Templáři Vaultu Šílené Brahmíny

  Regule  
 • Ústava
 • Pravidla
 • Levelování
 • Jak se přidat?

 •   Herní svět  
 • Dějiny
 • Věděli jste, že...

 •   Družstva  
 • Drancíři
 • Zewell
 • Osamělí střelci
 • Bývalí templáři

 •   Ostatní  
 • Diskusní forum
 • Vault Šílené Brahmíny
 • Fotogalerie
 • Knihovna
 • Nukezin
 • Seminář

 •   Uživatel     Kontakty  
  Reinar
  chekotay
  Facebook


  Počet přístupů:   

  Hornosušská operace


  bitvaOrganizátor: Reinar
  Místo konání: Životice (8.9. 07)
  Hodnocení: * * * *
  Účastníci: (14)
  Chekotay, Reinar, Benny, Chrome Red, Hawkeye, Factor, Thief, Livjatán, Stingi, Linot, Kaali, Scorpio, Gas, Scoobi

  Hawkeyův report:
  =============================
   Po porážce, jenž Bratrstvo Oceli utrpělo před několika měsíci v poválečné Chotěbuzi, kde mimochodem přišlo i o několik svých vědeckých pracovišť a skladů plných technologií, se rozhodlo krutě pomstít. A to s plnou parádou. Vrchní představitelé jejich rady "Starších" se nejenže rozhodli napadnout Drancířské jednotky, ale dokonce zaútočit na obranou linii jedné z jejich hlavních bašt, a to na malé městečko Horní Suchá, kde se dokonce skrývá i jedna z funkčních atomových bomb, kterou se kdysi povedlo Drancířům získat na úkor otrokářské gildy, která se po zimní porážce v Šenově nedokázala ještě plně zmobilizovat a dosud si líže rány ve svém brlohu.

   Osudný den, kdy se Bratrstvo dostalo na několik stovek metrů od Drancířské tvrze, pršelo a bylo mírně zataženo, navíc většina vyšlapaných lesních cest byla pokryta silnou vrstvou bahna. Nepřehledný terén a všudepřítomné stromy ztenčovaly zorné pole, a taky se ukázala i nukleární zima, která se zase pomalu blíží, aby znepříjemnila život ještě víc.

   První kulky prolétly vzduchem pár hodin před polednem. Zaskočená hlídka Drancířů, jenž právě hostila mírovou delegaci několika mála otrokářů, byla roztroušena po okolí, a těch pár, jenž se snažili ubránit tvrz, a taky svou vlajku, jakožto symbol moci a cti, byli vyhnáni pryč. Tvrz padla, nicméně několika drancířům se povedlo přežít. Pomalu se sjednotili a rozhodli se napadnout ustupující Bratrstvo a vzít si zpět to, co jim bezesporu patří - svou vlajku. Úkol byl jasný, ale těžko proveditelný. Oba dva zbývající Drancíři byli při útočné akci zabiti a jejich mrtvoly dosud hnijí někde mezi stromy. Když jediný přeživší obránce - člen otrokářské gildy Chrome Red viděl kolem sebe tu spoušť, řekl si, že je čas jít zase o dům dál.

