Templáři Vaultu Šílené Brahmíny


O co jde

 Řád templářů Vaultu Šílené Brahmíny je seskupení lidí pořádajících hry z postapokalyptického světa. Domovským vaultem je Vault Šílené Brahmíny, největší a nejlepší stránka o Falloutu v Česko-Slovensku. Naše hry vyprávějí důležité okamžiky z postnukleární budoucnosti Dolního Slezska, Ślasku Ciezsynskiego, před válkou kraje známého coby Ostravsko-Karvinsko. Pro základní informace podané zjedndoušenou formou si přečtěte tento propagační leták, pro obsáhlé informace prosím využijte navigační lištu vlevo.

Novinky


16.12. 2269 - Možnost definitivního přechodu na diskusní fórum
  Tento web je postaven na starém dobrém HTML tak, jak jsem se je naučil v minulých letech. Jakákoliv úprava však není jednoduché - musím se připojit přes FTP (kdo si má pořád pamatovat heslo?!), stáhnout potřebný dokument (hledej to v těch divných názvech), editovat ho v poznámkovém bloku a pak zase nahrát zpátky (což většinou značí opět se připojit), je to opruz, hlavně na pomalejších počítačích. Je o mně totiž známo, že jsem PC nomád - cestuji mezi asi deseti různými počítači a vše potřebné si nosím sebou na flaschce. Prostě upravit po každé bitvě deset profilů je opruz a vždy se to protahuje na dosti dlouho. Možná by tedy nebylo od věci delegovat tyto povinnosti na hráče... ti ovšem neumí HTML. Je zapotřebí nějakého WYSIWYG editoru, a tím může klidně být naše řadové diskusní fórum běžící pod phpBB 3.0.6. Takže se, vážení návštěvníci nelekejte, když na fóru najdete stejné věci, jako zde - přes Vánoce asi vyzkouším pár pilotních projektů, které otestují životnost tohoto nápadu... no a hlasování o nové ústavě asi současně otestuje životnost celého našeho snažení. Návrh struktury webu/fóra je tady.

chekotay

4.12. 2269 - Deník Hanse Rübeho, druhá část
  Doplnil jsem
Deník Hanse Rübeho o mnohé další zápisky, které popisují život tohoto dobrodruha v radioaktivním exilu u hranic Protektorátu.
 Odchod: Definitivně z Řádu odepisuji dva členy. Prvním je Archie, který nebyl snad na jediné naší akci, druhým je jeden ze zakladatelů, totiž Benny. Nedávno mi sice psal ohledně své povídky, takže v jakémsi kontaktu jsme, ovšem již přes rok nebyl na žádné akci, ani na fóru nevykazuje žádnou aktivitu, a já proto nevidím důvod proč bych jej měl nadále počítat mezi Templáře.
 Stále probíhá hlasování o přijetí či nepřijetí nové ústavy. Toto hlasování je současně i referendem, zda má Řád vůbec smysl, neboť k jeho korektnímu uzavření je zapotřebí, aby do dvou měsíců hlasovali všichni templáři.
 Doplnil jsem reporty k operaci Sturm und Drang. Na fotografie se stále ještě čeká, neboť Kaali prostě není schopný je dodat. Co se týká budoucnosti, tak nějaké další akce jsou tak trochu ve hvězdách, protože na jejich organizování jaksi nemám čas. jediné, co snad stihnu, je svolání další Beskydské patroly, tentokrát bude akce s podtitulem "Sněžná hlídka" ještě o něco drsnější. Tak jako loni i letos platí soutěž o nejlepší sněžnice, výhrou bude flaška
Templářského elixíru.

