Templáři Vaultu Šílené Brahmíny


O co jde

 Templáři Vaultu Šílené Brahmíny jsou airsoft-survive tým, pořádající na Moravě akce s Falloutí tématikou. Domovským vaultem je Vault Šílené Brahmíny ( - největší stránky o Falloutu v ČR )

Novinky


24.12. 2268 - Už brousíte?
 "Hlad a polské vši na vás!" říkává se tradičně v tomto kraji. Pro obyvatele Havířova se pohromou stali všiví Drancíři, kteří toto léto převzali rozvaliny města z rukou ustupujícího Bratrstva oceli. Zničené trosky, po dvě staletí se zmítající v klanových válkách mezi pankáčskými klany, metalisty a cigány, náhle pocítily na svém krku těžkou botu Drancířů. Ti ustanovili nad celým Městem Generální Gubernát, a záhy poté guvernér Kaali odzbrojil klany a začal vybírát daně - do Protektorátu začaly proudit karavany chlastu, žrádla, munice, drog, ženských a punkových nahrávek.
 Na podzim přišel hlad. Nyní teplota letí dolů rychleji než Boeing nad Lockerbrie a hladoví měšťáci umírají jako mouchy. Z hladu se rodí zoufalství, ze zoufalství šílená odvaha - neboť co může být více šíleného, než pokusit se napadnout samotné Drancíře?
 Zemřít pod hrotem drancířského kopí je ovšem rychlejší, než chcípat hladem, a proto se skupinka otrhaných squatterů z Havířova pokusí napadnout zásobovací karavanu Drancířů směřující na setkání s Otrokáři na na Šenovských pláních. Karavana projde dne 27. 12. zhruba po deváté hodině ranní troskami předválečné Železniční stanice Havířov a její ostraha (stejně jako útočníci) bude vyzbrojena toliko chladnými zbraněmi, neboť extrémní mrazy způsobují zasekávání choulostivých mechanismů palných zbraní. Chladná ocel III - Krvavý jarmark, organizovaná Kaalim, proběhne již za tři dny. (Více info.)

chekotay

12.12. 2268 - Nové počtení a fragmentace pravidel
 Vezmeme to odzadu - Rozdělil jsem Pravidla na dvě nové sekce. Zvlášť tak nyní stojí Ústava, obsahující základní pilíře vymezující Řád, a vlastní Pravidla. Do budoucna Pravidla ještě rozdělím na menší ucelené clustery. Doufám, že se pak budou moci lépe upravovat, ale i číst, tisknout a učit. Co se pravidel týče, nejspíš přibude ještě jedno-dvě upřesnění, ale nemělo by se připisovat nic velkého. Právě naopak, v příštím roce chci věnovat více času slohové úpravě tohoto složitého textu.
 A teď něco na dlouhé zimní večery, kdy za svitu petrolejek opravujeme svou výstroj a při mihotavém světle plamenů z improvizovaných kamen kodrcáme po písmenkách starých knih. Reč je o čtení. V Aktuálních dokumentech se válí Poučka zkušeného trappera o zimním oblékání od skvělého Řepy, a také Future fiction: Volba komandéra
ode mne. To první obsahuje praktické rady, které se vám budou hodit v nadcházejících zimních akcích, to druhé je taková úleťárna napsaná za jeden večer, když jsem moc dlouho čučel z okna vlaku.
 No a ještě upozorním, že na Diskusním foru nedávno Kaali vypsal podrobnosti o plánované operaci Chladná ocel III: Krvavý jarmark. Bude se hrát asi toho 27.12., ale stále ještě je vše ve stádiu diskusí.

