Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:    

  Patrola VII: Incydent Trzyniecki

  Patrola Typ akce: Patrola. Smyslem hry je projít určité území a plnit na místě zadané questy.
  Organizátor: Mogh
  Topic na fóru
  Místo konání: Slezské Beskydy
  Datum a doba konání:  22. - 23. 01. 2276
  Účastníci: (3) Chekotay, Mogh, Livjatán a Miro.
  Hodnocení:  "Návštěva Moghistánu bylo opravdové peklo." (Livjatán)
  Fotografie.

  Prológ:
  Zimný vietor sfúkaval sneh z vrcholov Beskýd a pomaly zanášal stopy pred Chekotayom. So zapadajúcim slnkom sa v údolí začala rozlievať tma a komandér skôr už len tušil, než by naozaj videl v diaľke pred sebou postavy v khaki-žltých mundúroch. Komandér ich sledoval nenávistným pohľadom človeka zasiahnutého zlatou horúčkou.
  Legenda o poklade v zasypaných železničných tuneloch Jablunkovského priesmyku kolovala v Śląsku snáď už od apokalypsy. Niekto jej veril, niekto nie. Mnohí sa pokúšali poklad nájsť, no väčšina sa vrátila s prázdnou. Zvyšok sa nevrátil vôbec. Poklad ostával len miestnym folklórom a rozprávkou na uspávanie detí. Teraz sa však zjavil v knajpe v Cieszyne chlapík so zlatou tehlou a vytrženie okolo pokladu sa rozhorelo naplno. Aj drancířsky komandér sa s chlapíkom stretol a riadne ho vyspovedal. Chlapík nie je miestny a tehlu kúpil. Nájazdníkom z Jablunkova sa poklad podarilo nájsť. Lenže až vo chvíli, keď žiara ich slávy náhlo pohasla. Nájazdníci boli vybitý spoločnou operáciou Zewellu a Obchodno-konfliktnej spoločnosti. Pred tým z tunelov vyniesli len jedinú tehlu a poslednému preživšiemu sa s ňou podarilo uniknúť. No a keďže sa na tešínsku už ukázať nemohol, spolu so zlatou tehlou speňažil aj polohu pokladu. Chlapík samozrejme chcel získať poklad pre seba, no Beskydy ukázali svoju nevľúdnu tvár a jeho výpravu rozohnal párač. Komandérovi sa od neho polohu pokladu nakoniec podarilo získať. Obetoval na to síce hriešne veľkú hromadu zátok a prísľub pätnástich percent z nájdeného, ale ak je poklad čo i len zlomok z toho, čo o ňom vravia legendy, tak obchod stále stál za to.
  Ten parchant predal polohu pokladu aj Zewellákom! Komandér hľadel smerom, ktorým viedli stopy pomaly miznúce pod snehovými vločkami. Rovnako ako si všimol on ich, aj Zewelláci si všimli jeho výpravu a teraz zamierili do trosiek Trzyńca. Chekotay neznášal to miesto. Množstvo radiačných hotspotov, čo zosmahli chlapa behom okamihu, brlohov Beštií a nestabilných ruín ho pripravili o nejedného stalkera. Pútnici sa mu vyhýbali, pretože bolo rýchlejšie ho obísť, než hľadať cestu skrz. No predsa len existovalo pár ľudí, ktorí poznali bezpečný priechod. Netušil, či niekto taký je v Zewellskej výprave, no bol si istý, že v jeho nikto taký nie je. Mohol dúfať, že Zewelláci takého človeka tiež nemajú, a potom by ich cestou podhorím predbehol. No ak majú a on by Trzyniec skúsil obísť, tak by boli isto prvý oni. Poklad je len jeden a kto prv príde, ten prv berie. Násilné riešenie neprichádzalo do úvahy. Zewell posilnil hliadky na ochranu karavánnej trasy do Osady Přátelswí, keby sa Drancíři pokúsili vziať si poklad násilím, do Protektorátu sa s ním nedostanú. Mohol by ešte skúsiť Zewellskú výpravu dobehnúť a vyhádať si podiel na poklade, ale ľudí, čo poznajú bezpečnú cestu je len zopár a Zewelláci možno len skúšajú šťastie. A celý poklad by z Drancířov spravil praktických vládcov kraju kam len oko dohliadne.
  Komandér rýchlo uvažoval nad strácajúcimi sa stopami. Potom zaznel povel: „Poklusem vpřed!“ a Drancíři zamierili do temnejúcich trosiek pre nimi...