chekotay

26.11. 2269 - Dlouho nebyla žádná aktuálka, a přitom se toho děje tolik!
  Předně proč jsem dlouho nic nenapsal: Většina návštěvníků jistě zachytila narozeninovou literární soutěž, která zachvátila brahmínku. Soutěž naštěstí již skončila, nyní je ještě třeba předat ceny, a i z tohohle jednoduchého úkonu jsem dokázal udělat složitou záležitost spjatou s prestižní společenskou akcí.
  Do toho jsem ještě dokončoval poslední úpravy nového návrhu Templářské ústavy, abych ji mohl zveřejnit a vystavit zdrcující kritice svých spolubratří v radiaci. Nová ústava více zdůrazňuje neherní aktivity, kterými se má Řád templářů Vaultu šílené brahmíny zabývat, na druhou stranu nechává větší volnost v prostředcích, jakými budeme své cíle naplňovat, a tak nějak celkově vypadá líp, asi hlavně proto, že ta stará ústava byla psaná za pochodu. I proto taky byla mnohem větší; nová ústava má oproti staré jen třetinu slov. Mimochodem, taky máte někdy dojem, že by náš stát rovněž užil nové ústavy?
  Ve světle těchto kardinálních procesů pak není divu, že se opozdilo prohlášení informující návštěvníky o výsledku bitvy Sturm und Drang. Akci organizoval Kaali, a přiznejme si, že ne vše mu vyšlo, jak zamýšlel, hlavně (ne)zapojení židovských obchodníků do hry bylo velmi problematické. Také Bratrstvo oceli/Kruh oceli/ta divná banda montérů a natěračů se i nadále projevovalo jako velice nestabilní frakce, kdy ve výsledku na akci přijel akorát Hans Rübe/Řepa, jenž se měl postavit nějakým sedmi aliančním bojovníkům. Naštstí se objevila halda nováčků, která (po kolikáte již?!) vytrhla Ocelářům trn z paty a zarazila ho Drancířům hluboko do oka. Ve zběsilé bitvě byla obrana Perimetru proražena a BoS za cenu strašlivých strát vstoupilo do Protektorátu.
  V průběhu akce došlo k prvnímu použití "STOP!ky", když si Lišák nějak natáhl vazy v koleně, a byl odliftrován do nemocnice v Havířově. Řepa při té příležitosti složil felčarské zkoušky a rozšíří tak naše (prořídlé) řady "veřejných ochránců zdraví".
  Také se blíží zima, na kterou již plánuji další Beskydskou patrolu. Mezi další aktivity patří příprava na zápas v Kruté hře/Jugger game, a hlavně akce charakteru urban exploration, ať již jde o plánovaný scavenging na Ostravsku, nebo stalkering v Brně. Bohužel, stav Řádu je v poslední době velmi chabý, většina členů je dlouhodobě nekativních a nemá zájem cokoliv dělat. Uvidíme přes zimu, zda vůbec má smysl snažit se o kooperaci, nebo to definitivně zabalíme a odejdeme na skládku dějin za projektem Fallout LARP, který letos také zakončil svou existenci...

chekotay

19.10. 2269 - Deník Hanse Rübeho
  Hans Rübe je důstojník Bratrstva oceli, bojovník z první linie, člověk, se kterým se nikdo nemazlil, a on se také nemazlí s nikým a ničím. Jeho nadřízení jej považují za neovladatelnou zbraň. O jeho akcích se vyprávějí divoké historky, a jak se zdá, ani ta nejdivočejší nedosahuje divokosti skutečnosti. Hans Rübe je zabiják první kategorie. Hans Rübe na jaře přijel do Slezska, aby vyhladil Drancíře...
  Jeho deník si můžete přečíst zde.

chekotay

05.10. 2269 - Čtvrté číslo nukezinu
  Takže, přátelé, toto je první novinka na novém serveru. Konečně jsem dokončil práce na čtvrtém čísle nukezinu, které si můžete přečíst
zde. Vzhledem k tomu, že jsem na tomhle čísle pracoval prakticky sám (když nepočítám Viky, která hrdinně korektovala), zabralo mi to strašně moc času, který chyběl jinde. Takže jsem se rozhodl, že s tímto zajímavým projektem seknu - nukezin je volný, pokud by někdo chtěl pokračovat, rád mu pomohu. Takže tak. A doufám, že již brousíte, protože za 19. dnů je tady bitva - operace Sturm und Drang rozhodne o osudu Slezska - a zdá se, že tahle věta není ani trošku nadnesená...