chekotay


21.11. 2268 - První legenda
 Takže, došlo k rozdělení kategorie Příběh na dva samostatné celky. Pod odkazem Legendy se budou ode dneška shromažďovat vyprávění agentury JPP (jedna paní povídala), zatímco v kategorii Dějiny se pokusím nastínit objektivní historický vývoj. No a případné materiály o tom, jak vlastně vznikl a jak se vyvíjel Řád se budou ukládat k ostatnímu bordelu do Knihovny.
 Co to znamená pro herní praxi: Pokud si chcete vypracovat profil svého herního charakteru, řiďte se údaji v Dějinách. Kostra žádného příběhu by neměla jít hrubě proti Dějinám. Následně si můžete svůj příběh vyšperkovat povídačkami z Legend, které mohou být pravdivé, ale taky ne, a vůbec, kdo ví? Je to prostě něco jako oficiální a Ústní historie z Božského imperátora Duny
 No a jak už praví nadpis, v Legendách je umístěn první kousek, vyprávění vetchého staříka o událostech zhruba v rozmezí let 2265-2268. V tomto období vznikli Drancíři, byl založen Protektorát a proběhly Drancířské války - s Otrokáři a s Bratrstvem oceli - a vy si nyní můžete počíst, jak to viděl obyčejný drnohryz. Doporučuju, Řepa je výborný psavec!
 Mimochodem, k tomu počteníčku - v Aktuálních dokumentech je protokol Bratrstva oceli o výslechu zajatého obchodníka. Pokud vás zajímají nějaké další historky o Protektorátu a Drancířích, vzhůru do čtení! A nezapomeňte - Drancířům nevěřte ani nos mezi očima!!

chekotay

9.11. 2268 - Setkání u studánky - reporty
 Dva dost obsáhlé reporty o tom, co se to vlastně událo ve Václavovickém lese najdete tady.

chekotay


29.10. 2268 - Setkání u studánky je za námi
 Před čtyřmi dny se prapor Drancířů setkal s delegací Otrokářů a na neutrálním území Václavovického lesa spolu nejvyšší velení dojednalo alianční smlouvu. Došlo při tom k nějakým komplikacím, takže výsledný produkt jednání není nijak skvostný, nicméně nyní je spojenectví zpečetěno. Drancířsko-Otrokářská aliance má nyní dost síly, aby odolala jakémukoliv nepříteli.
  Akce trvala takřka čtyři hodiny a zůčastnilo se něco kolem 15 hráčů. Namísto obvyklé afterparty v hospodě se na Brahmínině konal drancířský soud a vyšetřování dezerce písmáka Silmara. Kvůli embolii se nezúčastnil Chorché, takže v lese řádil jen jeden párač, a kvůli ČEZu se nezúčastnil Henry, takže BoS do vývoje situace nezasáhlo. Naproti tomu situaci značně skrouhla kulometná věž, kterou ke své obraně využila karavana obchodníků. Drancíři tam padli do jednoho, opatrnější Otrokáři nakonec utekli.
 Reporty a fotky budou snad už brzo.
 Jo a na VŠB najdete malý článeček o hře Fallout RP, pořádané klubem ASP před pár týdny.

chekotay


12.10. 2268 - Přichází podzim
 Templáři se již vrátili do svých útulných hnízd ze všech těch akcí (FalloutLARP, PASS, OldMine) a tak je čas rozjet zase nějakou templařinu. Pro všechny Templáře se chystá hardcore párty Setkání u studánky, jejíž specifikace si můžete ve formátu PDF stáhnout zde.
 Taky vás samolibě upozorním, že jsem značně vytunil profil Drancířů a že začínám překopávat Historii tak, aby za něco stála.

chekotay


23.6. 2268 - Brotherhood strikes back!
 Bratrstvo oceli je zpátky v podobě speciální "černé" jednotky "Kruh oceli". Personální obsazení Henry Thorne a Wulfik slibuje, že se máme na co těšit. Na rovinu - já vždy považoval BoS za mocnou a pyšnou organizaci, která si nešpiní ruce s kdejakým svinstvem. Ovšem jak to vypadá, základním a jediným článkem Thornova operačního plánu je má eliminace. No však ještě uvidíme, kdo skončí v kaskádách napalmu. Každopádně BoS je zpátky, takže všichni nováčci, co doma po večerech leští flinty a shlížejí se ve svých ocelových zbrojích - nástup!

chekotay


19.6. 2268 - Brahmínin
 Drancíři potvrdili svou sílu a obsadili brahminín, tedy bývalou základnu bývalého BO. Otrokáři si odnesli jen minimum otroků a vzdávají se nároku na tuto oblast. Enkláva zde provedla průzkum, ale nenašla nic hodnotného.
Více se snad dozvíte v reportech.

