľajšie straty v tých vašich štatistikách." odporoval starešina.
  "Tým je ale vaša ponuka dosť zbytočná, pretože z tých humanitárnych dodávok, pre ktoré si nemôžme chodiť a ktoré nám vy nedoveziete, sa nikto nenaje." vložil sa do diskusie Linot.
  "To si samozrejme uvedomujeme. A riešením by bolo prímerie. V prípade jeho dodržiavania sme ochotný vám potraviny voziť." odvetil staršina. "Otázka ceny bude samozrejme potom predmetom ďalších rokovaní."
  "To rozhodne nepripadá v úvahu." ohradil sa Livjatán "Drancíři túto vojnu začali. Zhodili atómove bomby na Svibice aj Žukov. Ostreľovali svojim delostrelectvom naše civilné oblasti. A vy čakáte, že ich budeme žiadať o prímerie?"
  "No pokiaľ je mi známe, tak od začiatku zimy reálne aj tak nebojujete, takže len zoficiánlite už existujúci stav."
  "Požiadať o prímerie, by bola známka slabosti, ktorú si nemôžme dovoliť drancířom ukázať." trval na svojom Livjatán: "Len by to zneužili."
  "O prímerie, ale nežiadate vy. Žiada oň Terlicko. A môžete sa spoľahnúť na našu diskrétnosť. Ak drancíři prímerie odmietnu, od nás sa nedozvedia, že ste boli ochotný ho prijať."
  Livjatán sa snažil ukusnúť si z podrážky. Ešte by pár dní dusenie zniesla, ale to by znamenalo pár dní bez jedla. A aj šípky už pomaly dochádzali.
  "Tak my na to teda asi pristúpime." odvetil po chvíli váhania.
  "Výborne, rovnaké jednanie vedieme aj s drancířmi, takže ak sa nad Terlickom zajtra zjaví biely dym, platí pokoj zbraní a môžte očakávať prvé dodávky potravín." s nadšením povedal starešina: "Upozorňujem však, že akékoľvek porušenie prímeria, znamená okamžité zastavenie dodávok." dodal.
  "To nebude problém." odvetil Livjatán.
  Starešina potriasol s prítomnými Zewellákmi rukou a pobral sa na odchod.
  Livjatán si dopil omáčku a obrátil sa na Mira:
  "Takže dnes dáme vedieť všetkým mužom, že ak sa zajtra objaví nad Terlickom biely dym, tak nemajú útočiť ale očakávať mimoriadny prídel."
  "No pár mužov nebudeme schopný informovať, to by mohol byť problém." odvetil Miro.
  "Problémy budeme riešiť, až keď nastanú."

  Na ďalší deň sa nad Terlickom objavil biely dym. A pre Zewell nastal problém...