chekotay

20.08. 2269 - Přesun do nové pevnosti
 Poutník, který tento týden prošel skrz radiací svítící pláně, slezl jadernými pumami rozstřílené skály a prošel skrz smrkovicový les plný zmutovaných kočkolišek mývalovitých, stanul překvapeně v portálu mohutné pevnosti Templářského řádu Vaultu šílené brahmíny. Překvapeně... a sám. Palposty jsou prázdné, žádná hlídka jej nevyzvala k odložení zbraní a stažení kalhot. I vkročil tedy na nádvoří, kde si pouze vítra pohrával s vysušenou dětskou hlavičkou, nakoukl obezřetně do bunkrů, kde se ve tmě již začal shromažďovat ježibabí rosol, a zjistil, že pevnost je prázdná.
  Ano, je to tak. Teprve po podrobném průzkumu si poutník mohl všimnout, že nad portálem je nápis, který vypadá, jako by ho psal Kaali Necromackerem namočeným do Wulfika. Nápisy jsou po lehké dešifraci jasné: "Stěhovali jsme se! Přepište si v pip-boyi adresy na templari.tecka.eu pro stránku a templari.tecka.eu/phorum pro diskusní fórum! A teď vypadněte! Díkec!"
  Vážení návštěvníci, starý bunkr, jenž náš Řád po dlouhé léta obýval, je nyní opuštěn. Jsem už starý a velmi mě vyčerpávalo neustále se potýkat s nákladními brahmíny, jen neochotně stoupajícími po krkolomných stezkách vedoucích skrze rozstřílenou krajinu. Proto jsem se rozhodl, že pevnost Templářů budu umístěna v novém bunkru poblíž Vaultu šílené brahmíny. Jednak tak budeme mnohem blíže našemu idolu, a aj tam je lepší cesta, a vůbec. Protože však operace Vaultu a Řádu i nadále budou oddělené, budou i naše dva bunkry odděleny.

chekotay

05.08. 2269 - Novinky v Knihovně
  Pokud patříte k těm, kteří stále marně tápou nad výrobou jednoduché a prosté jekorové zbraně, pomoci vám mohou mé dvě verze toho stejného návodu na výrobu tesáku vz.06a: první a druhý; oba v RARu.
  Konečně jsem se také dokopal k tomu, abych zveřejnil první vypracovanou seminární práci: Kávoviny, aneb Náhražky kávy, který na zadání Chrome Reda vypracovala Viky.
  No a na závěr připomínám, že operace Zubaté ostří proběhne 22.8. Těším se na vás.

chekotay

27.07. 2269 - Třetí číslo Templářského nukezinu
  Konečně se mi podařilo najít si trochu času a vydat další číslo Templářského nukezinu. Můj tenčící se redakční tým pro vás zase nachystal zásobu hodnotného čtiva do té naší postnukleární Pustiny. Máte-li nějaké bezva články či informace o dění, neváhejte a posílejte mi je na mail, nebo pište na forum!

chekotay

12.06. 2269 - Špinavý prachy II
  Tož a tak byla odehrána sedmnáctá templářská hra. Oceláři řádili jak čerti a Drancíři se chytali jen díky tomu, že jsou plechovky taková másla. Stejně dostali nakopáno tam, co záda ztrácejí slušné jméno, a museli chotěbuzské stanoviště opustit. Bratrstvo oceli slavilo vítězství... V sekci o proběhlých akcích již je Řepův report a odkaz na Justinovy fotografie, co já bych mohl říct více? Livjatán (/Chorché) nám připravil pěknou, svižnou bitevní akci, kde se do sebe s chutí zakously nejbojovnější celky pohybující se poastapokalyptickým Slezskem. Hráči hráli pěkně, možná stojí za zmínku situace, kde Chrome Red a Kaali leštili flinty v zázemí a aby řeč nestála, vykládali si o tom, že za čtyři dny bude v Ostravě burza. Plížíce se kolem, okřikl jsem ty plantážníky, načež Chrome pohotově přešel do herního slangu "Za čtyři východy slunce se do rozvalin Ostravy vrátí obchodní karavana, a protože předtím obešela celý kraj, bude mít jen zbytkové zboží a bude se ho chtít zbavit, takže bude levné". Až na tyhle excesy byla hra v pohodě.
  Akorát by se nad sebou měli oceláři zamyslet - opravdu se od Drancířů tak liší? Ať už kostýmově - nebo programově... :)
  A ještě na závěr všechny návštěvníky zvu na diskusní forum - Viky přesunula své "kasyno" z Area Questu do kyberprostoru a templářská ekonomika tak získává virtuální rozměr. Díky systému půjček pak mohou hrát i ne-templáři.