   Druhý útok, jenž se odehrál o několik stovek metrů dále, byl už předvídatelný. Drancíři měli dost času na to, aby se lépe opevnili a rozpracovali si strategický plán. Bratrstvo si ukrojilo větší kus chleba, než mohlo sníst, jelikož už teď neútočilo pouze na jediný drancířský bunkr, ale rovnou na dva, které od sebe byly vzdáleny jen pár desítek metrů. Útok na první bázi byl odražen, hlavně díky statečnosti válečníka Bennyho, Reinara a Hawkeyeho, kteří upěnlivě odráželi útoky ze všech stran. Kousek na severu, odráželi úspěšně útoky i Chrome Red s Chekotayem, kteří bránili další důležitou tvrz s další vlajkou, která za žádnou cenu nesměla padnout do rukou Bratrstva. Bratrstvo onen útok nezvládlo; brzy byli pobyti i s jejich velitelem Thiefem, a tak se vydali zpět na svou předsunutou základnu doplnit síly. Dokonce i vysílačku, jenž síly Bratrstva vlastnili, se drancířům podařilo získat také, a tak doslova přerušili spojení mezi jednotkami Bratrstva Oceli. Navíc se i členovi otrokářské gildy Hawkeyemu podařilo s nemalou pomocí válečníka Bennyho zajmout rytíře Kaaliho, který zůstal osamocen a s nefunkční zbraní hluboko v týlu nepřítele. Drancíři ho odvedli na svou tvrz, a pomalu čekali na další BOSácký útok, jenž přišel záhy. Útok byl ale opět zlikvidován a několik útočníku Bratrstva taktéž. Na straně drancířů byly minimální ztráty, a tak se shodli na návrhu napadnout konečně základnu Bratrstva a ukončit tuhle bitvu. Byl tedy čas na odplatu - drancíři se vyřítili za prchajícím Bratrstvem, zatímco se člen gildy Hawkeye respawnoval na základně a teoreticky tak hlídal i zajatce. Útok drancířů proběhl během několika minut - síly Bratrstva byly roztroušeny do blízkého okolí, a těch několik přeživších úspěšně ostřelovalo zmatené drancířské útočníky. Své tady sehrál i Chrome Red, jenž neúspěšně zvládl souboj s Thiefem - jenž je hlavní kápo mězi jednotkami Bratrstva. Vězňovi Kaalimu se ale při útoku na základnu podařilo útect, a to i s vlajkou, kterou mu přikázal nést jeho otrokářský pán Hawkeye, a tak drancíři nedobrovolně přišli o svůj symbol moci, který měli chránit zuby nehty. Teoreticky tedy prohráli, ikdyž měli vítězství nadosah ruky. Každopádně se jim podařilo částečně odvrátit nepřátelské síly, a tak zůstala bitva nerozhodně, tudíž bez vítěze.

   Ten den se uskutečnil ještě jeden útok, ikdyž ten už byl jen takovou menší dohrou útoků předešlých. Hlavně šlo o to, že se poslední z útočných divizí Bratrstva Oceli rozhodla zaútočit na zbývající hlídku drancířů, kteří už o útoku věděli předem. Po několika minutách zběsilého mačkání spouští a nápřahy chladných zbraní se rozhodlo několik chrabrých rytířů Bratrstva zaútočit na tvrz hrubou silou. Linot a Kaali vnikli do tvrze přes jednu z jejich bočních vstupů a navzájem se tak posekali s posledními bránícími drancíři. Pár těch přeživších Drancířů, jenž ještě bloudilo po lese v domění, že se jim ještě podaří získat pár BOSáckých skalpů, bylo nalezeno a eliminováno záhy.

   Lesy, ve kterých bylo nemalé množství drancířských hlídek, byly tedy částěčně vyčištěny. Bratrstvu Oceli se tedy útok náramně vydařil, a to nejen díky početní převaze, která byla téměř dvojnásobná, ale i díky své technologii, jenž se za poslední období dostala ještě na vyšší úrovneň, než byla předtím. Ocelová "smršť" tedy postupuje dál, směrem k hlavní bázi Drancířů, nyní chráněnou jen částečně a připravuje se na sérii závěrečných útoků, jenž mají za cíl kompletně zlikvidovat drancířské síly v tomto sektoru. Možná se do příštího střetnutí Drancíři opět zmobilizují a vydají se na odpor stále silnějšímu Bratrstvu, jenž čerpá stále více ze zdejších rekrutů a nabývá tak na síle. Možná také ale do boje výrazněji zasáhne i Otrokářská gilda, která nenávidí Bratrstvo snad ještě více než samotní Drancíři. Stát se může cokoliv. Další střetnutí se odehraje nejspíše už, když bude nukleární zima v plném proudu. Možná tohle bude jeden z artiklů, jenž změní průběh války.


  Reinarův report:
  =============================
  I.
   Když jsem započal akci, myslel jsem si, že na to máme. Měli jsme několik dobrých krytů, felčara a stimpaky. Když ale nepřítel zaútočil, vypadalo to špatně. Po dlouhém boji se nepřítel stáhl, aby záhy zaútočil z kopce. Já, Benny a Hawkeye jsme bránili základnu, Chekotay a Chrome Red vyrazili nahoru za nepřítelem. Vyběhl jsem ze základny a nerušeně se dostal Ocelářům do zad. Když jsem se však blížil na dostřel (nemyslím maximální dostřel zbraně, ale vzdálenost, na kterou bych si troufl v té vysoké trávě zaútočit), Bratrstvo si mě všimlo. Několika skoky jsem se skryl za strom, vyléčil si 2 životy a vystřelil pár ran. Pak jsem odložil samopal, natáhl pistoli, do druhé ruky tesák a vyběhl jsem na Kaaliho. Po dvou skocích se stalo něco nečekaného. Klopýtl jsem, z ruky mi vyletěl tesák a já udělal salto dopředu. Dopadl jsem na záda a Kaali mě zasekl srpem. Po chvíli jsem vstal a jen sledoval, jak si to do základny hasí Bratrstvo Oceli s Drancířskou vlajkou. Došel jsem do základny a zjistli, že jediní přeživší jsou Ch R a Ch. Po delší době čekání bylo dobojováno.