  Prológ - pár storočí pre tým:
  Četař Jarowelski sa ponáhľal podať hlásenie. Ponáhľal sa pomaly a opatrne. Boli totiž tri hodiny ráno, prudko snežilo a mal čerstvo v pamäti ako sa na namrznutom peróne pred dvoma dňami pošmykol veliteľ jeho družstva a zlomil si stehenú kosť pri páde do kolajišťa. Na druhej strane to možno nebola nehoda, ale menej bolestivá alternatíva k dôrazným výčitkám od plukovníka. Ktoré čakajú teraz Jarowelského.
  Narýchlo ešte zaspomínal na časy, keď služba u železničného vojska bola ešte relatívne príjemná. Občas síce fyzicky náročná, ale nevládla tu prísna disciplína ako u iných posádok. Navyše z Třinca do Bystřice to bol kúsok a nadriadený privreli očko, keď sa Jarowelski vrátil z vychádzky až ráno. Pred dvoma týždňami tu však uviazol jeden transport po tom, čo sa zrútil most cez Olšu pred Tešínom. Plukovník veliaci transportu prebral velenie nad posádkou a od vtedy začalo peklo. Detailné dbanie na ústrojnej kázni bolo otravné, časté náhodné kontroly neznesiteľné a cvičné poplachy, takmer každý deň, vyčerpávajúce. Ale najväčšie peklo začínalo, keď pri cvičnom poplachu nestihli nastúpiť v stanovenom časovom limite.
  A práve taký nástup sa Četař Jarowelski teraz ponáhľal ohlásiť. Dve minúty po limite. Na rohu do služobnej budovy poľavil v pozornosti a pošmykol sa. V duchu si zanadával, zdvihol sa a sahajúc na kľučku sa zarazil. Cez tenké dvere bolo počuť plukovníkov hlas, kričiaci do telefónu:
  „To předci nemůžete myslet vážne! - Vždyť to jsou neschopní mantáci, co nic nesvedou. - Rozmím. - Vykonám. - Sloužím vlasti.“
  Jarowelského prepadol zlý pocit, že tento poplach nebude cvičný.
  „Četaři?“ ozvalo sa mu šeptom za chrbtom. Jarowelski sa zľakol, prudko otočil, znovu pošmykol a spadol.
  „Móric, co tady kurva robiš. Maš byt na nastupu.“ sykol kým vstával.
  „Četaři poviedzte mu, že ja som to nechcel ukradnúť, enem sem sa chtel pochválit Anežce, potem by sem to vrátel“ začal mu vtískať nejaký ťažký predmet zabalený v kapesníku „Prosím Vás, nech mňa nedá zastrelit.“ dodával s takmer s plačom.
  Vojín Móric Berky bol patologický problémista. Vždy išlo však len o drobnosti, ktoré zahladilo to, že v ženijnom družstve bol jediný špecialista na prácu s výbušninami. On samozrejme o tejto výhode vedel a zneužíval ju ako sa dalo, takže ak mal teraz strach, tak muselo ísť o niečo naozaj vážne. Jarowelski začal rozbalovať kapesník. Hneď po prvým odhaleným cípom rozoznal leskot zlata.
  „A kurwa.“ povzdychol si. Po tom čo uviazli, plukovník dal vlak odviezť do tunelov pri Jablunkove a prísne ich strážiť. Obsah transportu však tajil a jeho muži boli tiež skúpi na slovo. V Třineckej posádke samozrejme horeli zvedavosťou a začali sa dokonca uzatvárať stávky, čo v tajomnom vlaku je. A keďže na stálu ostrahu nemal plukovník dosť vlastných ľudí, musel využiť aj miestnu posádku. Prvý, kto si trúfol nakuknúť do vnútra bol Berkyho spolukumpán Fako. A tajomstvo vlaku bolo vyzradené. Transport mal previezť do Prahy zlaté rezervy z nepokojmi zmietaných Košíc. Plukovník Faka ešte ten večer osobne popravil.
