Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:   

  operace Paranoid


  LARP typu Paranoid Typ akce: LARP
  Organizátor: Reinar
  Plakát: zde
  Topic na fóru: zde
  Místo konání: Frýdek-Místek
  Datum a doba konání: 19.8. - 21.8. 2271
  Účastníci: 13 + 1 fotograf:
     Bratrstvo oceli (Hans Rübe, Henry Thorn, Wulfík, Miro, Mogh)
     Drancíři (Chekotay, Kaali, Reinar, Erik Linbeast, Mates)
     Zewell (Livjatán, Linot)
     Tulák Pája
  Hodnocení:  1
  Historický abstrakt: Bratrstvo Oceli zjistilo polohu této základny a vyslalo tam svou průzkumnou jednotku. Drancíři se o operaci BO dozvěděli a rozhodli se vyslat své stalkery, aby ze základny vytěžili co nejvíc, než dorazí jejich jednotky. Aby toho nebylo málo, skupina Zewell o základně věděla před Drancíři i Oceláři a jejich průzkumné komando je již na cestě.
  Historical Abstract:  ---
  Fotomateriál: Rajče 1 (Miro, Pája, Reinar),  Rajče 2 (Butrix - fotograf).


  Reporty:

  Zápisky z cesty na západnú stranu Beskýd Pána Mogha
  (ospravedlňte prosím gramatické a drobné príbehové chybky - to viete dvestoročný mozog už nemyslí tak bystro ako za mlada)

   Ako som očakával, prechod cez Beskydy vôbec nebol taký jednoduchý ako si Big Boss predstavoval. Hoci skoro celá cesta bola bezproblémová, keď už sme si mysleli, že sme v bezpečí na druhej strane, vyrútila sa na nás Beštia. Pán Ignác do nej vysypal celý zásobník zo svojho automatu, no zdalo sa, že ju to ani neškrablo. Behom dvoch sekúnd od kedy sme si ju všimli bola z Pána Ignáca len krvavá kaša. Pán Fero, keď po prvej rane videl, že guľky moc nepomáhajú ani neskúšal strieľať. Vytiahol nôž a prejavili sa roky žoldnierskej praxe. Šikovne sa vyhol prvému úderu labou, vyšvihol sa Beštii na chrbát a vypichol jej obe oči. Beštia zrevala, spravila kotúľ a Pána Fera rozdelila na dve časti. Začala vetriť naokolo a ja som po nej v panike vystrelil. Úplne som zabudol sa zaprieť, spätný náraz ma zhodil a ja som sa skotúľal dolu z kopca. Zmetená Beštia ma neprenasledovala.

   Smeroval som ďalej na západ. Jednak kvôli tomu aby som dokončil prieskum, jednak lebo sa mi nechcelo vracať sa späť do Beskýd. Po dni som narazil na skupinku ľudí. Pri predstavení som zistil že sú to Hans Rube (titul Velitel), Wulfík (titul Rytíř), Henry Thorn (titul Zasvětenc) z panstva Bratrstvo Oceli a spoločnosť im robil Miroslav (titul Otec) ktorý svoje panstvo nepovedal. Moc údajov, kde presne som a čo tu robia oni som sa nedozvedel. Až keď som im povedal, že jedna z činností našej Obchodno-konfliktnej spoločnosti je najímanie útočnej sily prejavili záujem o moje služby. Vtedy mi prezradili, že sa nachádzam pri bývalom meste Frýdek-Místek a v tejto oblasti sídlilo panstvo Enkláva, ktoré ju prednedávnom opustilo a oni chcú prezrieť zbytky jej základne, kvôli technológiám, čo tam mohli ostať. Keďže som bol v podstate aj tak stratený porušil som základné pravidlo našej spoločnosti a nenechal si zaplatiť predom, ale súhlasil len s podielom na koristi a samozrejmým štandardom starostlivosti o vojnových zajatcov.
   Do oblasti základne sme dorazili večer a narýchlo vybudovali tábor. Na prieskum sme vyrazili ráno. Velitel pred tým využil mojich služieb a nechal ma položiť jednu mínu na ochranu tábora. Druhú som musel vláčiť ďalej so sebou. Čoskoro sme zistili, že v oblasti nie sme sami. Ľudia, čo sme zazreli sa však rýchlo išli schovať. Zistil som, že vojaci Bratrstva ak neoslovujú Velitela Rubeho priamo menom používajú titul Pane. Tiež som zistil, že neprejavujú dostatočnú úctu a môj titul ignorujú. Keďže táto záležitosť sa týkala len vojakov a nie Velitela, rozhodol som sa túto urážku trpieť, ale dôrazne ich upozornil, že na východnej strane Beskýd ľudia taký zhovievavý nie sú. Čoskoro sme narazili na prvý bunker. Už zvonku bolo vidno, že je v ňom pár vecí, čo stoja za bližšie obhliadnutie. No Velitel Rube bol opatrný a tvrdil, že ak tam tie veci sú neporušené dlhší čas, tak niečo nie je v poriadku, a my najskôr musíme zistiť čo. Prechádzali sme oblasťou a narazili na tábor podobný nášmu. Hoci v ňom nikto nebol, bolo vidno, že ho postavili pred nedávnom a dotyčný sa do neho ešte plánuje vrátiť. Pri jeho vchode sme našli staré, ale ešte funkčné relé. Pokračovali sme obhliadkou priestoru a našli ďalšie dva bunkre. Ani do tých sme nevstupovali a Velitel Rube potom zavelil návrat do tábora. Tam nás čakalo prekvapenie v podobe nezvaných hostí. Pripravili sme sa k boji a vyrazili vpred. Ukázalo sa, že je to skupina zvaná Drancíři a jej vládca Chekotay (titul Komandér) sa s Bratstvom pozná. S Velitelom Rubem si pripomenuli zmluvu o prímerí a dohodli sa, že sa vzájomne nebudú pliesť druhému do cesty. Dosť ma to sklamalo, pretože pre opatrný prístup Velitela sme nemali zatiaľ žiadnu korisť a týmto dohovorom sa zmenšovali nádeje na zisk zo starostlivosti o vojnových zajatcov, takže to začínalo vyzerať, že som sa nechal najať zadarmo. Niečo také mi Big Boss nikdy neodpustí. Zbežná kontrola ukázal, že Drancíři z tábora nič nevzali, no zneškodnili nám mínu. Po tom čo odišli som ju znova nastražil a lepšie zamaskoval. Velitel nechal v tábore strážiť Rytíre Wulfíka a ja som ho presvedčil, že bezpečnejšie ako sa ťahať s nabitou mínou je umiestiť ju na obranu základne.