Reinar


5.5. 2268 - Mocenské vakuum; kdo se ujme moci?
 Brahminín v Šenově se momentálně zdá být jako nejvhodnější oblast k zabrání pro všechny frakce. Bratrstvo zde zanechalo své technologie, pracovní sílu (otroky) i brahmíny - tedy zdroj potravy.
Přijďte i vy získat území pro svou oblíbenou frakci. Jedná se o bitvu s úkoly. Každá frakce bude mít jedeninečný hlavní úkol a několik společných vedlejších.

Reinar


29.4. 2268 - Bratrstvo oceli stahuje své síly z naší operační oblasti!
 No není to vlastně žádné tajemství, že po odchodu velitele Thiefa se Bratrstvo oceli rozpadlo. Zapsal jsem tedy tento tým mezi zničené týmy v Bývalích Templářích, ale třeba se toho někdo ujme a znovu Oceláře vzkřísí. Co dodat...taková různorodá banda mladíků nepostrádala nadšení, ale chybělo jim holt to tvrdé jádro :) Sbohem, Oceláři - byli jste možná ne až tak důstojným, nicméně jistě velmi početným protivníkem!

chekotay


24.3. 2008 - Zradou Enklávy zhořklo vítězství Drancířů
 Dva měsíce uběhly jako nic, a Wulfik zorganizoval Operaci Frühling. Protože šlo o jarní operaci, všichni jsou rádi, že to stihli dřív, než přišla zima. Současná sněhová nadílka by asi dost změnila rovnováhu sil...Mno, na report si musíme počkat, až někdo nějaký sepíše, do té doby jen řeknu, že průzkumná výprava Drancířů splnila všechny úkoly, ba co víc, odstřelila pár nebezpečných páračů a odrazila připravovaný útok Bratrstva oceli! A to vše pod velením Reinara, neboť mne i Bennyho zklátila zákeřná nemoc.
 Hele, a co nám to tady vypučelo za nádor? Aha, to jsou nová pravidla! Diskutujeme o nich už snad čtyři měsíce, a konečně jsou zaváděna do praxe. Obávám se, že hlavně nováčci se v nich lehce ztratí...ale svět, který je jimi vymezen, je zatraceně cool!

chekotay


26.1. 2008 - Zamrzlá země polyká lačně horkou krev
 Takže Exodus je za námi. Pouze jedna jediná Drancířská karavana prorazila, je to hrůza. Bratrstvo oceli sílí, v oblasti operují cizí jednotky a do toho ještě v Pustině řádí neznámé bestie. Situace se začíná komplikovat, uvidíme, jak se bude vyvíjet dále...Tady jsou fotky a tady Řepův skvělý report, za který mu děkuju.
 Zásadní změnou života Templářského řádu je nové diskusní forum (odkaz vlevo). Běží na novém, stabilním hostingu a je značně rychlé. Není také ještě zamořeno boty, hurá sláva! Zatím má ještě nějaké ty mouchy, například přemíru funkcí a nic moc skiny, ale to se časem urovná.
 A do třetice - chystá se další nájezd na Protektorát. kdo neví o co se jedná: jde o malou akci o pár lidech z Havířova a okolí. Bratrstvo oceli útočí na Protektorát a postupně jej dobývá. Pravidla jsou jednoduchá, hra je krátká, domlouvá se den předem.

