Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:    
  Patrola VIII: Hra o dróny
  Typ akce: Patrola. Smyslem hry je projít určité území a plnit na místě zadané questy.
  Organizátor: Mogh
  Téma na fóru: zde
  Místo konání: Bílé Karpaty
  Datum a doba konání: 10. - 12. 02. 2277 (2017)
  Účastníci: 3
     Drancíři: UnderCage
     Zewell: Mogh, Livjatán
  Fotografie: Templáři

  Abstrakt: Poté, co je na OLS3 Hans Rübe vysekal z maléru, dlužili mu Slezané malou laskavost. Tou měl být útok sabotážního oddílu na naváděcí základnu enklávských hlídkových dronů. Malá skupinka skutečně pronikla do střežené oblasti, ale pak to zvorala. naváděcí systém zničila takovým způsobem, že drony přešly pod lokální AI a ta rozhodla zaútočit na nejbližší osídlení, kterým však byla Osada Přátelstwí. Přílet enklávských automatů nad byvší enklávskou základnu rpobudil spící obranné věže. Automaty společně osadu zničily.
  Report
  Prológ:
  Drancíř prevzal od Zewelláka fľašu a odovzdal mu zbraň. Bol to tu taký malý rituál. V Osade Přátelswí bolo stále zakázané chodiť so zbraňou. A podľa zmluvy ich stále kontrolovali Zewelláci. Drancíři po odchode BoS svoje krochny odovzdávali veľmi neochotne, no Zewelláci veľmi rýchlo prišli na to, že Drancířom stačí do rúk strčiť niečo iné aby pustil kvér. Samozrejme to niečo iné muselo mať rovnako zničujúci účinok na organizmus ako odovzdávaná zbraň.
  "Áah" Drancíř sa otriasol po dlhom logu "To je riadna samohonka." dodal pochvalne a podal fľašu späť.
  "Kurde, tá má grády." Zewellák si tiež prihol.
  "Ako dlho máš ešte hliadku." spýtal sa Dřancíř a prevzal si potvrdenku na zbraň.
  "Ešte pol hodiny." krčil nosom Zewellák.
  "Tak sa potom uvidíme v knajpe."
  "To už budeš dávno na šrot."
  "Nie, najprv musím ísť podať hlásenie."
  "Čože? Bolo na hliadke niečo zaujímavé?" vyzvedal Zewellák.
  "Narazil som na železných včelých medvídkov." odvetil Drancíř.
  "Blbosť. Včelí medvídci sa už uložili na zimný spánok."
  "Títo boli zo železa. Bzučali rovnako ako normálny, aj boli rovnako veľký, len hrozne vychudnutý."
  "A koľko tých potvor bolo?"
  "Dve. Vyrojili sa z Kameneckého močiaru a pustili sa do seba," Drancíř začal živo gestikulovať "Nie klasickými žihadlami ale paprskami smrti. Dobrých desať minút okolo seba krúžili a triafali sa. Napokon jeden začal horieť. Ale než padol k zemi, tak z neho vyletela raketa a toho druhého rozmetala na sračky."
  "Pekná historka," zasmial sa Zewellák "A koľko si toho na hliadke popil, než sa začali medvedíci rojiť."
  "Štandartný prídel," odvetil Drancíř urazene "Tu som doniesol aj kus tej opachy."
  A naozaj vytiahol zo stalkerbrašne kus obhoretého skrúteného železa.
  "Kurde, fakt si nevymýšlaš," začudoval sa Zewellák "No to nám chýbalo, aby nám tu začali nové príšery dobiedzať."

