Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:    

  Beskydská patrola IV: Beskydské bloudění


  Patrola Typ akce: Patrola. Nehraje se žádná hra, smyslem je projít určité území a trefit do cílové chajdy.
  Organizátor: Chekotay
  Plakát: 
  Topic na fóru: zde
  Místo konání: Komorní Lhotka a poměrně blízké okolí
  Datum a doba konání: 26. 12. - 28. 12. 2271
  Účastníci: (8):
      Drancíři (Erik, Justy, Chekotay)
      Bratrstvo oceli (Hans Rübe, Henry Thorn)
      Zewell (Livjatán)
      Osamělí střelci (Mogh, Viky)
  Hodnocení: 1 (průměrná známka)
  Historický abstrakt: Silný oddíl Slezských mocností využil snížené aktivity Lovců lebek kpropátrání Beskydských úbočí.
  Fotomateriál: Zde.

  Zápisky Pána Mogha o Beskydskom blúdení:
      Na západnej strane Beskýd som bol už skoro pol roka a dávno som mal zhromaždené údaje prieskumu, ktorým ma Big Boss poveril, no vracať sa sám som nechcel. Beskydy sú príliš nebezpečné a ja som už príliš starý na umieranie. S nastávajúcou zimou to už začínalo vyzerať, že tu kvôli zasypaným priesmykom stvrdnem minimálne do jari. No v Osade Přátelstwí som sa dozvedel o chystanej spoločnej Drancížsko-Ocelárskej výprave. Dúfal som, že ak by som sa k nej pridal, mohli by mi poskytnúť ochranu aspoň na časť cesty a zbytok sa hádam nejak prešmyknem.
      Výpravu som stretol jedného večera v malej vieske na úpätí Beskýd. Za Bratrsvo sa zúčastnil Velitel Rube a Zasvetenec Thorn. Z drancířov tu boli Komandér Chekotay, Justy, Erik a vedma Viki. Na vzájomné vzťahy týchto panstiev dozeral Zewllák Livjatán. Keď si všetci skontrolovali výstroj, drancíři nachystali wagen a vyrazili sme.
      Drancířsky wagen sa hneď na začiatku ukázal ako veľký omyl. Nielen kvôli tomu, že nebol dostatok snehu na jeho hladký chod, ale hlavne drancíři si nezaistili žiadnych vojnových zajatcov, ktorý by ho ťahali. Drancíři jeho obsluhu hneď v prvom kopci prestali zvládať a museli sme sa pri jeho ťahaní striedať. Keby moje artritické kĺby mohli kričať, tak o našej výprave vie každý v okruhu desať kilometrov. Ešte že si stereoidný bratia Ocelári kompenzovali svoje malé egá a ťahali väčšinu cesty, inak by táto výprava skončila veľmi rýchlo. Po tom, čo sme vystúpali na vrchol, našli sme vhodné miesto na nocľah, nachystali lehná, rozdelili hliadky a uľahli k zaslúženému odpočinku. Pri delení hliadok sa na mňa usmialo šťastie a na mňa pripadla hliadka nad ránom, keď sa prejavuje moja enuréza, takže môj spacák bol ráno mokrý iba zvonku. Noc bola pokojná a žiadna z hliadok nezazrela ani zatúlanú kočkolišku.
      Ráno sme vyrazili na "prieskum oblasti". Chvíľami to skôr vyzeralo, že len náhodne chodíme z jedného miesta na druhé, ale na druhej strane sme sa vyhli minimálne dvom hliadkam miestnych lovcov lebiek a jednej bojovej výpravu, takže som bol rád, že sme sa najvyšlapanejším chodníkom vyhli. Okolo obeda sme dorazili k nejakej usadlosti. Tri malé budovy oplotené nízkou palisádou strážilo pár psov. Nevyzeralo to, že by nám prešlo, keby sme si jedného chceli dať k obedu. Napriek tomu však všetci mali ohromnú radosť, pretože tu pripravovali nápoj so "zázračnými" účinkami. Po prvých dúškoch som cítil ako ma to svinstvo zbavuje životodarnej radiácie a odovzdal so ho ostatným. Miestny na mňa neustále čumeli akoby v živote nevideli ghoula a trúsili poznámky o hnusnom zápachu. A vôbec som bol rád keď sme odtiaľ vypadli.
      Po krátkom pochode sme dorazili k ďalšej usadlosti. Táto už bola podľa môjho gusta. Jeden pevný, dobre brániteľný zrub obývaný priateľskými rangermi, ktorý nás pohostili cesnakovou polievkou. Znalosť takéhoto miesta bude veľkou výhodou ak Obchodno-konfliktná spoločnosť bude chcieť podniknúť ďalšie výpravy na západnú stranu Beskýd. U rangerov sme si oddýchli, vysušili veci, no keď sa začalo stmievať vyrazili sme späť do tábora. Po západe slnka sa ozvalo niekoľko rán, v ktorých som spoznal strelbu z veľkých kalibrov húfnic. Veliteľ Rube mi potvrdil, že Bratrstvo takéto zbrane vlastní a pravdepodobne aj drancíři, no bol si istý, že táto palba nebola ani od jedných z nich. Zdá sa, že miestne panstvá sú oveľa lepšie vybavenejšie a nebezpečnejšie ako u nás.
      Cesta do tábora bola krátka, no po zotmení sa mráz začal zarezávať pod kožu. Hneď jak sme dorazili začali sme zbierať čečinu na zvýšenie podstieľky a drevo na oheň. Všimol som si však, že ten zohrial len večere, no na vnesenie tepla ľuďom do duší nestačil. Rozhodol som sa preto obetovať klenot mojich zásob - ohnivú vodu Zbyňovčanov. Bolo krásne vidno ako pri kolovaní vôkol ohňa zažínala ľuďom v očiach iskry a prinášala pieseň na pery a mne bolo jasné, že túto noc sa hliadky držať nebudú. Keď sa však okolo polnoci zo všetkých strán naokolo doniesli k nám zvuky prestrelky, nachvíľu som zapochyboval, či to bol múdry nápad. Komandér Chekotay však povedal, že to si len miestne kmene lovcov lebiek vybavujú medzi sebou účty a nás pravdepodobne nechajú napokoji. Po tomto uistení som zaľahol do pelechu.
      Ráno s triezvou hlavou som si uvedomil, že toto je tá príležitosť v ktorú som dúfal. Po nočnom boji lovci lebiek budú mať iné starosti ako naháňať osamelého pútnika. A beštie zmámené pachom krvi sa isto neulakomia na húževnaté mäso starého ghoula. Rýchlo som sa rozlúčil s ostatnými a plný optimizmu, s vyhliadkymi na návrat domov, som zamieril na východ.

    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.