chekotay

18.05. 2269 - Ty prachy nám byl čert dlužen!
  Už je to tak. Před rokem Drancíři vydrancovali základnu Bratrstva oceli a rozpoutali tak těžkou válku. Již se zdálo, že se vše vrací do starých kolejí, že vítězství Drancířů je nezvratné, jenže...
  Jenže Bratrstvo je zpátky. A hoří touhou po pomstě! Na konci května se v Chotěbuzi odehraje bitva Špinavý prachy II a bude to řádná porce masakru :-)

chekotay

6.04. 2269 - Area Quest a nové číslo Templářského nukezinu
  28. března proběhl Chorchého křest organizačním ohněm, když svolal akci Quest Area LARP. Hra to byla pěkná, více se o ní snad dozvíte z reportů a z fotografií. Co je v tuto chvíli podstatné je další číslo Templářského nukezinu, který je opět nabitý dením z Pustiny, a který naleznete zde.

chekotay

24.02. 2269 - Workshop a templářská archeologie
 20. února se pět z nás slezlo u Chrome Reda spolu s obrovskou hromadou nejrůznějšího haraburdí, a pořádně jsme se opřeli do výroby nejrůznějších srandiček a do masivní úpravy kostýmů. Pár fotek je ke stažení z Letecké pošty, report přijde časem. Protože halda matroše zbyla, a protože mnozí templáři jsou stále vybaveni nedostatečně, již nyní se domlouvá další akce. Vřele doporučuji - inventivní manuální práce je úžasná odreágovačka.
 Probíral jsem se dneska starým bordelem, a našel hromádku starých templářských dokumentů, mimo jiné i Smlouvu o sloučení týmů, kterou vznikli Drancíři, a která byla zašantročená již od svého podpisu. Rozhodl jsem se tyto archivní dokumenty ofotit a konečně umístit do naší knihovny, jak se sluší a patří. Avers Zakládací listiny, revers Zakládací listiny, Válečný řád (ano, tak krátká byla kdysi pravidla), tituly a perky, zakládací listina týmu Rangers, propaganda Rangerů, templářské RPG karty.

chekotay

16.02. 2269 - Mrazivé peklo a Templářský nukezin
 Tak v sobotu 14.2. byl velice významný den - proběhly totiž hned tři postapo akce najednou. V Milovicích se zároveň konal sraz Fort Milowitz a PASS Warfare beta, a v Beskydech zase naše Beskydská patrola. Sešli jsme se bohužel jen čtyři, a sněhu také nebylo tolik, kolik jsme doufal, maximálně po pás. Prošlapali jsme si cestu z Komorní Lhotky na Kotař, zpáteční cesta již byla mnohem snažší. Po celou dobu nádherně sněžilo, teplota kolem mínus šesti stupňů, prosta paráda. Podrobný report bude až časem, ale fotky z mého mobilu jsou netypycky rychle k dostání již dnes.
 A nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu - vychází první číslo Templářského nukezinu, občasníku o životě v pustinách! A nápadem přišel Hawkeye koncem srpna, ale trvalo půl roku, než jsme to převzal já a během měsíce z toho cosi vzešlo. Časopis se dá prohlížet v PDF, a také je možno si jej vytisknout a vzít na postapo akci. Uvidíme, jak se to bude líbit, a celá redakce je zvědavá na vaše ohlasy! Šup šup, tudy!