  Za Jarowelskim sa otvorili dvere. Na sekundu užasol, že Berkymu sa už podarilo zmiznúť a otočil sa na plukovníka.
  „Soudruhu plukovníku, hlásim, že jednotka je nastoupena.“ odrapotal automaticku formulku a pri tom sa snažil kryť čo najnenápadnejšie ruku so zlatou tehlou za chrbátom. „Rozumím soudruhu, tak jdeme, mám pro mužstvo dúležité zdelení.“ sucho odpovedal plukovník.
  Žiadne sledovanie času, žiadne výčitky o nedodržaní časového limitu, narúšaní bojaschopnosti jednotky a ohrozovaní obranyschopnosti republiky. Jarowelskemu už bolo jasné, kvôli čomu tento poplach bol vyvolaný. A komu Berky podstrčil čierneho petra. Mal poslenú príležitosť sa obhájiť, ale reč mu uviazla v hrdle. Bolo by to aj tak len slovo proti slovu. A tehlu mal v rukách on. Mlčky prešli perón a nastúpili pred mužstvo za služobnou budovou.
  „Vážení soudruzi, drazí spolubojovníci.“ začal ticho svoju reč plukovník. Jarowelskemu okamžite došlo, že príčina tohto poplachu je vážnejšia ako tehla, ktorú sa ešte stále snažil schovávať za chrbtom. Pretože ako za ten krátky čas, čo poznal plukovníka zistil, že tento arogantný chlap by možno po niekoľkohodinovom politickom školení možno bol ochotný pripustiť, že ostatný vojaci sú jeho súdruzi, ale nikdy by obyčajných záklaďákov nebol ochotný uznať za spolubojovníkov.
  „O dnešní půlnoci Československá socialistická republika vstopila do válečného stavu s Polskou lidovou republikou. V tomto okamihu už vojska Polské lidové armády prekročili hranice Československé socialistické republiky a začali obsadzovat její území. Naší úlohou je proto posílit posádku v Tešíne a zadržat útočníky, než dorazí další posily. Všichni muži si okamžite vezmou svoje věci a připraví se k odchodu!“
  Jarowelski sa tiež chystal vyraziť, keď na neho plukovník zavolal.
  „Soudruhu četaři, vy počkejte, pro vás mám speciální plán.“ Jarowelskeho nádej, že problém s tehlou je zažehnaný, sa rozplynula. Skúsil však nevyhnutné oddialiť.
  „Iste teraz budete potrebovat každého muže.“
  Plukovník na neho kyslo usmial „Poliaci nasadili na Tešín mechanizovanou brigádu a v zálohe mají ješte dva pěší pluky postupujíci na Ostravu, myslím, že je jedno, či mám tady o pár mužů více, či méne.“dodal chladne.
  „Proti také přesile se nedá ubránit!“ vyhrklo z Jarowelskeho.
  „Ne, nedá,“ odvetil plukovník. „My je máme jenom trochu zdržet, než sa aktivuje záložní obraná linie před Frýdkem. Náš už odepsali jako stráty.“
  Na okamih ostalo ticho, potom plukovník pokračoval:
  „Vy si vemete ženijní družstvo a odpálite tunely v Jablunkove.“
  „Ale tým sa predsa preruší Bohumínsko-Košická magistrála,“ prekvapene vyhŕkol Jarowelski, ktorému strategický význam magistrály vtĺkali do hlavy na nespočetných politických školeniach.
  „Ta už je taky odepsaná jako stráta,“ dodal chladne plukovník.
  „A vlak?“ spýtal Jarowelski, stále stískajúci zlatú tehlu.
  „Odepsán jako stráta,“ trpko zaznela odpoveď.