chekotay


21.12. 2007 - Operace Exodus
 Protektorát je obklíčen. Síly Bratrstva utahují obruč kolem hlavní Drancířské základny a chystají se k finálnímu úderu. Supi již krouží nad kořistí. Drancíři se pokoušejí evakuovat alespoň část veledůležitého výzkumu, a naopak přisunout posily zvenčí. Jak se jim to v oblasti, kontrolované Bratrstvem, povede, ukáže operace Exodus, která proběhne 19. 1. 2008 v Šenově. Bojovat se bude chladnými zbraněmi, sraz je kolem 10. hodiny na železniční stanici. Jako vždy se těším nejen na staré pardály, ale také na nováčky, kteří si chtějí zkusit zabojovat ve stylu Falloutu.
Jo a specifikace máte k přečtení zde.

chekotay


28.10. 2007 - Podzimní dávka perků
 Na úvod malá gratulace všem, kdož po Hornosušské operaci postoupili o level. Z těch, o kterých vím, to jsem já sám (Ano, již jsem Stalker) a Benny (Zbrojmistr). Já si beru Smysl pro smrt, protože sebevražedné útoky jsou moje, ale na kamikadzeho mám moc chladnou hlavu, a Benny se na stará kolena stal Malým chemikem, takže i on bude cinkat ověšen stimpaky :)
 Velká změna se udála v sekci perků. Kromě zavedení nových perků se změnila i jejich dostupnost - perky jsou nyní podmíněny dosaženou úrovní. Kromě toho některé perky si mohou vzít jenom felčaři, jindy zase nemůžete mít dva perky najednou, neboť se vzájemně vylučují. Vše již je v Pravidlech. Zrušen byl perk Specialista a Kamikadze je upraven tak, aby nebyl ultimátně ničivý. Nových perků je fůra, a tak je tady nebudu představovat, mrkněte do pravidel nebo na forum.
 A na vědomost také dávám, že na zimu se chystá další bitva ve stylu Chladné oceli. Tak kujte železo, dokud je žhavé - už brzy bude mrazivě chladné...

 P.S.: Velké sláva v bunkru Řádu, náš uctívaný vault má novou, vlastní doménu!!

chekotay


10.9. 2007 - Operace provedena, pacient nepřežil
 Sice se spožděním dvou dnů, ale přesto podávám informaci, že Hornosušská operace proběhla podle plánů. Omlouvám se, že se ve specifikacích neobjevilo datum, ale kdo sledoval forum, věděl.
  Nyní už k akci samotné. Dorazili tři Drancíři, dva Otrokáři a děvět Bratrů Oceli, takže to znovu byla aliance Drancířů a Otrokářů, kdo bojoval proti Ocelářům. Stihli jsme tři bitvy, dvě výhry pro bílé a jedna remíza. Více už v reportech.

Reinar


3.8. 2007 - Další pozvánka, tentokrát na Hornosušskou operaci
 Organizování další akce jsem se zhostil já. Jsem pohodlný člověk, tak se bude konat asi 2 km od mého domu. S tím přichází možnost donést na bojiště více materiálů (a zbraní, že Chekotayi).
  Drancíři budou bránit zákop na malém kopci a budou se moct schovat za stěny z kartonu nebo celty (nebo obojí zároveň). Ostatní je budou muset eliminovat dřív, než budou eliminováni. Více se dozvíte zde.

Reinar


13.6. 2007 - Pozvánka na Nukleární úder
 Jaderné střely budou odpáleny 30.6.! Akce organizovaná Vauletm šílené brahmíny proběhne poblíž Kralup nad Vlatavou. Jedná se o něco na způsob vandru, setkání různých drsných desperádů, a doufám, že na nás nevlítne policie :-D Více informací se určitě dozvíte tady.

chekotay


Pokec ohledně stránky najdete na našem fóru


no © 2006, Reinar & chekotay
(Kopírujte co chcete)