Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:   

  operace Lomená skála


  Průzkumná mise Typ akce: Průzkum neznámého území. Trocha příběhu, trocha bitvy, trocha stalkeření.
  Organizátor: Chekotay
  Plakát: Není. Máme ale hezké fotky settingu akce: První, druhá a třetí.
  Topic na fóru: zde
  Místo konání: Skuteč
  Datum a doba konání: 4. - 5. 9. 2270
  Účastníci: (9) Daven, Chekotay, Linot, Livjatán, Miro, Pája, Řepa, Tína, Viky
  Hodnocení:  1,2 (průměrná známka)
  Fotomateriál: Zde.

  Intro:
  Ve snaze poznat svět, objevit nová loviště a nalézt nové artefakty vyslali Dracníři skupinky průzkumníků. Ti našli poblíž Pardubic vydatný zdroj čisté, nekontaminované vody v podobě lomů zatopených podzemní vodou. Zdá se ale, že v okolí se pohybuje více stalkerů. Navíc je tato oblast často sužována bleskovými radiačními anomáliemi. Splnit misi nebude lehké, Pustina je nelítostná a člověk člověku je mnohdy hůře, než vlkem!

  Shrnutí od Chekyho:
  Jak jsem řekl, report psát nebudu, neb moje skupina nic moc extra nezažila, doufám, že pořádný report sepíše Řepa a Tína. Ale pár věcí zmínit chci:
      Příprava na akci byla skvělá, trvala dva týdny a zahrnovala vaření marmelády, pečení chleba, kvašení vína, šití a barvení látky a psaní deníku, který končil před operací Sturm und Drang! Zvláště poslední týden byl velmi akční.
      Rychlíkem do Svitav a přestup do jednovagónky. Plný vláček lidí. Píše mi Řepa, že kde jsem a kdy přijedu. Dlouhá jízda zvláštní krajinou, předhůří Vysočiny. Je tu krásně. Vzduch divně voní, a nejen kvůli dieselu. Ve vesnicích se pasou ovce a slepice. Chlapík, co inzeroval na Hofále muniční bedny, bydlí hned vedle trati.
      Skuteč. Zastááka na okraji ničeho. Celé město je v dolině. Jediná ulice na náměstí. Hospoda, kam chci jít - krásné kamenné veřeje, úzké střílny místo oken...
      Okolí náměstí vypadá jak za komančů. Tři vozy městské policie vypadají řádně ojetě. Sešlap dolů, ještě větší nížina. Fotbalové hřiště, Řepa, Miro, nějací feťáci. Vítání, předvádění nových kostýmů, rychlé balení a odchod do lesa. Po nějaké době rezolutně prohlašuji, že dál nejdu a budu spát zde. Docela dobré rozhodnutí. Rozhodíme věci a vyjdeme na pole se svačinou, Viky vyhodím na balík slámy, ať se nemusí na nás zaklánět.
      Nějaké hlasy z lesa, vracíme se, ale je to jen diskoška. Chvíli kecáme. Všude kolem je mnoho světlušek, nádhera. Jdem spát.
      Zvony ze vsi. Šest hodin. Miro a já vstáváme. Viky si bere můj spacák a spí dál. Obhlížím okolí, ale do osady nelezu. S mirem se procházíme po poli. Vstává i zbytek a jdeme zpátky k autu. Začíná pršet. Zalézáme dovnitř, jen občas, kdy na chvilku poleví déšť, někdo vyběhne a z kufru si vybere další část kostýmu, aby se mohl přichystat. V devět padesát přestává pršet, o pět minut později přijíždí Pája s bandou.
      Akce zahájena, po skupinkách posílám lidi do operačního prostoru. Já a mí muži - Livjatán a Linot - jdeme poslední. Záhy scházíme z cesty, abychom nedohnali holky, které šly krátce před námi a mají drobné krůčky. Série zastavení ve stylu "Chekotay si opravuje prvky výstroje". Následně zastavení "Chekotay si strhává všechen ten zbytečný bordel, co jen plandá a zavází". Motáme se kolem v lese. Památník. Odbočujeme k lomu. Výstřel. K boji!
      "Hnusná houba," komentuje to Livjatán. Ach jo. Vzpomínám na Javora spol, jak na Divoké zemi během tichého přesunu stříleli do plechových cedulí.
      První lom. Otevírá se pod březovým hájkem. Nádhera. Veliký prázdný prostor. Vedu četu bokem, abychom nebyli vidět. Mám nutkání poslat lInota na kopec, ať nás kryje zvrchu, ale říkám si, že tak brzo po začátku hry se ještě střílet nebude. :D No, Viky a Tína byly prý hned vedle, takže to bylo dobré rozhodnutí.