  Děj hry
  Tma, hlad, zima a halucinace.
  K tomu radiace a Enkláva.
  Nemohu o tom psát, mám traumata.

  Epilóg
  Kapitán Scharfesauge sa snažil moc nemrviť, hoci mu za tú štvrťhodinu sedenia na totálne nepohodlnej stoličke už celkom stŕpol zadok. Vedel, že si ho tak plukovník testuje. Sám si bude sedieť v pohodlnom koženom kresle a ďalej listovať v spisoch, kým Scharfesauge bude ticho trpieť. No buď plukovníka znova nesprávne odhadol, alebo ten mal ešte nejakú schôdzku po ňom, lebo len prebehol spisom, odklepal si cigaru do popolníka a zdvihol oči na kapitána:
  „Takže akcia dopadla úplným fiaskom.“
  Bolo skôr konštatovanie než otázka. Scharfesauge vedel, že aj toto je test. A keď v ňom neuspeje, tak zodpovednosť padne na neho. Vôbec o žiadne fiasko nešlo. Áno, síce misia dopadla neúspešne, ale padlo len pár desiatok mužov, a teraz, po absolútnom víťazstve na Pražskom fronte aj tak nenapĺňali plánované straty a začínali mať kvôli tomu problémy so zásobovaním. No protirečiť plukovníkovi mohlo vyzerať, že sa snaží obhajovať. Bol rád, že ho plukovník nenechal vysedávať na tej mučiacej stoličke dlhšie. Takto mal ešte stále vystretý a sebavedomý postoj tela. Pridal k tomu ešte jemný úsmev a pevný hlas:
  „Bohužiaľ, veliteľ výsadku bol absolútny babrák.“
  Kocky boli hodené a dúfal, že sa zvolil správny postup.
  „Takže to chcete hodiť na neho?“ spýtal sa plukovník, uprel na Scharfesaugeho ostrý pohľad a potiahol si z cigary.
  „Po spravodajskej stránke akcia odsýpala perfektne. Obe miestne grupy boli nalákané do pasce, dokonca tak, že mohli sa mohli podozrievať navzájom. Toto bola školácka úloha, ktorú Enklávsky dôstojník musí zvládnuť.“
  „No nezvládol a my sme prišli o dvadsať štyri vojakov kvôli ničomu.“
  Scharfesauge sa zaradoval. Plukovník jasne uznal vinu niekomu inému. Teraz si treba pripísať nejaké zásluhy a je z tohto maléru vonku.
  "Nie celkom ničomu. Aktualizoval som spis o pomerov v Sliezku a podal veľmi podrobnú správu o vojenskej spôsobilosti miestnych, ktorá veľmi presne poukazuje na riziká, ak by sme sa rozhodli viesť bojové operácie v tomto sektore. Obzvlášť ak sa prenechá velenie niekomu, kto sa správa akoby bol na školskom výlete. Taktiež z nej jasne vidno, že miestny vôbec nie sú schopný reagovať na akcie rozviedky.“
  Plukovník sa na neho dlho, mlčky zahľadel. Pár krát si bafol z cigary, potom si odklepal. Prelistoval pár stránok v spise pred sebou a na chvíľu sa začítal. Potom, stále s očami v spise, sa akoby mimochodom spýtal:
  „A poklad?“
  Scharfesauge mlčky otvoril aktovku, vytiahol z nej zlatú tehlu a tupým zadunením ju položil na stôl pred plukovníka. Ten si tehlu zobral. Pozorne si ju obzrel punc Košických zlatých rezerv. Bol úplne autentický. Zamyslene kládol tehlu späť na stôl. Vtom si všimol šedý olovený škrabanec zo spodku. Tehlu otočil škrabancom hore a uprel spýtavý pohľad na Scharfesaugeho.
  „Predsa nebudem poučovať plukovníka v histórii.“ usmial sa na neho kapitán. No z plukovníkovho pohľadu bolo jasné, že bude.
  „Pri vypuknutí Československo-Poľskej vojny Třinecká posádka zradila, sabotovala tunely v Jablunkove, aby znemožnila prísun posíl zo Slovenska a zlatý poklad, ktorý v nich mala strážiť, vydala Poliakom. Zlato sa do Československa už nikdy nevrátilo. Udalosť vošla do dejín pod názvom Třinecký incident."

    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.