chekotay

20.01. 2269 - Nový rok
 Tak jsme přežili další rok, je načase hodnotit. Když jsem zjara vyhlásil, že chci uspořádat čtyři akce, nebyl jsme si tím jist, no a nakonec se povedlo uspořádat těch akcí pět (což je splnění plánu na 125%!! ). V dubnu se nám také podařilo provést únorovou reformu pravidel. Stále ještě potřebují lehce doladit, ale myslím, že se podle nich hraje dobře. Velká změna postihla členský kádr, kdy po porážce na operaci Frühling odešel Thief a rozpadlo se Bratrstvo oceli. Na druhou stranu, od Exodu je s námi Řepa, a páračí štěně Chorché, a tyhle dvě bestie vnesly do hry mnohem hororovější prvky, což se cení. Díky Kaalimu byly objeveny trosky JZD "Brahmínin", které posloužily jako bitevní pláň, posléze i jako soudní síň a nyní slouží coby stylový hotel pro dojíždějící. Na Exodu se objevila také Enkláva, ta však nepřečkala první rok své existence a bude se rušit.
 Příběhově Drancíři takřka podlehli Bratrstvu oceli (Exodus), ale zuřivým protiútokem u Kateřinského potoka (Frühling) zlomili svírající obruče obklíčení a Bratrstvo bylo nuceno se stáhnout z oblasti (Brahmínin). Drancíři následně vyhlásili nad Městem gubernát a uzavřeli spojeneckou smlouvu s Otrokáři (Studánka). Nelidské vykořisťování Havířovského gubernátu vedlo k zoufalému útoku malé skupinky místních pankáčů na Drancířskou karavanu (Krvavý jarmark), jenž byl ovšem neúspěšný. V oblasti se sporadicky potulují výzvědné skupinky Kruhu oceli, a hlavně halda páračů, kteří se letos řádně nadlábli! Á propos, report ke Krvavému jarmarku sem v dohledné době hodí Reinar.
 Co si vinšovat do nadcházejího roku? Řád má patnáct mužů ve zbrani jistě a pár dalších občasně. Dvě spolehlivě fungující frakce a jednu, kterou se snažíme udržet nad vodou klystýry a transfuzemi. Vypracovaný a otestovaný herní systém a ze všech tuzemských akcí asi nejpropracovanější svět. Nebudu předbíhat, příběh se může vyvinout různě, ale zatím to vypadá, že ubyde bojů (vždyť kdo by s kým bojoval) a hráči se zaměří na další aspekty postapo života. Možná se dočkáme i lovů či nějakého primitivního umění. Akcí je naplánovano mnoho, tou nejbližší bude Beskydská patrola, jednodenní turistický výšlap do zasněžených Beskyd. Tak jako loni i předloni se s výkvětem Templářů počítá na operaci Nukleární úder, a hlavně - letos jsme se rozhodli vyslat kontingent na největší středoevropskou PA akci, polský Old Town.
 Lehký odklon od bojových akcí signalizuje již Patrola. Já osobně bych velmi rád předal orgování bitev někomu mladšímu a sám si zkusil pár akcí tak trochu jiných. Někdy v květnu bych rád sezval bandu survive nadšenců, abychom si spolu vyzkoušeli výrobu základních pomůcek pro přežití, jednoduchých přístřešků a přípravu prostého jídla ze základních surovin. Bohužel nežiji pouze Templáři, takže se ještě uvidí, zda na to bude čas. Na co ovšem zase tolik času nepotřebuji, a co se docela dobře kryje s mým ježděním po Moravě, je stalkeření. Zrovna nedávno jsem vyslal templářské slídily do rozbitého baráku v Třanovicích, a uvidím, jestli se některý z nich vrátí, a jaký bude zájem o další stalkeřinu.
 V čistě virtuální rovině uplynulý rok přinesl hlavně pořádné diskusní forum běžící pod phpBB3. Také jsem rozpracoval Strategický systém, který by templářským velitelům umožnil hrát první "Living Real-Time strategii" na světě. Že jste o něm neslyšeli? Není divu - když jsem se na to podíval jako na celek, došlo mi, že to nemá význam ani spouštět. Třetí virtuální projekt je také značně ambiciózní, v létě jsme se rozhodli, že začneme vydávat internetový časák, no a zatím to vypadá nadějně - Templářský nukezin "NBC" vyjde snad již v únoru. Konečně poslední, dlouhodobý projekt - Rukověť felčara - vstupuje verzí 0,44 do fáze, kdy se pod tíhou medicínských údajů trhá papír.
 Takže to by bylo zatím asi vše. Venku nastává obleva, jako každý rok, když nebe pláče - před 18 lety se narodil Reinar... Co to znamená pro nás? Zvěř bude zapadat hluboko a neunikne našim oštěpům...