  Pár dní na to, sa v Svibiciach rozozvučala vysielačka. Volal Hans Rube a vysvetlil, že nové príšery sú drony - bezpilotné, diaľkovo ovládané toptéry, ktorých sa Bratsto oceli zmocnilo na jednej predvojnovej základni, a plánovalo s nimi konečne získať prevahu v bojoch s Enklávou. Drony sa ukázali ako veľmi účinná zbraň a veľmi efektívne likvidovali jednu Enklávsku základňu za druhou. Lenže základní s dronami bolo viacej a ďalšiu získal ich súper. A začal Bos oplácať rovnakou mincou. Cieľom oboch mocností je samozrejme zničiť riadiace stredisko súpera a získať v konečnú prevahu. Lenže hoci sa rozviedke BoS podarilo určiť polohu Enklávskej riadiacej základne, ich drony tam nie sú schopné preniknúť. Preto Hans Rube vsadil na živú silu. No je si však dobre vedomý, že kto hrá o dróny buď zvíťazí, alebo príde o hlavu. A on nechce po ťažkých stratách riskovať hlavy svojich paladinov. Obvzlášť, keď mu niekto dlží láskavosť.

  Reort od UnderCage:
  UC na poslední výpravě udělal dobrý vliv na FM. Chekotaye, ten ho povýšil do speciálního Mamut komanda, jehož náplň spočívá v tom že když FM. nerušeně spí drží UC hlídku a nebo dělá obchůzku po okolí, nebo je odeslán do předsunutých pozic vyhodnotit Mamutí a Mamutodlačí hrozby...
  Jednoho brzkého rána, kdy si trochu UC zkrátil hlídku, ho budí několika kopanci Chekotay s nápadnými kruhy pod očima řka: "Vojáku !! zase tu byli !!!" - "Kdo ?!" - "M-A-M-U-T-ÍÍÍííí !!!" .... "Komandére já tomu nerozumím, skoro bych řekl že se tu objeví sotva když usnu" Komandér se několikrát nadechl a vydechl a pak si upravil límeček ... "Nic se neděje vojáku, vídím v tobě stále mladého a nadějného Drancíře, a přesně pro takového mám speciální úkol .... Zaprvé všechny své peníze svěříš do -CDB- Centrální drancířské banky, zadruhé vydáš se do místa které je kořalkou oplývající a proto nese název Pitín. UC polk slynu. Zatřetí Zewel vysílá dva své spolehlivé muže a ty budeš ten třetí, vezmi si dostatečně polstrovanou výbavu a oni ti budou krýt záda, instrukce se dozvíš na místě ...

