Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:   

  Stalkerská práce v Třanovicích


  Stalkeřina Typ akce: Samostatná výprava.
  Organizátor: Chekotay
  Plakát: není
  Topic na fóru: zde
  Místo konání: Třanovice
  Datum a doba konání: 16.01. - 01.04. 2269
  Účastníci: (4): Justy, Kaali, Reinar, Tommy SWINE.
  Hodnocení:  1,4
  Historický abstrakt: V Pustině mezi Těrlickem a Beskydami byl rozvědkou nalezen opuštěný dům. Několik stalkerů se vydalo jej prozkoumat. Dům však již byl vybrakován, navíc ve velmi zlém stavu, takže kořist byla malá, stalkerství je hlavně o zážitcích, a těch si chlapci odnesli dost.
  Historical Abstract: Into the Wasterlands, between the Terlicko Town and beskydy mountains, the Templar´s Inteligence found a pre-War abadoned house. Some of out stalkers goes there to explore this dead sector. Well, the house was plundered a long time ago, so loot was small, but stalkering is not about a loot. It´s about an adventure, a senstaions and experience. And this price for stalkers there was quite rich.
  Fotomateriál: Od Tommyho, Justina a Kaaliho.

  Kaali vypravuje:
    Píše se 24. leden roku 2269. Tohoto vlhlého rána se sešel v gubernátu Havířov zbrojmistr Reinar a guvernér Kaali(ano to jsem já). Nasedli do oplechovaného transportéru a vydali se směrem do Třanovic, hledat cennosti do opuštěného domu.
    Ani né za 15 minut byli vyhozeni dveřmi dopravního prostředku před zbytky kostela... Reinar nevědivše cílu výpravy se zeptal jestli vím kam jdeme. Odvětil jsem že ano, zavázal jsem si boty, následně jsme se dali na pochod.
    Cesta nebylo dlouhá, za nedlouho už se před námi tyčil rozbitý dům a stodola. Vědomi všeh nebezpečí jsme přišli blíže. Rychle jsme prohledali trosky stodoly. V obdélníkové místnosi se krom nepřeberného množství bordelu nacházel rozbitý zemědělský přístroj, jinak nic. Označil jsem stodolu drancířským logem.... Do domu jsme se dostali rozbitým oknem. Po průchodu jsme se ocitli v čtvercové místnosti. Na zdech bylo plno nápisů. Uprostřed stál starý gauč. Sloužila nejspíš jako obývací pokoj. Dveře nás zavedly do úzké síně v které byla skříň s neznámou látkou v ampuli. Na zemi bylo pár víček. Po prů chodu chodbou jsme objevili čtvercovou místnost ve které stála televize. Ve zdech bylo pár výklenků s policemi. Na policích byly předměty denní potřeby. Po vratkých schodech jsme se dostali na půdu. Ve střeše bylo plno děr. Na půdě bylo nespočet hraček a proutěných košů. Při prohledávání jsme zaslechli rachot. Reinar prohlásil že je to vozildo, zřejmě traktor z dob před válkou. Schovali jsme se naštěstí nás neviděl. Sešli jsme dolů po schodech a mířili do sklepení. Neměli jsme ssebou řádný zdroj světla. Navíc schodiště vypadalo dost vratce. Tak jsme to zabalili.
    Pobrali jsme pár jakš takš cenných maličkostí. Ocejchovali budovu zevnitř i z venku a vypali. Z mého pohledu - budova byla dříve obydlena. Snad rodinou s dětmi?? Nejspíše se jednalo o soběstačnou jednotku chovající šváby v malých klecích za stodolou. Při čekání na transportér jsme potkali drancíře Justyho. Navedli jsme ho dobrým směrem a popřáli štěstí.
    Konec reportu.