chekotay

24.12. 2268 - Už brousíte?
 "Hlad a polské vši na vás!" říkává se tradičně v tomto kraji. Pro obyvatele Havířova se pohromou stali všiví Drancíři, kteří toto léto převzali rozvaliny města z rukou ustupujícího Bratrstva oceli. Zničené trosky, po dvě staletí se zmítající v klanových válkách mezi pankáčskými klany, metalisty a cigány, náhle pocítily na svém krku těžkou botu Drancířů. Ti ustanovili nad celým Městem Generální Gubernát, a záhy poté guvernér Kaali odzbrojil klany a začal vybírát daně - do Protektorátu začaly proudit karavany chlastu, žrádla, munice, drog, ženských a punkových nahrávek.
 Na podzim přišel hlad. Nyní teplota letí dolů rychleji než Boeing nad Lockerbrie a hladoví měšťáci umírají jako mouchy. Z hladu se rodí zoufalství, ze zoufalství šílená odvaha - neboť co může být více šíleného, než pokusit se napadnout samotné Drancíře?
 Zemřít pod hrotem drancířského kopí je ovšem rychlejší, než chcípat hladem, a proto se skupinka otrhaných squatterů z Havířova pokusí napadnout zásobovací karavanu Drancířů směřující na setkání s Otrokáři na na Šenovských pláních. Karavana projde dne 27. 12. zhruba po deváté hodině ranní troskami předválečné Železniční stanice Havířov a její ostraha (stejně jako útočníci) bude vyzbrojena toliko chladnými zbraněmi, neboť extrémní mrazy způsobují zasekávání choulostivých mechanismů palných zbraní. Chladná ocel III - Krvavý jarmark, organizovaná Kaalim, proběhne již za tři dny. (
Více info.)

chekotay

12.12. 2268 - Nové počtení a fragmentace pravidel
 Vezmeme to odzadu - Rozdělil jsem Pravidla na dvě nové sekce. Zvlášť tak nyní stojí Ústava, obsahující základní pilíře vymezující Řád, a vlastní Pravidla. Do budoucna Pravidla ještě rozdělím na menší ucelené clustery. Doufám, že se pak budou moci lépe upravovat, ale i číst, tisknout a učit. Co se pravidel týče, nejspíš přibude ještě jedno-dvě upřesnění, ale nemělo by se připisovat nic velkého. Právě naopak, v příštím roce chci věnovat více času slohové úpravě tohoto složitého textu.
 A teď něco na dlouhé zimní večery, kdy za svitu petrolejek opravujeme svou výstroj a při mihotavém světle plamenů z improvizovaných kamen kodrcáme po písmenkách starých knih. Reč je o čtení. V Aktuálních dokumentech se válí Poučka zkušeného trappera o zimním oblékání od skvělého Řepy, a také Future fiction: Volba komandéra
ode mne. To první obsahuje praktické rady, které se vám budou hodit v nadcházejících zimních akcích, to druhé je taková úleťárna napsaná za jeden večer, když jsem moc dlouho čučel z okna vlaku.
 No a ještě upozorním, že na Diskusním foru nedávno Kaali vypsal podrobnosti o plánované operaci Chladná ocel III: Krvavý jarmark. Bude se hrát asi toho 27.12., ale stále ještě je vše ve stádiu diskusí.

chekotay


21.11. 2268 - První legenda
 Takže, došlo k rozdělení kategorie Příběh na dva samostatné celky. Pod odkazem Legendy se budou ode dneška shromažďovat vyprávění agentury JPP (jedna paní povídala), zatímco v kategorii Dějiny se pokusím nastínit objektivní historický vývoj. No a případné materiály o tom, jak vlastně vznikl a jak se vyvíjel Řád se budou ukládat k ostatnímu bordelu do Knihovny.
 Co to znamená pro herní praxi: Pokud si chcete vypracovat profil svého herního charakteru, řiďte se údaji v Dějinách. Kostra žádného příběhu by neměla jít hrubě proti Dějinám. Následně si můžete svůj příběh vyšperkovat povídačkami z Legend, které mohou být pravdivé, ale taky ne, a vůbec, kdo ví? Je to prostě něco jako oficiální a Ústní historie z Božského imperátora Duny
 No a jak už praví nadpis, v Legendách je umístěn první kousek, vyprávění vetchého staříka o událostech zhruba v rozmezí let 2265-2268. V tomto období vznikli Drancíři, byl založen Protektorát a proběhly Drancířské války - s Otrokáři a s Bratrstvem oceli - a vy si nyní můžete počíst, jak to viděl obyčejný drnohryz. Doporučuju, Řepa je výborný psavec!
 Mimochodem, k tomu počteníčku - v Aktuálních dokumentech je protokol Bratrstva oceli o výslechu zajatého obchodníka. Pokud vás zajímají nějaké další historky o Protektorátu a Drancířích, vzhůru do čtení! A nezapomeňte - Drancířům nevěřte ani nos mezi očima!!