  UnderCage očekával v Pitíně boj proti metylalkoholu ve kterém mu budou asistovat kolegové ze Zewlu, počátek byl slibný když Mogh vytrousil těsnění své Bažantovice, flaška nebyla ještě dopita když se rozezněla vysílačka. "Hej slyšíte mě?, zatracenej prasopotkan překousal mi dráty !!" ozval se Hans Rübe. "Slyšíme, jsme na příjmu" chopil se iniciativy Mogh. "Jak dobře víte, dlužíte mi službičku, a pokud chceme být přátelé měli bychom mít základy na kterých se dá stavět dále, máte všechno co jste měli dostat? to jest mapky s vyznačeným prostorem kde operují drony a EMP Granáty? .... "Nóooo mapky máme, ale s granáty je to horší.." řekl Mogh ... "JAK HORŠÍ ?!" "No.... máme jich .... celkem ... přesně řečeno" Mogh kouká na Livjatána, ten zvedne 3 prsty... "Tři granáty !! skoro jako nové" rychle dodal Mogh. "COŽE !!, ty granáty vás měli udržet na živu aby jste se dostali přes drony, a zároveň sloužili k tomu aby jste odvedli pozorno pro taktickou výhodu mého týmu !! řval lehce brunátným tónem Hans... Mogh nesmělě navrhnul "no ale můžeme vyrobit i jinačí výbušniny, máme zde plně kořalou vybaveného Drancíře" "Takové granáty vám budou platné jako mrtvému zimník, nebo si je nechte na vyčištění základny je tam 26 vojáků Enklávy" prohlásil Hans, "Budete muset prokličkovat skrze trasy dronů, na mapce máte vyznačen i čas kdy se mění hlídky a oblastí je možno bezpečně projít, a hejbněte kostrou můj tým čeká než uděláte pořádný cirkus aby jste odvedli pozornost nepřátel" UnderCage měl jako jediný úsměv na tváři "To je výborné, můžu předvést své číslo na jednokolce" ... z druhého konce vysílačky se ozvali tupé údery do něčeho plechového a bylo přerušeno rádiové spojení ...
  Po chvíli bezradného koukání do mapek a koordinaci s pohybem letek se náš nadějný tým mocného udeření rozhodl pro cestu... někde mezi orientační loukou alfa a lesem Z, který nebyl na mapě Livjatán nadhodil ... "co to bylo vlastně zač za ty EMP granáty? kde skončili?" Mogh na něj laškovně mrkl "Pamatuješ na tu srandu co po odpálení dělala ty divné jiskřičky a nic to nedělalo? Jen z toho stáli chloupky na rukách?" "Jo, Jo !! to byla sakra švanda" přitakal Livjatán ... "A kdybys veděl co to udělo s ježečkama když mezi ně takový granát hodíš" zachichotal se spiklenecky Mogh ... z rádia se ozval známý hlas Hanse Rübeho ... "Kde se sakra flákáte, můj tým už nemohl čekat dál, infiltroval část základny s cílem hacknutí navádějícího systému dronů ... byla vyřazena letka dronů C, což by byla ta dobrá zpráva ... a teď ty zlé zprávy ... drony přešli z obraného módu do útočného, můj tým byl zlikvidován a základna je zamořena radiaci, což znamená že máte zvýšenou šanci dostat se na základnu, ze které byla stažena zbývající posádka Enklávy ... na druhou stranu budete muset dokončit tým mého týmu a to zlikvidovat letku dronu které nyní spacifukují vetřelce v bývalích objektech enklávy tedybunkr - BOS, kde se nyní nacházím - , osadu Přátelstwí ve Slezsku a také základnu ve vašem výskytu ... Hodně štěstí budete ho potřebovat, spoléháme na vás"
  Snad díky náhodě, nebo přece jen netušeným schopnostem se spojenému týmu Drancířů a Zewelu podařilo proklouznout na základnu a najít terminály (což bylo poměrně snadné, při pohledu na postřílené bratry oceli) Livjatán zaklel, no to mě podrž ... ti technomanští ďáblové použili na zašifrování to nejtěžší kódování ... to nemáme šanci prolomit" "Co to je, to nedává smysl" vykřikoval Undercage ... Mogh smutně přikýval, "Já si na tohle pamatuju z dob před Válkou ... jsou to slovní úlohy z matematiky pro osmou třídu základní školy, jsme vyřízeni"
  "Ok, tak kterou vyřešíme první ? máme jenom jeden pokus a nesmíme přeskočit na další úlohu" obkoukl situaci Livjatán. "Tak vyzkoušíme si to BOS, z cizího krev neteče" měl v tom jasno UnderCage... První šifra s počítáním rukou, nohou a trupíky byla díky Livjatánovi úspěšně prolomena... Druhá šifra s dedkukcí karavany směřující do Slovakistánu podle barev zapřažených brahmín byla dle gusta Undercage... Livjatán sledujcí odpočet času nadhodil "Nooo nechci tě honit ale když už jsme se dostali živý až sem rád bych se dostal živý i odsud, máš na to 30 vteřin a jdeme na další kód" Mogh nadhodil že v Přatelstwi jsou také podobně schopní lidé jako my tady a určitě si s pár drony poradí..." FAIL, otrokářská karavana neodjíždí do Slovakistánu... 3 kód byl ze všech nejvypečenější když se pyroovečka z jedné hory rozběhne proti druhé pyroovečce z druhé hory, měřitelnou rychlostí kolik kilometru nalétá ovádmoucha přelétající z jedné pyroovečky na druhou ... "Tak na to nemám nervy" pronesl Livjatán ... "Já taky" přidal se UnderCage... A tak se tito dva dobrodruzi rozhodli zanechat běžící odpočet poslední šifry, vyšli před základnu, rozhodili karimatky a vlezli si do spacáku... "Ten měsíc pěkně svítí, úplněk" ... "To spaní pod širákem v zimě má své výhody ... nejsou tu žádní komáři" pronesl UnderCage ... "A taky se člověk nemusí bát toho že chytné klíšťaka" dodal Livjatán...

  A tímto okamžikem příběh hry o dróny končí, naši dobrodruhové usínají v teple svých spacáků a pokud se neprobudili spí si v teple do dnes :)
    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.