  Zápis z Justinova bojového deníku:
  24. 1. 2269 – 0945 SEČ
    Karavana mě vysadila, prý jsme na místě. Sakra, ještě napůl chrápu.
    Beru dalekohled, mapu, k ruce připravuju kvér.
    24. 1. 2269 – 0950 SEČ
    Ti hajzlové! Až se mi dostanou do pracek… Okolí se s mapou neshodne vůbec na ničem.
    Předválečné značení je v bídném stavu, ale i podle zbytků je jasné, že jsem úplně někde jinde.
    Vyrážím náhodným směrem.
    24. 1. 2269 – 1008 SEČ
    Setkání s domorodou obyvatelkou s čoklem. Proklepnuta, namířený kvér funguje vždycky.
    Věc se má takhle – název Třanovice sedí, ale ty pravé Třanovice jsou ještě daleko.
    Vůdce karavany je nějaký chytrolínek. Až ho potkám, tak ho to hraní se slovíčky bude mrzet.
    Čokl se na mě mlsně dívá. Oplatil jsem mu to… trochu přibrzdil, nejspíš mu došlo, že pojem
    „vrchol potravního řetězce“ beru velice doslova. Zajímalo by mě, jestli kdybych žral lidi… eh, nic.
    24. 1. 2269 – 1025 SEČ
    Ženská ochotně vyzradila, že se to tu jmenuje Hnojník. He, to docela sedí.
    Ukázala to i na mapě, možná není zas tak tupá, jak vypadá.
    Čeká mě ještě docela slušný kousek, než se dostanu do Třanovic. Čas letí.
    24. 1. 2269 – 1040 SEČ
    Ksakru, pořád na cestě. Jestli je pravda to o těch dvou stalkerech, co mi byli v patách, tak se teď už nejspíš prohrabují hromadami artefaktů. Měl bych být opatrný, až se budu přibližovat.
    24. 1. 2269 – 1055 SEČ
    Jsem v Třanovicích. Nic extra, jen díra s pár chýšemi. Pohyb veskrze žádný, ale ruku z pažbičky nesundávám. Domorodci v takových pajzlech jsou nevypočitatelní.
    24. 1. 2269 – 1058 SEČ
    Co to sakra?! Potkávám Kaaliho a Reinara. Plouží se se spokojenými úšklebky od cílového sektoru a batohy mají narvané techy. No, pořád lepší, než kdyby ti „dva stalkeři“ byli nějací vědátorští teplouši z BoS. Ptám se na pár věcí a rozcházíme
    Má to jedno plus, pokud ti dva na nic nenarazili, je velice nepravděpodobné, že by se tam někdo… nebo v horším případě něco schovávalo. Ani s tím stavem baráku to nebude zase tak zlé.
    24. 1. 2269 – 1115 SEČ
    Jsem na dohled od objektu. Zbraň a mapa jdou z ruky, do ruky jde polní lopatka, baterka a obrázková krabička. Zahajuji průzkum.
    24. 1. 2269 – 1255 SEČ
    Průzkum ukončen. Většina úkolů splněna, opouštím oblast. Čeká mě dlouhá cesta. Musím stihnout karavanu do Ostravy, spát tady nehodlám.
    REPORT:
    Okolí je mnohem přehlednější, než by se mohlo zdát z předválečných map. Kolem stavení ani uvnitř to nijak zvlášť nesvítí, před případným delším pobytem by ale bylo potřeba přesnější měření. Zdá se, že v okolí se nějakou dobu po válce zdržoval jakýsi gang nebo skupina přeživších, v okolí domu se nachází spousta prázdných lahví a obalů. Zbytky elektroniky, bohužel v již nepoužitelném stavu. Nepodařilo se objevit jediný nepoškozený tech.
    Stodola je docela nezajímavá, nachází se tam zcela zničené nástroje neznámého určení a něco, co by snad mohly být předválečné hračky. Jinak opět hromady odpadků.
    Stavení je v překvapivě dobrém stavu, až na severní křídlo, které je zčásti zasypáno. Uvnitř se nachází stopy činnosti podobného charakteru, jako venku. Díky ochraně proti přírodním vlivům je tu ale možno nalézt slušné množství ne moc poničeného předválečného materiálu (většinou věci, které jsou k ničemu, případně ty, u nichž zdejší noví obyvatelé nepoznali, že mají nějakou hodnotu.)
    V chodbě a kuchyni nic zajímavého, pokud tu bylo cokoli užitečného, Kaali s Reinarem to odnesli. Obytná místnost je kompletně vyrabována a pokreslena primitivními výjevy. Z chodby vchod na půdu a do sklepa – po krátkém rozhodování (jedné uvolněné cihle, která mi při sestupu málem spadla na hlavu) jsem se rozhodl sklep nechat k prozkoumání nějakému sebevražednějšímu stalkerovi.
    U zřícené části se nachází spíž. Ve stole ani mezi rozsypanými sklenicemi nic zajímavého. V kuchyni na druhý pohled několik zachovalých balíčků čehosi předválečného. Číst jakž takž umím, ale názvy jako „kypří cíprášek“ ani „no vékoření“ mi nic neříkají, i tak to pro jistotu beru. Nejzajímavěji vypadá místnost neznámého určení, kde se válí zbytky elektroniky. Protože sem neprší, je většina ve velmi dobrém stavu. Vzal jsem několik nejzachovaleji vypadajících artefaktů. Je tu i velké množství knih v čitelném stavu a nespočet obalů od předválečných věcí s podivnými názvy. Půda neskrývá nic, co by stálo za zmínku, vypadá ale pevně.
    ožná využití:
    Vojenské využití – velmi slabé.
    Zdi budovy jsou tenké a zchátralé, nekryjí ani proti lehkým zbraním. V případě použití větších kalibrů nebo výbušnin se nejspíš celý objekt sesype na hlavy obránců. Jako pozorovatelna je objekt nepoužitelný kvůli porostu, který jej obklopuje.
    Zásobovací využití – nulové.
    V celém objektu nebyla nalezena žádná důležitá komodita ve větším množství. Jedině snad zachovalý stavební materiál.
    Vědecké využití – střední.
    Uvnitř se nachází větší množství nejrůznějších techů, předválečných předmětů a knih ve velmi dobrém stavu. Navrhuji pozdější vyslání skupiny k jejich zajištění.
    Artefakty:
    Pár těch malých věciček, co za ně obchodníci solí slušné zátky.
    Stalkerova trofej
    Našel jsem knížku v nějakém divném jazyce.
    Mnohem zajímavější ale bylo to, co z ní vypadlo. Po zevrubné prohlídce mi docvaklo, že se nejspíš jedná o informace o předválečném obyvateli stavení. Zůstalo to ležet tak, jak ho zastihla Válka. Co může být pro Stalkera cennější trofej?
    Jen… co to je krucinál „veselá velikonoc“?
   