chekotay

9.11. 2268 - Setkání u studánky - reporty
 Dva dost obsáhlé reporty o tom, co se to vlastně událo ve Václavovickém lese najdete tady.

chekotay


29.10. 2268 - Setkání u studánky je za námi
 Před čtyřmi dny se prapor Drancířů setkal s delegací Otrokářů a na neutrálním území Václavovického lesa spolu nejvyšší velení dojednalo alianční smlouvu. Došlo při tom k nějakým komplikacím, takže výsledný produkt jednání není nijak skvostný, nicméně nyní je spojenectví zpečetěno. Drancířsko-Otrokářská aliance má nyní dost síly, aby odolala jakémukoliv nepříteli.
  Akce trvala takřka čtyři hodiny a zůčastnilo se něco kolem 15 hráčů. Namísto obvyklé afterparty v hospodě se na Brahmínině konal drancířský soud a vyšetřování dezerce písmáka Silmara. Kvůli embolii se nezúčastnil Chorché, takže v lese řádil jen jeden párač, a kvůli ČEZu se nezúčastnil Henry, takže BoS do vývoje situace nezasáhlo. Naproti tomu situaci značně skrouhla kulometná věž, kterou ke své obraně využila karavana obchodníků. Drancíři tam padli do jednoho, opatrnější Otrokáři nakonec utekli.
 Reporty a fotky budou snad už brzo.
 Jo a na VŠB najdete malý článeček o hře Fallout RP, pořádané klubem ASP před pár týdny.

chekotay


12.10. 2268 - Přichází podzim
 Templáři se již vrátili do svých útulných hnízd ze všech těch akcí (FalloutLARP, PASS, OldMine) a tak je čas rozjet zase nějakou templařinu. Pro všechny Templáře se chystá hardcore párty Setkání u studánky, jejíž specifikace si můžete ve formátu PDF stáhnout zde.
 Taky vás samolibě upozorním, že jsem značně vytunil profil Drancířů a že začínám překopávat Historii tak, aby za něco stála.

chekotay


23.6. 2268 - Brotherhood strikes back!
 Bratrstvo oceli je zpátky v podobě speciální "černé" jednotky "Kruh oceli". Personální obsazení Henry Thorne a Wulfik slibuje, že se máme na co těšit. Na rovinu - já vždy považoval BoS za mocnou a pyšnou organizaci, která si nešpiní ruce s kdejakým svinstvem. Ovšem jak to vypadá, základním a jediným článkem Thornova operačního plánu je má eliminace. No však ještě uvidíme, kdo skončí v kaskádách napalmu. Každopádně BoS je zpátky, takže všichni nováčci, co doma po večerech leští flinty a shlížejí se ve svých ocelových zbrojích - nástup!

chekotay


19.6. 2268 - Brahmínin
 Drancíři potvrdili svou sílu a obsadili brahminín, tedy bývalou základnu bývalého BO. Otrokáři si odnesli jen minimum otroků a vzdávají se nároku na tuto oblast. Enkláva zde provedla průzkum, ale nenašla nic hodnotného.
Více se snad dozvíte v reportech.

Reinar


5.5. 2268 - Mocenské vakuum; kdo se ujme moci?
 Brahminín v Šenově se momentálně zdá být jako nejvhodnější oblast k zabrání pro všechny frakce. Bratrstvo zde zanechalo své technologie, pracovní sílu (otroky) i brahmíny - tedy zdroj potravy.
Přijďte i vy získat území pro svou oblíbenou frakci. Jedná se o bitvu s úkoly. Každá frakce bude mít jedeninečný hlavní úkol a několik společných vedlejších.

Reinar


29.4. 2268 - Bratrstvo oceli stahuje své síly z naší operační oblasti!
 No není to vlastně žádné tajemství, že po odchodu velitele Thiefa se Bratrstvo oceli rozpadlo. Zapsal jsem tedy tento tým mezi zničené týmy v Bývalích Templářích, ale třeba se toho někdo ujme a znovu Oceláře vzkřísí. Co dodat...taková různorodá banda mladíků nepostrádala nadšení, ale chybělo jim holt to tvrdé jádro :) Sbohem, Oceláři - byli jste možná ne až tak důstojným, nicméně jistě velmi početným protivníkem!

chekotay


Pokec ohledně stránky najdete na našem fóru


no © 2006, Reinar & chekotay
(Kopírujte co chcete)