  II. Natáhli jsme celty (pancíře) na stranu kopce, odkud po nás stříleli nejvíc, vlajku dali více dozadu a rozdělili se. Pat a Mat bránili vlajku, zbytek jsme bránili outpost. Když už jsme měli dost toho tancování v kuličkách, rozhodli jsme se základnu opustit. Proběhli jsme hlavním vstupem do lesíku (stromky o průmeru kmene asi 5cm). Spatřili jsme Kaaliho. Benny začal pálit z ákáčka, já však znovu tasil tesák a tomu parchantovi to vrátil. Musím ho však pochválit, že měl svůj srp velice rychle v ruce (a asi mi jeden úder v "souboji" oplatil). Pak se však objevil Livjatán a asi i Stingi a začali to po nás pálit z dálky. Byl jsem první a nebylo se za co skrýt, takže jsem velice brzy pošel. Šel jsem na RP.   Po dvou minutách na bázi zaútočil Livjatán. Chekotay to chvíli zdržoval. Když jsem měl 4HB, vyrazil jsem mu pomoct. Nebylo to ale třeba, padl mu do zad Benny a zabil ho. Zbylé 2 HB jsem si doplnil stimpakem

  III.
  Po dlouhém kecání, jsme vyhlásili poslední boj - team deathmatch bez respawnu, Drancíři bránili svou základnu. Byla to katastrofická bitva, kde jsme se nechali ostřelovat z každého možného místa a oslabeni se pak nechali postřílet při ocelářském šturmu.
  Vítěz hlavní dějové bitkyPoražený
  BoS
  Reavers
  BoS:R
  2:0    Aktuální questy  
 • Lov zombíků
 • Výčet víček

 •   Aktuální dokumenty  
 • Drancířská písnička (ODT, 240 kB)
 • Dziki Gon: Sestřel vertibirdu (video, 9MB)

 •   Chystané akce  
 • Adventura: Těšínská aféra

 •   Proběhlé akce   50. Operace Paranoid 3
  49. PP2: Živá voda
  48. PB2: Zlatá horečka
  47. Letní bloudění
  46. Dziki gon
  45. 9. Patrola: Bílá smrt
  44. Pašerácká práce v Beskydech
  43. Volba Komandéra
  42. P'n'P: Vzpoura na křižníku
  41. Plán "Bílý"
  40. 8. Patrola: Hra o dróny
  39. OLS3: Výbušná zmes
  38. Stalkeřina ve Ždánickém lese
  37. 7. Patrola: Incydent Trzyniecki
  36. OLS2: Kladivo na čarodějnice
  35. Operace Trhání švestek
  34. 6. Patrola: Spasiteľ prichádza
  33. HC Piknik pri ceste
  32. Pohasínající naděje
  31. Jarní bloudění
  30. 5. HC Patrola: Bezva kšeft
  29. P'n'P: Reznoucí ocel
  28. Templářská webgame
  27. Obřanský odřad
  26. Podzimní bloudění
  25. Operace Paranoid 2
  24. 4. Patrola: Beskydské bloudění
  23. Operace Paranoid
  22. 3. Patrola beskydská
  21. Operace Lomená skála
  20. 2. Patrola: Sněžná hlídka
  19. Operace Sturm und Drang
  18. Operace Zubaté ostří
  17. Operace Špinavý prachy 2
  16. Quest Area LARP
  15. Stalkeřina v Třanovicích
  14. Workshop
  13. Beskydská patrola
  12. Chladná ocel 3:Krvavý jarmark
  11. HC Setkání u studánky
  10. Brahmínin
  09. Operace Frühling
  08. Chladná ocel 2: Exodus
  07. Hornosušská operace
  06. Operace Špinavé prachy
  05. Operace Chladná ocel
  04. HC Postnuclear Winter
  03. Operace Letní probuzení
  02. Operace Divoká země
  01. Operace Buldok

  Reklama:   Zážitky jsou skvělé dárky - a pokud chcete darovat zážitek jako dárek, tak jedině zážitky od Zážitkové agentury FAN MOTION . Mají tam totiž ty nejlepší zážitkové dárky. Komunitní síť Facebook nabízí nové zážitky - poznejte nové kamarády na síti Facebook. Vše o síti Facebook. Nové zážitky na Facebooku.