   Pri druhej prieskumnej ceste sme znovu išli okolo druhého tábora, no tentokrát v ňom jeho majitelia boli. Boli to nejaký Poliaci tiež prehľadávajúci oblať. Ponúkli nám na predaj nejaké drobnosti, no nemali sme záujem a išli sme ďalej. Zakrátko sme narazili na nejakého lovca. Podľa všetkého žil v oblasti už keď panstvo obývala Enkláva a mal nejaké informácie, ktoré by nám pri zbere koristi mohli pomôcť. Informácie bol ochotný vymeniť za prístroj na výrobu čistej vody. Keďže Bratrstvo malo v tábore vodný čip vrátili sme sa preň. Keď ho lovec dostal, prezradil, že Enkláva tu robila pokus s nejakým plynom po ktorom ľudia zblbnú a nechala zamorené všetky budovy, no v hlavnom laboratóriu sú suroviny na výrobu protilátky. Vydali sme sa ihneď k laboratóriu. Pred ním si Zasvětenec Thorn a Rytíř Wulfík strihli, kto vojde do zamorenej budovy. V našej Obchodno-konfliktnej spoločnosti by sme nechali ísť žoldnierov, ale zdá sa, že Velitel Rube nájomnej sile až tak neverí. Rytíř Wulfík vbehol dnu a behom chvíle z laboratória vyniesol potrebné suroviny, uistil Velitela, že sa zatiaľ cíti v poriadku a v budove sú ďalšie cennosti. Vbehol znovu dnu a vyniesol starú vysielačku a dokonca aj interkom vytrhnutý zo steny. Po tom čo nás uistil, že vnútri už nič neostalo som ho omráčil. Odniesli sme jeho a korisť do tábora. Tu ma Velitel Rube požiadal aby som opravil vysielačku. Vysvetlil som mu, že jediné moje znalosti elektrotenichky sú teoretické a to z dávnych čias keď som robil knihovníka, no Velitel Rube povedal, že to musím zvládnuť tónom, ktorému sa neodporuje. Tak som si ten krám prezrel. Spálené relé som vymenil za to, čo sme našli pri tábore poliakov, vyskratovaný reproduktor som odpojil a na jeho miesto zapojil interkom. Problém bol však so zdrojom napájania. Navrhol som Velitelovi, že tam skúsim natrepať baterku z jeho rippera, on navrhol moju z elektroobušku. Ani jeden z nás nechcel ustúpiť a z patovej situácia nás zachránil Zasvětenc Thorn, ktorý poskytol svoje superkladivo. Vysielačka úspešne chrčala, no keďže medzi vecami sa nenašla žiadna frekvencia na ktorú by sa dalo volať, aj tak sme ju nevyužili.
   Rytíř Wulfík sa medzitým začal preberať a očividne už bol pod vplyvom plynu. Znovu som ho omráčil a pre istotu sme ho zviazali. Medzitým som sa od Velitela Rubeho povyzvedal niečo o kraji. Hlavnou silou v oblasti sú Drancíři, ktorý majú podľa neho v Protektoráte Horní und Suchá až tristo ľudí, a navyše ešte vládnu aj v Havířove. Na sever od nich sú otrokári ktorí lovia miestnych primitívov. Bratrstvo je veľká mocnosť pochádzajúca až spoza oceánu a v tejto oblasti má „len“ okolo šesťdesiat ľudí. Pri ich výstroji, počte a rozumnej politike by kľudne mohli nahradiť našu Obchodno-konfliktnú spoločnosť a behom pár dní vládnuť celým Kysuciam. Našťastie u nás nie sú žiadne technológie, o ktoré sa Bratrsvo zaujíma najviac. Od Otca Miroslava sa mi podarilo dostať len, že pochádza z panstva Oltmutz trochu ďalej na západ. Podľa všetkého ide o veľké panstvo ktoré má cez tisíc ľudí a Otec je v ňom členom náboženskej skupiny. Zvláštne je, že všetkých nesprávne tituluje „synu“, no ostatným to nijak neprekáža.