      Svačinka, úprava výstroje, první fotky. Obcházíme lom. Bedny od výbušnin. Potoky padající do hlubin. Zpátky prolézáme mlázím a suťovým polem, několikrát uklouznu, je to doslova a do písmene o držku. Livjatán jde první, my za ním, on se pak vrací pro naše krochny a žebradla. Prudký svah s batohem na zádech. Slézáme skrz křoví na silnici a postupujeme do nitra prostoru. Pohyb - dalekohled - Řepa. K zemi a klid. Napravo barák, jdeme k němu. Tiše, kryjeme se navzájem, lezeme dovnitř. Pauza, stalkering. Sklep, solidní a prázdný. Hlasy z lesa, honem dovnitř, pobalit, podávám věci z okna,. Linot a Livjatán mě kryjí, berem bágly a mizíme fofrem pryč. Skrz křoví. Velké trnky, sladké. Pohyb. Jsme mezi dvěma potenciálními nepřáteli, takže utíkáme po cestě pryč, až k osadě, zde odbočujeme a křižujeme louku a další svah, jsme zpátky na silnici, pokračujeme - další lom. Krása. Přestávka, je nutno zakreslit postup - narušitel! Postupně sbalit a vzájemně se krýt. Anomálie! Ústup!
      Újezd, špíš jen škarpa. Pauza na jídlo. Tady nás nikdo nenajde. Před námi další lom, zatopený a s velkou plošinkou, to bude asi ta Ekhardtka. Ve skutečnosti to je Zvěřinov, ale to nevím, mapu mám v autě. Přes lom plave otylá žena.
      Po obědě (kyselé okurky) prozkoumáváme plošinu, pak sestupujeme bokem dolů. Tam jsou cyklisté, auta, takže hned za silnicí točíme doprava a zpátky. Pletu si vesnici Skutíčko za obec Leštinku a všude možné natažené dráty ohraničující pastviny krav námj brání v přímem pohybu. Prameny. Hrušky. Šeřík, rozvaliny domů, bedle, praváky, a zase ten lom, kde nás vyplašila anomálie. Lehce prší. Točíme doleva, na pole, křižujeme je, nad námi letí policejní vrtulník. V údolí, pod místem, kde jsme spali, velím k obědu. Slunce vychází, tak se vyhříváme.
      Linot: Co budeš dělat, až sníš celý bochánek?
      Já: Coby, mám jich ještě pět.
      Linot: Cože?! Dej sem!
      Chceme obejít ves, ale v cestě je zase pastvina. Nezbývá než přerušit hru, sbalit krochny a projít vsí. Za chvilku jsme venku a vracíme se do hry. Procházíme náhorní plošinu a noříme se do lesa. Po lomu ani památky. Nechávám Linota u báglů a s Livjatánem vyrážím na průzkum. Pořád nic, jen lošáky. Píšu SMS Viky, ta mi volá, domlouváme se na srazu.
      Točíme zpět, Linot se vzteká, byli jsme pryč přes hodinu. Obcházíme ves a míjíme krávy, zpátky kolem lesního lomu na ten s plošinou. Tam LInot opět hlídá, my jdeme pro ostatní. Slunce padá k obzoru, je třeba si pospíšit, ale hra se neptá, hra se hraje, takže průtahy. Konečně jsou všichni pohromadě v táboře. Mám v úmyslu spát pod širákem, ale prudká průtrž mračen vše mění. Všichni se tulíme pod plachtou, teče k nám odevšad, ale nálada je skvělá.
      Odešel déšť, stojíme kolem skomírjaícího ohně. Pějeme hrozné odrhovačky. Řepa zkouší hrát, ale nedá se, je tu moc veselý řev, historky a hlášky. Daven je jen nalehko a naboso, že prý to je jedno.
      Jdem spát. Zima. Zepředu hřeje Viky, zezadu mi táhne na ledviny.
      Ráno, šest hodin, vstávám a trhám si sukni na suché onuce. Naštěstí mám pogumovaný bágl. Suché onuce, přes ně PP pytlíky a do mokrých bot, paráda. Miro vstává tež. Noviny na podpal staré dvacet let slouží jako vítané čtivo. Bezvadné! Postupně nás vstává víc, jdou kolem rybáři, Pája se zakecává, snídáme, balíme se, houbaříme, vstává Řepa a odcházíme. Slunko už je vysoko a mlha rozehnaná.
      U aut jen shodíme bagáž a svlíknem horní vrstvu, je fakt teplo. Jdem do knajpy. Otevřená je jen Tipsport, ale za chvilku otvírá i ta "moje". Paráda!
      Skvělé jídlo za poslední peníze, rozbor akce, odhalení tajných plánů a questů, sranda, prostě paráda. Cesta zpátky, balení se, Řepa dostává felčarský glejt, odjížíd Pája s bandou, po chvilce i my, do Pardubek, na vlak do Brna...
     

    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.