  Intro 3:
  Reinar na akékoľvek jednania ohľadom podmienok prímeria nemal chuť. Avšak Zewell mu jednanie vnútil skrz pozvanie na neutrálnu pôdu Terlicka a uraziť Terličanov si nemohol dovoliť. Bez ich potravín by Drancíři zimu neprežili. Z tohto nevyhnutného zla sa teda snažil vyťažiť aspoň maximum úžitku. Mohol by získať nejaký intel, čo by pomohol pri plánovaní jarnej ofenzívy, a taktiež chcel pred Zewellákmi ukázať, že drancíři núdzou netrpia a na hostine, ktorú pripravili Terlický hostitelia participovať v minimálnej možnej miere.
  Tú druhú časť mu hneď od začiatku sabotovali Chekotay a UnderCage, ktorých si zo sebou zobral ako poradcov. Oproti nemu Livjatán a Linot tiež sa zjavne riadili heslom: "Co je pod opaskem, to se počítá." Nebyť Mira, bol by ochotný veriť, že Zewell trpí rovnakou núdzou, ako Drancíři. No Olmuctzský farárko hneď na začiatku odmietol pečený brahmíni bôčik, že sa v piatok pôsti a mäso neje, a z ponúkanej plejády jedál si dal len trochu pohánkovej kaše.
  "Tak, čo keby sme už prešli k veci." vyzval svojich oponentov.
  "Chceme vyslať menšiu prieskumnú výpravu smerom na juh." s plnými ústami mu odpovedal Livjatán.
  "Nepripadá do úvahy, zmluva o prímerí akékoľvek presuny jednotiek striktne zakazuje." zaujal tvrdý postoj Reinar.
  "Nejde predsa o presun jednotiek, len o výpravu pár mužov a vysielame ich práve kvôli tomu, aby bolo prímerie dodržané."
  "To sa chceš ako vyhrážať, že keď tú Vašu výpravu neschválim, tak nás znovu napadnete?"
  "Vy ste napadli nás. A nikto sa ti nevyhráža. Len vás informujeme, aby nedošlo k zbytočným nedorozumeniam."
  "Začali ste strieľať prvý, takže ste napadli vy nás, a rozhodne to ako vyhrážanie znelo. Takže vyklop akým nedorozumeniam sa chceš vyhnúť, inak je toto jednanie zbytočné." Reinar začal byť podráždený.
  "Pán nás učí, že v pravde a láske vedie cesta k vykúpeniu," vložil sa do rozpravy Miro "takže, asi by bolo najlepšie byť k Drancířom úprimný, aby videli čistotu našich úmyslov."
  "Hmm, tak dobre." pritakal Livjatán "Ono sa nám stala totiž taká nepríjemnosť. Keď fronta uviazla a už neboli vyhliadky na rýchle víťazstvo, tak sme sa rozhodli ísť na to tak trochu z boku. Teda skôr až tak zo zadu. A vyslali sme oddiel, aby vás napadol od chrbta. A teraz chceme poslať výpravu, ktorá by ho zastavila, pretože nechceme porušiť sľub, že budeme ctiť prímerie, ktorý sme dali tuná našim cteným Terlickým hostiteľom."
  "Čože? Vy ste vyslali jednotky, aby nás napadli, čím ste porušili prímerie, a teraz chceš aby sme ti dovolili vyslať ďalšie jednotky, ktoré majú akože to prímerie zachrániť?" rozčúlil sa Reinar.
  "To nie! My sme prímerie neporušili. Ti jednotky boli vyslané, než začalo prímerie platiť. Len ich potrebujeme o prímerí informovať."
  "Prímerie platí už šesť týždňov." stroho odvetil Reinar.
  "Preto sa obávame, že by na Vás mohli zaútočiť každým dňom, a je potrebné vyslať tú výpravu, čím skôr."
  "Ak ste svoje jednotky vyslali než začalo platiť prímerie a doteraz nezaútočili, tak si ich zrejme vzala pustina."
  "V pustine môže zmiznúť osamelý strelec a aj menšia výprava, ak má smolu, ale toto bolo štyridsať elitných granátnikov." oduševnene oponoval Livjatán a nechtiac tým vyložil karty na stôl.
  Reinar sa na chvíľu zamyslel. O chýbajúcich Zewellských jednotkách mal pravdu. Ale toto bol dosť nepríjemný spôsob ako to zistiť. Navyše v Livjatánových tvrdeniach stále niečo nesedelo:
  "A prečo, ak ste ich naozaj vyslali už pred prímerím, tak doteraz nezaútočili?"
  "Ono zrejme došlo k istému nedorozumenie, kvôli nepresnostiam v rozkazoch." neisto odvetil Livjatán.
  "Akým nepresnostiam?"
  "My sme im rozkázali, aby Drancířske pozície obišli veľkým oblúkom." odvetil Livjatán.
  "To by musel byť veľmi veľký oblúk, aby nás obchádzali viac ako šesť týždňov." ironicky odsekol Reinar.
  "Velil im Mogh."
  Z oboch strán vedľa neho sa ozvalo kašlanie, ako Chekotayovi aj UnderCageovi naraz zabehlo. Reinar zbystril.
  "Takže Protektorátu teraz hrozí vážne nebezpečenstvo?" spýtal sa stále nie celkom presvedčený.
  Odpoveďou mu bolo zborové kývanie hlavou jak Zewellákov, tak Drancířov, ktorý mali zjavne reálnu predstavu, aký dlhý môže byť "veľký oblúk" v podaní ghoula.
  "Tak dobre, na tú výpravu pristúpim, ale pod podmienkou, že vy dvaja," Reinar kývol na Chekotay a nového Havířovského gubernátora "dohliadnete, aby Zewelláci naozaj vynaložili všetko úsilie na dodržanie prímeria."


  Mirův report:
  Poté, co se zástupce drancířů odpojil, neb pojal důvěru v otce Miroslava, že dotáhne misi do zdárného konce, pokračovali 2 zewellští dobrodruzi k druhému bunkru. Nu, bunkru, pár kládám zaraženým do země. Zde otec Miroslav, již mírně zmožen cestou a rozmrzelý z dvojitě podmáčených, to jest zvenku pytlíku i potem uvnitř, se dychtivě vrhl k nábojnicím a aktivoval tak past, která jej poslala k Pánu. Před posledním dechem však stihl krátkou modlitbu a s přízní boží se vrátil jeho duch, který starého ghoula přesvědčil, že zachování míru není až tak špatná varianta. A tak se stalo, že ghoul s otcovým duchem rozluštili ponechaný náčrtek mapy (ghoul musel upozornit "ehm, asi si ji budeš muset rozbalit více na západ") a vydali se ke třetímu bunkru. Po cestě ulovili nějakého kance a od místních dobrotivých lidí dostali i mešní víno. K poslednímu bunkru dorazili ještě za světla, po 4 hodině. Chlapi ze Zewell komanda toho měli dost, takže nabídku návratu domů za párečky servírovanými lesbami na motorkách přijali s vděkem. Celá výprava skončila u Panzer zugu v dědině Osíčko. Bohužel, spoj pro starého ghoula jel načas a musel tedy ještě jedenkráte nocovat. Doporučení ducha otce Miroslava, aby to zalomil do nonstopu, si nevzal za své...

  Závěr:
  Zewellské komando sa teda nevrátilo do Svibice od západu s hromadou zárezov na pažbách, ale mierumilovne podhorím Beskýd. Avšak kašlík, ktorý starý ghoul chcel liečiť čajíkom od bylinkárky sa ukázal byť vážnejší. Ochorenie prebiehalo pomaly, no neodvratne viedlo až k úmrtiu. Všetky pokusy o liečenie boli neúspešné. A pomaly sa šírilo. Najprv u Zewellákov, potom po pašeráckej ceste aj do Protektorátu. Nejakým zázrakom sa vyhlo Terlicku, ktoré rýchlo vyhlásilo karanténu. Prehodnotilo podmienky dodávania potravín a namiesto prímeria si len vyžiadalo pomerne veľkú neutrálnu zónu siahajúcu od Bludovic, cez Albrechtice až k Stanislaviciam. Dodávky potravín, už len cez prostredníkov, však naďalej prúdili obom stranám. Tie, teraz bez hrozby hladu, a so zúžením frontovej línie, videli možnosť koncentrovať sily a začali znova vyvíjať bojové snahy o ovládnutie Kocobendže.
    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.