   Vo veciach ktoré Rytíř Wulfík vyniesol nebol recept na vytvorenie protilátky, iba suroviny. Velitel Rube trval na jeho vyliečení, tak som sa s nám vydal znovu na prieskum. No do zamorených bunkrov sa ani jednomu z nás nechcelo, takže sme sa vrátili naprázdno. Vyslal ma znovu tentokrát so Zasvětencom Thornom a Otcom Miroslavom. Skúsili sme kontaktovať poliakov, no tí boli opitý a nijak nám nepomohli. Velitel potom rozhodol, že sa skúsi predsalen prehľadať niektorý z bunkrov. Plán sa však už našťastie zrealizovať nepodarilo, lebo sme narazili na pár Drancížov, ktorý chceli vyjednávať. Velitel si dal zavolať Komandéra. Keďže Drancířom neveril, poveril Otca Miroslava, aby sa schoval pri hlavnom laboratóriu a v prípade, že by sa Drancíři zachovali nečestne mal spustiť autodeštrukciu o ktorej nám povedal Rytíř Wulfík. Komandér dorazil a povedal nám, že má recept na protilátku a Drancíži správne odhadli, že suroviny sa podarilo získať nám. Šiel s nami do tábora, tam protilátku pripravil a hneď sme ju aj otestovali na zasiahnutom Drancířovi. Všetko fungovalo tak ako má, a Velitel sa s Komandérom začali vyjednávať, že zbytok základne sa prehľadá spoločne. Podrobne sa mali dohodnúť v tábore poliakov (podľa všetkého pochádzajúcich z panstva Zewell na opačnej strane Beských oproti Korcháňskej pevnosti).
   Velitel však Komandérovi stále nedôveroval, tak sme suroviny schovali, Zasvětenc Thorn omylom skočil na nastraženú mínu a Otec Miroslav ostal v pohotovosti. Ostatní sme sa vydali do tábora poliakov. Tí súhlasili, že sa rokovať môže u nich a znovu ponúkli veci na predaj. Veľmi lákavo vyzerali stimpaky na ktoré som mal zálusk, no poliaci si pýtali priveľa. Našťastie som mal pri sebe zátky s hviezdičkou a poliaci si nechali nahovoriť, že sú to vzácne „Sovietske“ zátky z východu. Dúfam, že tak skoro nezistia, že našej Obchodno-konfliktnej spoločnosti sa zatiaľ nepodarilo preniknúť východnejšie od Strečna.
   Drancíři dorazili a Velitel s Komandérom začali vyjednávať. Očividne by obaja dali prednosť dohode pred konfliktom, ale navzájom si neverili. Vtedy sa do toho zamiešali poliaci ktorí sľúbili, že za podiel budú na dodržiavanie dohody dozerať. Všetko už vyzeralo na šťastný koniec, keď jeden Drancíř dobehol, že ďalší chce spustiť autodeštrukciu. Spoločne sme sa presunuli k hlavnému laboratóriu. Drancířom sa podarilo pomäteného vylákať von, kde sme ho spoločne spacifikovali, čo bolo považované za zavŕšenie dohody.

   Vývoj udalostí ma dosť sklamal. Kvôli dohode o spolupráci nebudem mať žiadnych vojnových zajatcov na speňaženie a podiel na koristi som ešte stále nedostal. Našťastie Velitel Rube vyzerá byť ako čestný človek, tak dúfam, že pri prehľadávaní bunkrov sa nájde aj niečo, čo sa hodí aj nám, inak by bola táto strastiplná cesta na západnú stranu Beskýd zbytočná.

    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.