  Tomy vypravuje:
  30. ledna 2269
    Třanovické ruiny
    Protektorát Horní und Suchá
    14.26 CET: Přijíždím vozidlem k objektu a se zbraní v ruce provádím předběžný vizuální průzkum lokality. Stavba se je značně zarostlá vegetací, kolem se nacházejí louky. Naproti příjezdové cesty ke stavení leží ruiny obehnané zbytky plotu s ostnatým drátem – pravděpodobně nějaká předválečná továrna. Kromě osamělého domorodce, sbírajícího suché dříví, se v okolí nenalézají žádné znaámky život. Zbraň hážu zpátky na záda a beru do ruky Geiger: záření minimální až žádné, rozhoduji se vstoupit do objektu.
    14.38 CET: Vstupuju do areálu – sestává z jedné kůlny a obytného domu. Kůlna se zdá být s ohledem na konstrukci ze drřeva v dobrém stavu, střecha cihlového domu je v jednom místě zcela propadnutá. Na zemi se válí spousta bordelu, ve stodole je stále ještě seno. Po nakouknutí do stodoly jsem usoudil, že se v ní nic zajímavého nenachází. Začínám s první prohlídkou domu, v rukou baterka a teleskopický obušek - případná střelba by mohla narušit statiku budovy. Po levé ruce je místnost s propadnutou střechou, kromě cihel nic zajímavého. Za ní, opět po levé ruce, schody nahoru – zasypané cihlama, na pohled nestabilní, zůstávám v přízemí. Vpravo se nachází nejspíš bývalá kuchyň – na podlaze je spousta střepů a odpadků. Za kuchyní o bávací pokoj, kompletně vybílený. Uprostřed stojí gauč a stěny pokrývají primitivní projevý umění. Naproti obýváku přes chodbu je ...spíž ? sklad ? Na zemi spousta různě datovaného potisknutého papíru, dva rozbité televizory a skleněné dózy – ty se nacházejí i v předchozích místnostech. C
    estou zpět kontroluju schody do sklepa – jejich stav je přinejlepším bídný, počáteční odhodlání prozkoumat sklep vyklidilo prostor pudu sebezáchovy. Celý dům je v nejistém stavu, vypadá to, že by stačilo pořádné kopnutí a je po něm, jsem lehce nervózní. Druhý průzkum podnikám s batohem na artefakty a značkovačem. Uvnitř na chodbě kreslím znaky Drancířů i Templářů. Po předchozích nájezdech moc artefaktů nezbylo – beru náhodné zajímavé drobnosti. Podle množství lahví a zavařovacích sklenic usuzuju, že se zde v minulosti skrývala banda divochů, kteří si vařili drogy. Rozbor chemikálií nemožný, sklenice jsou všechny prázdné nebo vysušené. Sbírám artefakty a odcházím z toho hrobu pryč. Stodola ani dům pravděpodobně nepřežijí příští zimu.
    15:22 CET: odjezd z vesnice Třanovice

    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.