Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:    

  Stalkerská práce ve Ždánickém lese

  Stalkeřina Typ akce: Stalkeřina je individuální, nebo po malých grupách vykonávaná záležitost, která člověka zavede na nečekaná a zajímavá místa.
  Organizátor: Mogh
  Topic na fóru
  Místo konání: Ždánický les
  Datum a doba konání:  březen 2275 - březen 2276
  Účastníci: Mogh, Cheky, Livjatán
  Fotografie.

  Questy:
  Išli tým smerom
  Zadanie: Nájsť základňu BoS, zstiť v akom je stave a prípadne, čo sa sa stalo s posádkou.
  Základňa je bývalý vojenský priestor. Bohužiaľ nie je opustený ako som dúfal (preto akcia nie je stalkerská práce ale len prieskumná), takže herne zistíte, že základňu obsadili nájazdníci. Dôsledný prieskumíci však budú môcť nájsť odkaz od posádky, ktorý ich povodí po ďalších lokáciách. Neherne vždy pôjde o hradiská. Niektoré sú na turistickej mape označené len ako hrádek, prípadne len koliečkom v krúžku, takže doporučujem naštudovať popredu mapu na nete. V prípade, že si potrebujete byť úplne istý o ktoré ide, alebo chcete ísť exphunterským štýlom a prejsť čo najviac, bez ohľadu na postupnosť príbehu tak sú to Haluzice, Snovídky, Nechvalín, Palánek, Újezd u Ždánic, Konúvky, Kepkov a Mezilesice.
  Všetky lokácie sú značené bielym papierom A4 s názvom, ktorý je zavesený na strome nad úrovňou aby sa dal dočiahnuť zo zeme (hlavným dôvodom bolo, aby to nestrhol prvý okoloidúci, ukojenie mojej túžby nechať vás loziť po stromoch bol len príjemný bonus :twisted: ), BoSácka základňa má označenie naľavo od zadnej brány, asi 20m na breze otočené tak, aby nebolo vidieť od cesty, v hradiskách som sa snažil situovať do "veže" alebo aby boli z veže viditeľné. Z opačnej strany papiera je odkaz s príbehom.

  Za nájdenie základne BoS prieskumník získava 20xp, za každú ďalšiu príbehovú lokáciu 5xp

  Moravské ropné doly
  Zadanie: Preskúmať ropné doly v oblasti.
  V oblasti sa nachádza 95 ťažobných vrtov, do questu sa rátajú vrty ropy/plynu v Ždánickém lese vrátne okolia Archlebova, Žarotic, Dambožic, Mouřínova, Kloboučku, + nad Nemoticami a pri Koryčanoch (teda technicky už v Chřiboch). Pri určovaní počtu sa riadim mapou a za jeden počítam aj opustený, vyťažený vrt, aj areál s niekoľkými ťažobnými zariadeniami (myslím, že tam je len jediná výnimka, keď podľa mapy sú v jednom areáli dva vrty.
  zaujímavosť, to čo som postoval ako vyťažený, opustený vrt je stav spred dvoch mesiacov a teraz sú na betonovom plácku tri unimobunky a rozostavaný stožiar.

  Do päťdesiatich vrtov získava prieskumník 1xp za každé dva zaznačené, nad päťdesiat 1xp za každý vrt.

  Hrdinovia dávnych čias
  Každý, kto len prechádza týmto krajom, počul ten príbeh. O bunkri, v ktorom prebývajú duše jeho obyvateľov. Podľa niektorých sú to obete klipsy, podľa iných Českoslovenko Poľskej vojny pred ňou a niekto tvrdí, že bunker je ešte starší. Isté ale je, že každému, kto išiel zamorenou cestou z Kalíšku a pred Lenivou horou zahol dolu k potôčku a podarilo sa mu tento bunker nájsť a obetovať niečo pamiatke jeho obyvateľov, tak oni sa mu naoplátku nejakým spôsobom odvďačili. "Bunker" sa nachádza v južnom cípe Chřibov, kto pôjde k nemu prvý, poprosím, aby zobral nejakú schránku, do ktorej by mohli zanechávať obetiny aj ostatný návštevníci (v bunkri je puklina cca 20 cm široká (na výšku cca meter) kam by šla schránka umiestiť + nejaký motivačný list, aby si ju neodniesol náhodný okoloidúci)

  Za nájdenie bunkru 20xp

  Go hard, or go home
  je heslo Zewellských prieskumníkov. Prevzali ho od elitných vojenských jednotiek spred apokalypsy a v preklade znamená približne Idź w pełni, lub idź do pierdele. To, že je chlap schopný dostáť tohto hesla a hodný stať sa prieskumníkom sa dokazuje v Beskydoch výstupom na Lysú horu. Tu sú však Lysé hory až dve. Pôjdu prieskumníci w pełni, alebo do pierdele? Úloha je jednoduchá (kecám, jednoduché je zadanie, úloha je ťažká) - vystúpiť na Lysé hory pri Větřove a Koryčanoch.
  20xp len pri výstupe na obe.

  Opakovaný vstup
  expy za questy a lokácie získava prieskumník len pri prvej návšteve. Ak sa výpravy zúčastní znova ako spoločník inému prieskumníkovi, dostáva 5xp(bez ohľadu na to, čo prejde).
  S tým súvisí prianie, aby ste svoje výpravy hlásili dopredu. Osobne ak budem mať čas, tak sa rád pridám.

  Kostýmová povinnosť
  10xp za účasť na akcii si môže pripísať len ten, kto ju absolvuje v kostýme. Expy za lokácie a questy sa pripisujú samozrejme aj bez neho.

  Kooperatívny bonus
  Frakcia, ktorá prejde všetky vrty a herné lokácie ako prvá, získava 20xp pre každého člena. V prípade, že sa to nepodarí ani jednej, ale spoločne áno, tak získava 10xp každý.
  Nefrakčný hráči môžu záznamy svojich prieskumov predať jednej z frakcií a pomôcť im tak dosiahnuť víťaztvo v tomto súperení. V tom prípade sa zarátavajú aj do zisku xp na kooperácii.

  Radiation warning
  Upozorňujem, že aj tuná sú červené turistické trasy a cesty pre motorové vozidlá zamorené silou 1rad/15min. Vzhľadom na množstvo výskytu asfaltových ciest a áut v lesoch, považujem za cesty pre motorové vozidlá len tie, ktoré majú nakreslené stredové pásy. (ale anomáliám by ste sa mohli vyhýbať :wink: )

  Moratórium
  Do ukončenia akcie vyhlasujem moratórium na zverejňovanie prejdutých trás tu na fóre. Predávanie kartografických informácií je povolené len pri osobnom stretnutí. Rovnako, ak budete spisovať report svojej cesty (čo dúfam budete) tak umiestňujte do spoilerov.

  Kontrola trasy
  Keďže ako org som zvedavý kadiaľ ste išli, a ako je možné, že ste behom pol dňa stihli šesťdesiat vrtov a všetky lokácie :wink:, tak vaše trasy, značené na tomto mapovom portáli, posielajte mne PM.

    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.